Hovorcu na ministerstve nahradila jeho manželka P.S.Maťašovská/Hovorcaroka.sk

Hovorcu na ministerstve nahradila jeho manželka

08.04.2016 15:23 | Marketing | mk

Obaja začínali ako novinári, v rovnakom čase moderovali hlavné politické diskusie a teraz sú obaja hovorcovia, každý za inú politickú stranu a na inom ministerstve.

 


Bývalý redaktor SRo a STV Maroš Stano bol za bývalej vlády šéfom tlačového oddelenia a hovorcom na ministerstve životného prostredia. Po voľbách odišiel spolu s ministrom Petrom Žigom (Smer) na ministerstvo hospodárstva, kde je novým šéfom tlačového oddelenia aj hovorcom.

 

M.Stano/Hovorcaroka.skNa jeho miesto na ministerstvo životného prostredia príde jeho manželka Petra Stano Maťašovská, ministrom je László Solymos (Most-Híd).

Maroš Stano pracoval ako redaktor a moderátor v Slovenskom rozhlase, päť rokov bol v Slovenskej televízii, kde istý čas moderoval O 5 minút 12 a pôsobil aj v TA3.

Petra Stano Maťašovská začínala v TASR, neskôr bola v SRo, kde okrem iného moderovala hlavnú diskusnú reláciu Sobotné dialógy. Pôsobila aj v TA3 a Hospodárskych novinách. Posledné 4 roky bola hovorkyňou Univerzitnej nemocnice v Bratislave.

Odporúčame aj: Bývalý novinár a zakladateľ Vrtieť psom ide šéfovať na ministerstvo

Manželia budú hovoriť síce za jednu vládu, ale každý za inú politickú stranu.

Z.Eliášova, hovorcaroka.sk„Práca v nemocnici ma napĺňala, bola nesmierne zaujímavá, aj keď náročná. Ale je čas posunúť sa ďalej. Rozhodla sa prijať ponuku ministra," povedala Petra Stano Maťašovská.

„S manželom pôsobíme často v rovnakej pozícii. V práci sme sa aj spoznali, a roky sa naše pracovné kroky stretávajú a prelínajú. Tak terraz to bude takto. Túto práca vnímam čisto ako profesionálnu záležitosť," dodala.

Na jej pozíciu v Univerzitnej nemocnici prichádza bývalá redaktorka Markízy Zuzana Eliášová, ktorá je v súčasnosti hovorkyňou v ČSOB.

 

 

 

Zmeny na ďalších ministerstvách:

pošli na vybrali.sme.sk


Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

1. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

2. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

3. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

4. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

5. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

6. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

7. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

8. Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém dnešním zasedání vyměřila pokutu 400.000 korun televizi Barrandov za neobjektivitu a nevyváženost v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

9. Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

Na Slovensku nie je veľa ľudí, ktorí majú dve zamestnania. Pätina pracujúcich, každý desiaty dôchodca a každý ôsmy rodič, starajúci sa o dieťa do troch rokov však v prieskume uviedli, že musia mať ešte jeden džob.

Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

10. Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

Speváčka Marta Jandová bude mať vlastnú televíznu talkshow.

Najčítanejšie