Cynická obluda vydáva knihu

Foto: nomad.sk Foto: nomad.sk

Autor známeho satirického webu Cynická obluda vydáva výberovku svojich doterajších textov s názvom Tekvicový prívarok pre dušu.

 

 

Kniha už má svoj obal a na pulte by sa mala objaviť o mesiac – približne v prvej polovici novembra. „Podstatná informácia je, že nemám rád tekvicový prívarok," hovorí autor knihy Rado Onřejíček, ktorý stojí za Cynickou obludou.

Knihu bude tvoriť 58 textov, ktoré od roku 2000 Ondřejíčkovi vyšli na webe alebo v printových médiách. „Je to môj subjektívny výber z takmer 2000 článkov, ktoré som za ten čas uverejnil. Snažil som sa skôr vyberať tie vtipnejšie, ale dostalo sa tam aj pár vážnejších," povedal pre Omédiách.com Ondřejíček. Práve cez novú knihu chce autor čitateľom Cynickej obludy priblížiť aj iné svoje články.

„Okrem ľudí, ktorí poznajú moje texty už dávno, bude určená práve tým, čo poznajú Obludu, ale o mojom písaní doteraz netušili. Zároveň je kniha pre mňa aj akýmsi zhrnutím obdobia, keď som písal fakt veľa a ktoré skončilo spolu s tým, ako som začal robiť Obludu, lebo odvtedy už nutkanie písať v podstate nepociťujem," hovorí Ondřejíček.

Autorom obálky je Martin Mistrík. Kniha vyjde vo vydavateľstve Premedia.

Odporúčam aj: Cynická obluda sa odhalila, je ňou...

 

Foto: unicamp.skRado Ondřejíček: Narodil sa v roku 1977, vyrastal v Novej Dubnici. Vyštudoval strednú priemyselnú školu (odbor automatizácia). Po presťahovaní sa do Bratislavy písal recenzie na hudbu pre cdshop.sk, neskôr nastúpil do známeho internetového magazínu inzine.sk. Po troch rokoch prešiel do reklamnej agentúry JANDL ako copywriter. Neskôr v Slovak Telekome a jeho dcérskej spoločnosti zoznam.sk rozbiehal ďalší internetový magazín T-Station, kde okrem iného realizoval pokusy s plateným multimediálnym obsahom. Po odchode pracoval ako kreatívny riaditeľ v agentúre Lazar – Klostermann. Keď zanikla, ako kreatívny riaditeľ opäť pokračoval v agentúre JANDL. Od augusta 2010 bol dobrovoľne nezamestnaný a písal knihu, ktorá vychádza v máji 2011 pod názvom Homo asapiens. Potom bol kreatívnym riaditeľom v malej reklamnej agentúre Komplot. Dnes je riaditeľ strategického oddelenia opäť v agentúre JANDL. Za rok 2007 získal Novinársku cenu v kategórii Najlepší krátky publicistický príspevok v printových médiách (článok Pozor, IDIOT!). Prevádzkuje portál humno.sk.