Hovorcu na ministerstve nahradila jeho manželka P.S.Maťašovská/Hovorcaroka.sk

Hovorcu na ministerstve nahradila jeho manželka

08.04.2016 15:23 | Marketing | mk

Obaja začínali ako novinári, v rovnakom čase moderovali hlavné politické diskusie a teraz sú obaja hovorcovia, každý za inú politickú stranu a na inom ministerstve.

 


Bývalý redaktor SRo a STV Maroš Stano bol za bývalej vlády šéfom tlačového oddelenia a hovorcom na ministerstve životného prostredia. Po voľbách odišiel spolu s ministrom Petrom Žigom (Smer) na ministerstvo hospodárstva, kde je novým šéfom tlačového oddelenia aj hovorcom.

 

M.Stano/Hovorcaroka.skNa jeho miesto na ministerstvo životného prostredia príde jeho manželka Petra Stano Maťašovská, ministrom je László Solymos (Most-Híd).

Maroš Stano pracoval ako redaktor a moderátor v Slovenskom rozhlase, päť rokov bol v Slovenskej televízii, kde istý čas moderoval O 5 minút 12 a pôsobil aj v TA3.

Petra Stano Maťašovská začínala v TASR, neskôr bola v SRo, kde okrem iného moderovala hlavnú diskusnú reláciu Sobotné dialógy. Pôsobila aj v TA3 a Hospodárskych novinách. Posledné 4 roky bola hovorkyňou Univerzitnej nemocnice v Bratislave.

Odporúčame aj: Bývalý novinár a zakladateľ Vrtieť psom ide šéfovať na ministerstvo

Manželia budú hovoriť síce za jednu vládu, ale každý za inú politickú stranu.

Z.Eliášova, hovorcaroka.sk„Práca v nemocnici ma napĺňala, bola nesmierne zaujímavá, aj keď náročná. Ale je čas posunúť sa ďalej. Rozhodla sa prijať ponuku ministra," povedala Petra Stano Maťašovská.

„S manželom pôsobíme často v rovnakej pozícii. V práci sme sa aj spoznali, a roky sa naše pracovné kroky stretávajú a prelínajú. Tak terraz to bude takto. Túto práca vnímam čisto ako profesionálnu záležitosť," dodala.

Na jej pozíciu v Univerzitnej nemocnici prichádza bývalá redaktorka Markízy Zuzana Eliášová, ktorá je v súčasnosti hovorkyňou v ČSOB.

 

 

 

Zmeny na ďalších ministerstvách:

pošli na vybrali.sme.sk


Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

1. Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

Twitter zrušil 4258 účtov zo Spojených arabských emirátov, ktoré prostredníctvom falošných mien šírili tweety o Katare a Jemene.

Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

2. Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

Americký seriál Priatelia patril k najúspešnejším televíznym projektom vysielaným na prelome storočia.

Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

3. Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

Niektoré štúdie uvádzajú, že na internete je závislá až polovica tínedžerov. Na sociálnych sieťach sú závislí aj dospelí.

Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

4. Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

Medzi najväčších favoritov tohtoročných amerických televíznych cien Emmy patria kandidáti z produkcie televízneho velikána HBO - fantasy seriál Hra o tróny alebo miniséria Černobyľ o havárii jadrovej elektrárne v roku 1986.

O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

5. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

6. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

7. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

8. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

9. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

10. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Najčítanejšie