Vzniká nový web pre ženy aj športový web. Stoja za ním odchádzajúci Smečkári Foto: Ženy v meste

Vzniká nový web pre ženy aj športový web. Stoja za ním odchádzajúci Smečkári

14.11.2014 20:39 | Internet | mk

Na facebooku sa vytvorila skupina Ženy v meste, ktorá naznačuje prípravu nového médiá určeného hlavne pre ženy. Partnerom bude športový web pre mužov.

 

 

V redakcii denníka Sme dalo kvôli vstupu Penty do vydavateľstva výpoveď viac ako 50 ľudí. Projekt N, ktorý založilo bývalé vedenie denníka Sme, nie je jediné médium, ktoré vzniká. Odchádzajúci redaktori zo Sme sa objavia aj v ďalšom novom médiu, ktoré bude zložené z dvoch partnerských webov - jeden pre ženy s názvom Ženy v meste a druhý pre mužov.

Za ženským projektom Ženy v meste, ktorý používa aj fotky zo seriálu Sex v meste, je Miriam Zsilleová, redaktorka zahraničného oddelenie Sme. V projekte sa objaví aj Veronika Folentová, redaktorka ekonomického oddelenia a šéfka ekonomiky na webe Sme a tiež spolupracovníčky Sme - napríklad Malgorzata Wojcieszyńska, ktorá píše hlavne o Poľsku.

Za športovým je Michal Trško, súčasný šéf športového oddelenia v printe i na webe Sme, spolu s ním editori portálu Sme.sk Michal Červený, Marek Bažík a externý redaktor Sme Tomáš Olšiak.

Oba weby by chceli spustiť už začiatkom budúceho roka, krátko po ich odchode zo Sme.

„Po 20 rokoch pôsobenia v médiách si myslím, že stále chýba ženský web, ktorý bude mať vyššie ambície, než písať o celebritách, diétach a kozmetike nenáročným štýlom," hovorí pre Omédiách.com za Ženy v meste Miriam Zsilleová.

„Máme ambíciu byť aj spravodajský web, písať o aktuálnych veciach z ekonomiky, politiky a spoločenskej diskusie z pohľadu žien. Hovoriť o ich postavení, problémoch pri podnikaní, prekážkach zladiť profesionálny a súkromný život, tlaku spoločnosti a rodových stereotypoch, ktoré ženám hlavne prisudzujú talent byť empatické a o niekoho sa starať, ale už menej schopnosti rozhodovať, tvoriť, presadiť sa aj v mužských odvetviach. Keďže sme novinárky, chceme emócie nahradiť faktami, prieskumami, názormi expertov a korektným štýlom písania," povedala Zsilleová, ktorá minulý rok získala nomináciu na najlepší komentár v printových médiách za komentáre so ženskou problematikou.

Partnerským bude web pre mužov. Názov zatiaľ zakladatelia neprezradili. „Odlíšiť sa v záplave športových webov chceme osobitým prístupom k spracovávaniu obsahu a priniesť aj čísla, ktoré hovoria viac ako len o výsledku. Nechceme si zvoliť cestu zverejňovania veľkého množstva agentúrnych správ. Naopak, chceme autorsky spracovávať najzaujímavejšie témy a čitateľom priniesť pohľad na šport komplexnejším spôsobom. Jasnou prioritou budú pre nás už od začiatku všetky najmodernejšie technológie a využívanie sociálnych sietí," povedal Trško, ktorý bol v minulosti šéfredaktorom Pluska.sk.

pošli na vybrali.sme.sk


Mobilná aplikácia dokáže rozpoznávať huby a mapovať ich

Mobilná aplikácia dokáže rozpoznávať huby a mapovať ich

Študent Fakulty aplikovaných vied Západočeskej univerzity (ZČU) Lukáš Picek sa podieľal na vývoji mobilnej aplikácie Svampeatlas, ktorá vie rozpoznávať huby, mapovať ich a zdieľať súradnice s ostatnými užívateľmi. Aplikácia je výstupom rovnomenného projektu s dánskymi kolegami z kodanskej univerzity, dokáže rozpoznať 1400 druhov húb.

