Komplexné riešenie zabezpečenia verejného osvetlenia Foto: shutterstock

Komplexné riešenie zabezpečenia verejného osvetlenia

27.03.2019 19:29 | Marketing | PR

Verejné osvetlenie je v súčasnosti štandardom každej obce či mesta, pričom povinnosť poskytovania tejto služby zo strany samospráv vyplýva zo Zákona o obecnom zriadení. Verejné osvetlenie je významným prvkom pasívnej bezpečnosti obyvateľstva, bezpečnosti prepravy na komunikáciách a v značnej miere vizitkou turistickej atraktívnosti mesta či obce.

Problematika obnovy a modernizácie sústav verejného osvetlenia sa v priebehu ostatných rokov dostala predovšetkým do polohy získania nenávratných finančných zdrojov na výmenu svietidiel a ušetriť náklady na celkové prevádzkovanie.

Pôvodné svetlá sú nahradzované novými, ktoré spotrebujú menej elektrickej energie a zároveň s vyššou intenzitou osvetlenia. Osvetlenie je riadené astronomickým systémom s nastavením podľa zemepisnej polohy mesta a pohybu Slnka. Celý systém riadenia je dôkladne prepracovaný do najmenšieho detailu. Najdôležitejší je výber spoľahlivej a overenej firmy, ktorá zabezpečí prevádzkovanie služby za nevyhnutnej podmienky modernizácie siete verejného osvetlenia vo vašej obci či v meste.

 Foto: shutterstock

Služby verejného osvetlenia, vykonávané spoločnosťou FIN.M.O.S., a.s.

Spoločnosť FIN.M.O.S., a.s. je významnou firmou, ktorá poskytuje služby verejného osvetlenia obyvateľstvu v plnom rozsahu, a to vrátane zabezpečenia údržby a dodávok elektrickej energie. Nedeliteľnou súčasťou služieb je rekonštrukcia a modernizácia siete verejného osvetlenia v dohodnutom rozsahu na vlastné náklady spoločnosti.

Pozitívne referencie od spokojných klientov

Spoločnosť FIN.M.O.S., a.s. sa môže pochváliť pozitívnymi referenciami od mnohých spokojných klientov, ktorí sa o spolupráci vyjadrujú pozitívne. Príkladom sú primátori miest Rožňava, Galanta, Liptovský Mikuláš či Vranov nad Topľou, ktorí potvrdili skutočný pokles elektrickej energie o takmer 50%! Prírastok svetelných bodov, modernizácia verejného osvetlenia a koniec koncov i nižšie rozpočtové zaťaženie príslušných miest sú ďalšie z predností, prečo je správne uprednostniť firmu, ktorá sa stará o zabezpečenie a realizáciu projektov mimo operačných programov EÚ.

pošli na vybrali.sme.sk


Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

1. Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu.

Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

2. Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

Pred päťsto rokmi, presne 2. mája 1519, zomrel maliar, sochár, architekt, prírodovedec, hudobník, spisovateľ, vynálezca a konštruktér Leonardo da Vinci. Dokonalá renesančná osobnosť, ktorá mala ruky umelca a myseľ vedca. Leonardo nám zanechal rozsiahle dielo, a to veľká časť jeho výtvarných prác a vedeckých rozpráv bola zničená.

Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

3. Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

Americká firma Nike stiahla nový model športových topánok, ktorý sa mal začať predávať budúci mesiac.

Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

4. Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

Na Slovensku máme kvalitné pivo. Potvrdzujú to nielen milovníci piva, ale aj odborníci, ktorí tento týždeň v rámci 13. ročníka degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka hodnotia slovenské pivá. V nedávnom prieskume agentúry Kantar navyše tri štvrtiny slovenských pivárov potvrdili, že kultúra pitia piva sa u nás zlepšuje.

ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

5. ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

 Český stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňkovi Šarapatkovi, rozhodl dnes Obvodní soud pro Prahu 1. Zeman v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost.

Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

6. Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

Klub podnikových médií vyhlásil výsledky 16. ročníka súťaže Podnikové Médium Roka 2018. Do súťaže sa zapojili firmy, podniky, agentúry, štátne aj mimovládne organizácie, mestá a obce.

Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre

7. Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre


23. mája 2019 predložilo MK do medzirezortného pripomienkového konania úplne nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Ministerstvo ním chce zakotviť nové pravidlá poskytovania dotácií do budúcnosti. Udialo sa tak bez akejkoľvek konzultácie, poza chrbát dotknutých subjektov a to nás utvrdzuje v tom, že snaha ministerky Laššákovej o dialóg je neúprimná a hraná.

Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

8. Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

Mnoho ľudí napomáha šíreniu dezinformácií a manipulácií nechtiac, len pod vplyvom emócií či povrchnosti. Nechajú sa strhnúť emtívnou fotkou, titulkom, či vymysleným textom.

Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

9. Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú v štátoch EU priebežne od 23. do 26. mája. Na Slovensku budú 25. mája. Výsledky budú zverejňované postupne v jednotlivých krajinách ale aj v EP.

K voľbám volá aj Vanessa Paradis na titulke Vogue

10. K voľbám volá aj Vanessa Paradis na titulke Vogue

Časopisy ako Vogue v Taliansku, Nemecku a Poľsku, L’Uomo Vogue, Elle v Poľsku a Glamour v Maďarsku vyzývajú na svojich stránkach čitateľov na účasť vo voľbách. Výzvu podporili modelky a modeli a osobnosti sveta módy, vrátane Vanessy Paradis či Joela Kinnamana.

Najčítanejšie