Vzniká nový web pre ženy aj športový web. Stoja za ním odchádzajúci Smečkári Foto: Ženy v meste

Vzniká nový web pre ženy aj športový web. Stoja za ním odchádzajúci Smečkári

14.11.2014 20:39 | Internet | mk

Na facebooku sa vytvorila skupina Ženy v meste, ktorá naznačuje prípravu nového médiá určeného hlavne pre ženy. Partnerom bude športový web pre mužov.

 

 

V redakcii denníka Sme dalo kvôli vstupu Penty do vydavateľstva výpoveď viac ako 50 ľudí. Projekt N, ktorý založilo bývalé vedenie denníka Sme, nie je jediné médium, ktoré vzniká. Odchádzajúci redaktori zo Sme sa objavia aj v ďalšom novom médiu, ktoré bude zložené z dvoch partnerských webov - jeden pre ženy s názvom Ženy v meste a druhý pre mužov.

Za ženským projektom Ženy v meste, ktorý používa aj fotky zo seriálu Sex v meste, je Miriam Zsilleová, redaktorka zahraničného oddelenie Sme. V projekte sa objaví aj Veronika Folentová, redaktorka ekonomického oddelenia a šéfka ekonomiky na webe Sme a tiež spolupracovníčky Sme - napríklad Malgorzata Wojcieszyńska, ktorá píše hlavne o Poľsku.

Za športovým je Michal Trško, súčasný šéf športového oddelenia v printe i na webe Sme, spolu s ním editori portálu Sme.sk Michal Červený, Marek Bažík a externý redaktor Sme Tomáš Olšiak.

Oba weby by chceli spustiť už začiatkom budúceho roka, krátko po ich odchode zo Sme.

„Po 20 rokoch pôsobenia v médiách si myslím, že stále chýba ženský web, ktorý bude mať vyššie ambície, než písať o celebritách, diétach a kozmetike nenáročným štýlom," hovorí pre Omédiách.com za Ženy v meste Miriam Zsilleová.

„Máme ambíciu byť aj spravodajský web, písať o aktuálnych veciach z ekonomiky, politiky a spoločenskej diskusie z pohľadu žien. Hovoriť o ich postavení, problémoch pri podnikaní, prekážkach zladiť profesionálny a súkromný život, tlaku spoločnosti a rodových stereotypoch, ktoré ženám hlavne prisudzujú talent byť empatické a o niekoho sa starať, ale už menej schopnosti rozhodovať, tvoriť, presadiť sa aj v mužských odvetviach. Keďže sme novinárky, chceme emócie nahradiť faktami, prieskumami, názormi expertov a korektným štýlom písania," povedala Zsilleová, ktorá minulý rok získala nomináciu na najlepší komentár v printových médiách za komentáre so ženskou problematikou.

Partnerským bude web pre mužov. Názov zatiaľ zakladatelia neprezradili. „Odlíšiť sa v záplave športových webov chceme osobitým prístupom k spracovávaniu obsahu a priniesť aj čísla, ktoré hovoria viac ako len o výsledku. Nechceme si zvoliť cestu zverejňovania veľkého množstva agentúrnych správ. Naopak, chceme autorsky spracovávať najzaujímavejšie témy a čitateľom priniesť pohľad na šport komplexnejším spôsobom. Jasnou prioritou budú pre nás už od začiatku všetky najmodernejšie technológie a využívanie sociálnych sietí," povedal Trško, ktorý bol v minulosti šéfredaktorom Pluska.sk.CNN Prima News nebude vysielať spravodajskú relaciu Hlavní Zprávy

CNN Prima News nebude vysielať spravodajskú relaciu Hlavní Zprávy

Televizní skupina Prima v příštích týdnech stáhne svou hlavní zpravodajskou relaci Hlavní zprávy ze CNN Prima News, dále ji bude vysílat už jen na stanici Prima.

Novou šéfkou tlačového oddelenia ministerstva kultúry je dlhoročná novinárka

Novou šéfkou tlačového oddelenia ministerstva kultúry je dlhoročná novinárka

Aj tlačové oddelenie ministerstva kultúry, na čele ktorého je nominantka OĽaNO Natália Milanová, prešlo po voľbách zmenou.

Znížená mobilita Slovákov vyplývajúca z opatrení v koronakríze sa naplno prejavila v polročných výsledkoch skupiny O2

Znížená mobilita Slovákov vyplývajúca z opatrení v koronakríze sa naplno prejavila v polročných výsledkoch skupiny O2

Počet zákazníkov operátora O2 dosiahol koncom júna už takmer 2,16 mil., čo je o 4% viac ako pred rokom. Výnosy skupiny O2 na Slovensku, ktorá zahŕňa aj výsledky spoločnosti O2 Business Services, dosiahli koncom júna 138 mil. eur, čo je medziročne menej o 6%. Do polročných výnosov sa tak naplno premietla už aj situácia spojená so šírením koronavírusu na Slovensku a štátnych opatrení k jeho zamedzeniu, ako aj tretinový pokles ceny prepojovacích poplatkov. Zisk skupiny O2 pred úrokmi a zdanením (EBITDA) medziročne stúpol o necelé 2% na 58 mil. eur.

Nova chystá nové díly Špecialistov aj svadobný sociálny experiment (VIDEO)

Nova chystá nové díly Špecialistov aj svadobný sociálny experiment (VIDEO)

Televize Nova chystá na podzim nové díly krimi seriálu Specialisté, na obrazovky se po několikaměsíční pauze způsobené koronavirem vrátí seriál Ulice.

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Do vedenia televízneho spravodajstva prichádza Slávka Gáborová.

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

Americkému vydavateľovi novín The New York Times (NYT) klesol v druhom štvrťroku čistý zisk o šesť percent na 23,7 milióna dolárov. Tržby digitálnej divízie prvýkrát prevýšili tržby z tlačenej verzie novín. Celkové tržby sa síce znížili, ale prekonali odhady analytikov.

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Platforma Ambrela, združujúca 27 humanitárnych a rozvojových organizácií na Slovensku, prináša zoznam verejných zbierok svojich členov na podporu obyvateľstva Libanonu po utorkovej masívnej explózii v Bejrúte. Do zdieľania výzvy či priamej finančnej pomoci sa môže zapojiť každý z nás.

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Najčítanejšie