Študenti lekárskych fakúlt posielajú Ficovi otvorený list (VIDEO)

Študenti lekárskych fakúlt posielajú Ficovi otvorený list (VIDEO)

Študenti lekárskych fakúlt zverejnili vyhlásenie, v ktorom reagujú na prejav predsedu Smeru Roberta Fica na dnešnej programovej konferencii strany. 

Negatívnych článkov o Meghan je viac než pozitívnych (VIDEO)

Negatívnych článkov o Meghan je viac než pozitívnych (VIDEO)

O manželke britského princa Harryho Meghan vychádzalo dvakrát viac negatívnych článkov než pozitívnych.

Producentka Bonda vylúčila špekulácie, že agentom 007 bude žena (VIDEO)

Producentka Bonda vylúčila špekulácie, že agentom 007 bude žena (VIDEO)

Budúcim Jamesom Bondom bude opäť muž, a nie žena. Potvrdila to v rozhovore s magazínom Variety filmová producentka Barbara Broccoliová, ktorá stojí aj za najnovšou bondovkou, v ktorej hlavnú úlohu stvárnil opäť Daniel Craig.

Na twitteri bolo možné zacieliť reklamy na nenávistné skupiny

Na twitteri bolo možné zacieliť reklamy na nenávistné skupiny

Sociálna sieť Twitter umožňovala cieliť reklamy na používateľov aj podľa kľúčových slov ako "neonacista", "zástancovia belošskej nadradenosti" či "islamofob". Ukázal to nedávny experiment spravodajskej spoločnosti BBC, ktorej sa podarilo opakovane spustiť platené oznámenia s problematicky definovanou cieľovou skupinou. Platforma sa po upozornení redakcie ospravedlnila a uviedla, že problém odstránila.

Šéf maltskej polície rezignoval kvôli kauze zavraždenej novinárky

Šéf maltskej polície rezignoval kvôli kauze zavraždenej novinárky

Veliteľ maltskej polícii Lawrence Cutajar v piatok podal demisiu v súvislosti s prípadom zavraždenia novinárky Daphne Caruanaovej Galiziovej v roku 2017.

Admin stránky Harabina sa chválil spoluprácou s veľkými firmami, ktoré o ňom ani netušia

Admin stránky Harabina sa chválil spoluprácou s veľkými firmami, ktoré o ňom ani netušia

Chyba Facebooku odhalila nielen adminov mnohých stránok, ale aj pochybné praktiky jednej agentúry.

Salvador Dalí. Kniha o tajomstvách jeho života

Salvador Dalí. Kniha o tajomstvách jeho života

Tajný život Salvadora Dalího vyšla v roku 1942 vo francúzštine, potom ju preložili do angličtiny. Dalí knihu napísal tak ako maľoval – veľmi podrobne, metodicky vrstvil slová jedno na druhé, tretie vedľa štvrtého. Je to kniha plná fantázie, humoru, narcistických i sadistických priznaní.

Chcete si v roku 2020 viac nasporiť? Pozrite si niekoľko užitočných tipov

Chcete si v roku 2020 viac nasporiť? Pozrite si niekoľko užitočných tipov

Stalo sa už akousi „tradíciou“, že si s vykročením do nového roka dávame novoročné predsavzatia. Niektorí len preto, aby reč nestála. Iní s dobrým úmyslom, ale bez následných činov. Sú aj takí, ktorí neostanú len pri prázdnych slovách, no a oproti týmto všetkým sú tí, ktorí si predsavzatia vôbec nedajú. Možno preventívne, aby sa do nich niekto nemohol „obuť“, že ich nesplnili.

Shortlist súťaže PROKOP 2019 je známy

Shortlist súťaže PROKOP 2019 je známy

Do jubilejného 10. ročníka súťaže najlepších PR projektov na Slovensku PROKOP 2019 agentúry a zadávatelia registrovali historicky najvyšší počet prác - 128 projektov. Vo štvrtok zasadala porota a vybrala projekty, ktoré postúpili na shortlist v 12 kategóriách.

Najčítanejšie