Ktoré celebrity fandia Clintonovej a ktoré Trumpovi? Foto: FB Madonna

Ktoré celebrity fandia Clintonovej a ktoré Trumpovi?

31.10.2016 20:11 | Marketing | ČTK

Vypätá kampaň pred novembrovými prezidentskými voľbami v USA podnietila k verejnému vystúpeniu na podporu niektorého z kandidátov viac osobností ako obvykle.

K demokratke Hillary Clintonovej sa priklonili predovšetkým umelci, vrátane "ťažkých váh" filmového sveta, ako je Meryl Streepová, Richard Gere alebo Robert De Niro. Svojich zástancov predovšetkým medzi bývalými akčnými legendami a športovcami má Donald Trump, ktorému otvorene fandia boxer Mike Tyson alebo herci Chuck Norris, Sylvester Stallone, Bruce Willis a Clint Eastwood. Zvučných mien je ale v Trumpovom tábore menej ako u Clintonovej.

Oscarová herečka Streepová podporila svoju favoritku okrem iného na júlovom zjazde Demokratickej strany. Vo svojom prejave spomenula rôzne ženy, ktoré boli vynikajúce vo svojom odbore a otvorili cestu ostatným. "Tieto ženy majú niečo spoločné: schopnosť myslieť, veľké srdce a zapálenie pre vec," povedala Streepová s tým, že taká je podľa nej aj Clintonová. V júni si neváhala pri paródii na newyorského miliardára vytvoriť účes a la Trump, nasadila falošný pupok a natrela tvár samoopaľovacím krémom.

V poslednom mesiaci do kampane na podporu demokratky výraznejšie zasiahla komička Amy Schumerová, ktorá počas vystúpenia v Tampe nazvala Trumpa oranžovým a sexuálne obťažujúcim monštrom. Asi 200 Trumpových fanúšikov ju preto vypískalo a na protest odišlo. Schumerová im potom napísala sarkastický otvorený list, v ktorom sa Trumpovým priaznivcom "ospravedlnila" a sľúbila, že sa pôjde liečiť.

To, že bude voliť Clintonovú, dala verejne najavo tiež vplyvná celebrita a hviezda sociálnych sietí Kim Kardashian. Bývalá ministerka zahraničia bude podľa nej najlepšie reprezentovať USA a "má pre (najvyšší úrad) potrebné predpoklady."

Zo známych režisérov demokratickú uchádzačku o funkciu šéfa Bieleho domu podporili napríklad Quentin Tarantino, Steven Spielberg, ďalej herci Sigourney Weaverová, George Clooney alebo Jim Parsons (Sheldon z Teórie veľkého tresku), zo spevákov Madonna, Lady Gaga, Beyoncé, Katy Perry a Elton John a tiež známa komička a moderátorka Ellen DeGeneres.

Prostoreký Trump môže do svojho tábora počítať napríklad boxerskú legendu a búrliváka Mikea Tysona. "Mal by byť prezidentom Spojených štátov. Skúsme niečo nové. Amerika by mala byť riadená ako podnik, kde na farbe nezáleží," uviedol slávny športovec v rozhovore s Huffington Post.

Podľa herca Jona Voighta, otca Angeliny Jolie, je Trump "zábavný, hravý, osobitý, ale predovšetkým čestný človek". Trump je jediná osoba, ktorá môže zabezpečiť, aby Amerika znovu prosperovala, uviedla hviezda z filmu Polnočný kovboj.

K republikánovým hlasným priaznivcom sa pridala aj bývalá viceprezidentská kandidátka Sarah Palinová, herci Clint Eastwood a Kirstie Alleyová alebo spoluzakladateľ PayPalu Peter Thiel, ktorý je podľa americkej tlače jedným z mála členov technologickej komunity, ktorí podporujú Trumpa. Zo športovcov by chcel Trumpa v Bielom dome vidieť tiež známy hráč amerického futbalu Tom Brady alebo americký herec a bývalý profesionálny wrestler Hulk Hogan.

Hlavný ekonóm skupiny GAM Larry Hatheway ale súdi, že ohromná podpora kultúrnych elít Clintonovej veľmi nepomôže, ba dokonca naopak, pretože niektorí nerozhodnutia voliči ju môžu vnímať ako kandidátku establishmentu. "A keď niekto z tohto prostredia, ako Clint Eastwood, podporí Donalda Trumpa, má to pravdepodobne oveľa väčšiu váhu, pretože ide v podstate proti prúdu," povedal Hatheway stanicu CNBC.Skúma mysle psychopatov. A má nový prípad

Skúma mysle psychopatov. A má nový prípad

Neurologička, staršia zvláštna agentka Sayer Altairová, skúma mysle psychopatov. Po strelnom zranení je konečne zase v teréne. Do služby ju povolali, keď agent FBI vo voľnom čase pri prechádzke so psom špeciálne vycvičeným na hľadanie mŕtvol spadol do jaskyne plnej ľudských kostí...

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti ruskej dezinformačnej agentúre

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti ruskej dezinformačnej agentúre

Americky prezident Donald Trump prvýkrát potvrdil, že Spojené štáty v roku 2018 vykonali kybernetický útok proti ruskej Agentúre pre výskum internetu (AII).

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Muž čelí obžalobe zo šírenia poplašnej správy spočívajúcej v tom, že v Česku zaútočia teroristi.

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Objednať si odvoz, prípadne požičať si bicykel alebo kolobežku je bežné v zahraničí, ako aj na Slovensku. Tieto nové formy prepravy využívame počas dňa, ale napríklad aj na dovolenke v cudzine.

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze Vojtěch Petráček navrhl, aby se vysoké školy složily a koupily Lidové noviny ze skupiny Mafra, která patří Agrofertu.

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Šéf poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyński obvinil zahraničné médiá z toho, že sa pred nadchádzajúcim druhým kolom hlasovania o budúcom poľskom prezidentovi miešajú do volieb.

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Od júla 2020 nastáva zmena v top manažmente spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Očakávaná obnova a rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky známeho domčeka deduška Večerníčka sa začala 6. júla 2020.

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

Najčítanejšie