V redakčnej rade Projektu N budú Šimečka, Kaščák, Bútora a ďalší Foto: Ceeforum/Peter Župník

V redakčnej rade Projektu N budú Šimečka, Kaščák, Bútora a ďalší

28.10.2014 07:59 | Tlač | mk

Známe je už aj vedenie Projektu N.

 

 

Nový internetový denník Projekt N, ktorý zakladá bývalé vedenie denníka Sme, bude mať vlastnú redakčnú radu. Tá „bude spoluurčovať zameranie projektu a pomáhať vedeniu redakcie budovať dlhodobú víziu."

Predsedom redakčnej rady bude sociológ Martin Bútora, ktorý dnes radí prezidentovi Andrejovi Kiskovi. „Žurnalistický startup si za pár dní získal tisíce sympatizantov. K projektu N môžu prispieť nápadmi, financiami, autorskými vstupmi, schopnosťou komunikovať a prepájať rôzne prostredia. Taká potenciálna synergia tu už dávno nebola, jednoducho dorástli kvalitní ľudia, mnohí z nich chcú žiť na Slovensku a spoluutvárať ho na svoj obraz," vraví Bútora.

Odporúčame aj: Odídenci zo SME budú mať denník Projekt N

Kontinuitu s niekdajším Sme predstavuje aj bývalý šéfredaktor Sme Martin M. Šimečka. „Skutočná sloboda nikdy nie je bez rizika a nikdy nie je zadarmo. Každý, kto sa pokúša toto pravidlo oklamať, skončí v otroctve, aj keď okovy bývajú dnes často mäkké až zamatové. Preto mám radosť z toho, že novinári z denníka Sme sa rozhodli ísť do rizika a založiť vlastné noviny. A je mi cťou, že ma oslovili, aby som sa stal členom ich redakčnej rady," povedal Šimečka.

V rade bude aj hudobník a zakladateľ hudobného festivalu Pohoda Michal Kaščák a psychiater a spisovateľ Péter Hunčík.
V najbližších týždňoch by ju mali doplniť ešte ďalšie dve až tri osobnosti verejného života. Poslaním rady bude spoluurčovať zameranie Projektu N a pomáhať jeho vedeniu budovať dlhodobú víziu.

Projekt N zakladajú novinári, ktorí odišli zo Sme po ohlásení vstupu finančnej skupiny Penta do vydavateľstva Petit Press. Šéfredaktorom bude Matúš Kostolný, na čele vydavateľstva bude bývalý zástupca šéfredaktora Sme Lukáš Fila.

Testovacia prevádzka nového spravodajského webu by mala začať v priebehu novembra.

pošli na vybrali.sme.sk


Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

1. Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu.

Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

2. Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

Pred päťsto rokmi, presne 2. mája 1519, zomrel maliar, sochár, architekt, prírodovedec, hudobník, spisovateľ, vynálezca a konštruktér Leonardo da Vinci. Dokonalá renesančná osobnosť, ktorá mala ruky umelca a myseľ vedca. Leonardo nám zanechal rozsiahle dielo, a to veľká časť jeho výtvarných prác a vedeckých rozpráv bola zničená.

Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

3. Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

Americká firma Nike stiahla nový model športových topánok, ktorý sa mal začať predávať budúci mesiac.

Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

4. Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

Na Slovensku máme kvalitné pivo. Potvrdzujú to nielen milovníci piva, ale aj odborníci, ktorí tento týždeň v rámci 13. ročníka degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka hodnotia slovenské pivá. V nedávnom prieskume agentúry Kantar navyše tri štvrtiny slovenských pivárov potvrdili, že kultúra pitia piva sa u nás zlepšuje.

ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

5. ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

 Český stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňkovi Šarapatkovi, rozhodl dnes Obvodní soud pro Prahu 1. Zeman v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost.

Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

6. Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

Klub podnikových médií vyhlásil výsledky 16. ročníka súťaže Podnikové Médium Roka 2018. Do súťaže sa zapojili firmy, podniky, agentúry, štátne aj mimovládne organizácie, mestá a obce.

Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre

7. Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre


23. mája 2019 predložilo MK do medzirezortného pripomienkového konania úplne nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Ministerstvo ním chce zakotviť nové pravidlá poskytovania dotácií do budúcnosti. Udialo sa tak bez akejkoľvek konzultácie, poza chrbát dotknutých subjektov a to nás utvrdzuje v tom, že snaha ministerky Laššákovej o dialóg je neúprimná a hraná.

Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

8. Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

Mnoho ľudí napomáha šíreniu dezinformácií a manipulácií nechtiac, len pod vplyvom emócií či povrchnosti. Nechajú sa strhnúť emtívnou fotkou, titulkom, či vymysleným textom.

Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

9. Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú v štátoch EU priebežne od 23. do 26. mája. Na Slovensku budú 25. mája. Výsledky budú zverejňované postupne v jednotlivých krajinách ale aj v EP.

K voľbám volá aj Vanessa Paradis na titulke Vogue

10. K voľbám volá aj Vanessa Paradis na titulke Vogue

Časopisy ako Vogue v Taliansku, Nemecku a Poľsku, L’Uomo Vogue, Elle v Poľsku a Glamour v Maďarsku vyzývajú na svojich stránkach čitateľov na účasť vo voľbách. Výzvu podporili modelky a modeli a osobnosti sveta módy, vrátane Vanessy Paradis či Joela Kinnamana.

Najčítanejšie