S textom Radosť vládnuť tomuto svetu nemá Lasica nič spoločné Foto: ČT

S textom Radosť vládnuť tomuto svetu nemá Lasica nič spoločné

05.01.2015 19:54 | Internet | mk

Opäť sa šíri emotívny text pripisovaný humoristovi Milanovi Lasicovi, od ktorého sa už pred niekoľkými rokmi dištancoval.

 

 

Aktuálne sa na Facebooku šíri ako virál text, ktorý zneužíva meno Lasicu a s ktorým humorista nemá nič spoločné. Mnoho ľudí ho s emotívnymi komentármi šíri ďalej.
Text je naskenovaný na niekoľkých stránkach a v minulosti bol zavesený na viacerých internetových stránkach. Keď sa v roku 2011 objavil na stránke www.chelemendik.sk Lasica sa od textu dištancoval. "Upozorňujem, že s textom nemám nič spoločné, je to podvrh, od ktorého sa dištancujem a protestujem proti zneužitiu môjho mena," tlmočila pre agentúru Sita Lasicovo stanovisko jeho manželka Magda Vášáryová ešte v roku 2011.

Hoci pravidelne viacero autorov upozorní, že text nie je dielom Lasicu, stále sa po istých periódach objavuje a šíri ako novinka.
Text s názvom Radosť vládnuť tomuto svetu je síce emotívny, no štylisticky amatérsky.

„Realita súčasnosti... Ryba, jedlo žobrákov, ako sa niekedy na bratislavskom trhovisku hovorilo, sa stala luxusnou lahôdkou..." takto začína text , ktorý ma 4 strany a končí vetou: "Neposielaj 10x, radšej 10xprečítaj !!!! alebo aj pošli. Na šťastie, ja ešte zopár priateľov mám ...."

Text „je znôškou presvedčivo znejúcich manipulatívnych kecov na klasickú tému – ako zle nám je to v tej dnešnej konzumnej spoločnosti (podobné veci sa objavujú už od starovekej Číny, ak nie skôr) a ako dobre nám bolo za socializmu," upozornil na hoax už v roku 2011 Miroslav Beblavý dnes poslanec a podpredseda strany Sieť.

„Vy, čo takéto texty na svojích stránkach, svojimi mailami či akokoľvek ináč šírite, ste možno naivní, ale to vás neospravedlňuje. Vy si fakt myslíte, že takú sprostosť, akou je "Realita súčasnosti" by mohol Milan Lasica napísať? Alebo skutočne veríte pochybným mailovým schránkam a webovým fóram?" napísal Juraj Kušnierik ešte v roku 2011.Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Do vedenia televízneho spravodajstva prichádza Slávka Gáborová.

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

Americkému vydavateľovi novín The New York Times (NYT) klesol v druhom štvrťroku čistý zisk o šesť percent na 23,7 milióna dolárov. Tržby digitálnej divízie prvýkrát prevýšili tržby z tlačenej verzie novín. Celkové tržby sa síce znížili, ale prekonali odhady analytikov.

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Platforma Ambrela, združujúca 27 humanitárnych a rozvojových organizácií na Slovensku, prináša zoznam verejných zbierok svojich členov na podporu obyvateľstva Libanonu po utorkovej masívnej explózii v Bejrúte. Do zdieľania výzvy či priamej finančnej pomoci sa môže zapojiť každý z nás.

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Poznáte knihy s hravými názvami ako Jeden musí z kola von, Na koho to slovo padne, Keď čert nespí, či Ľúbi ma, neľúbi ma?

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Kanadský hudobník Neil Young podal na americkom súde sťažnosť na volebnú kampaň prezidenta Donalda Trumpa za to, že prezident na svojich mítingoch opakovane používa Youngovu hudbu. Podľa kanadského rockera Trumpova kampaň porušuje autorské práva, pretože Young s takým využitím svojich piesní nesúhlasil. Informovala o tom dnes BBC, podľa ktorej sa k tomu tím Trumpovej kampane zatiaľ nevyjadril.

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

Rozruch vyvolal v Španielsku televízny spot, v ktorom vedenie madridského regiónu nabáda najmä mladých ľudí k noseniu rúšok. Práve madridský región patril medzi najviac postihnuté pandémiou koronavírusu.

Čína hrozí odvetou USA kvôli problémom s vízami čínskych novinárov

Čína dnes pohrozila odvetou, ak americká vláda bude pokračovať podľa Pekingu v nepriateľskom rokovaní proti čínskym novinárom v USA.

Najčítanejšie