Kontroverznej piesni Elánu dali viaceré rádiá stopku, čo hovorí na kritiku skupina Elán? (VIDEO) Youtube Warner Music

Kontroverznej piesni Elánu dali viaceré rádiá stopku, čo hovorí na kritiku skupina Elán? (VIDEO)

16.10.2019 12:58 | Rádio | mk

Najnovší počin skupiny Elán videoklip Bulvárne krysy vyvolal nielen medzi novinármi ale aj mnohými fanúšikmi skupiny pobúrenie a kritiku.

 V klipe dá spevák Jožo Ráž prepadnúť, zviazať novinárov, sám jedného mláti, nakoniec im zviazaným mieri pištoľou na hlavu.

Jožo Ráž, ktorý hovorí v klipe o deratizácií o obyčajných hnusných smradoch, si v klipe vybavuje účty s bulvárnymi novinármi. Pritom bulvárne médiá sa o život Joža Ráža zaujímajú minimálne, väčšina článkov, ktoré vyprodukovali za posledné roky, sa niesla v pozitívnom duchu - boli hlavne o hudobných počinoch, aktivitách, úspechoch skupiny. Výnimkou je článok o tom, ako Nový Čas nafotil Ráža s prokurátorkou Úradu špeciálnej prokuratúry Máriou Trstenskou, ktorá dozorovala v kauze daňových podvodov Kočnera, ktorú riešila v jeho prospech. Trstenská sa spomína aj v Kočnerovej Threeme.

Meno speváka sa spomínalo aj vtedy, keď sa hovorilo o tom, že syn speváka Jozef Ráž bol nominantom Smeru na ministra vnútra.

Podrobnosti: Jožo Ráž rok po vražde Kuciaka mieri pištoľou na hlavu zviazaného novinára (VIDEO)

Viceré rádiá dali novej skladbe stopku

Ako prvá sa odmietavo vyjadrila stránka hudba.sk.

"Fun rádio nebude vysielať pesničku Bulvárne krysy od skupiny Elán. Na webe Fun rádia sme klip zverejnili s tým, že je nevhodné takto vyjadrovať námietky proti práci bulvárnych novinárov. Špeciálne aj vzhľadom na to, že na Slovensku pred rokom prišiel pre svoju prácu o život novinár," povedala PR manažérka Fun Rádia. Pieseň neplánuje zaradiť do vysielania ani rádio Expres a ani rádia Vlna, Europa 2, Anténa Rock a Rádia Jemné. „S touto konkrétnou skladbou hudobná dramaturgia Rádia Slovenska vo vysielaní nepočíta, ale má v pláne zaradiť z nového albumu Elánu do vysielania iné skladby,“ reagovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková pre Nový Čas.

Odporúčame aj: Na nový videoklip Elánu sa pozrie prokuratúra, kritizujú ho aj Reportéri bez hraníc (VIDEO)

Ako reagovala skupina na kritiku klipu?

Po prvých kritických reakciách na klip zverejnila Tlačovú správu. „Tak sme to zase dali. Najlepšie, ako sme dokázali. Dúfam, že ľudia budú spokojní,“ hovorí v správe Jožo Ráž. „Bol už najvyšší čas, aby sme našim fanúšikom ponúkli nové piesne. Trvalo to trochu dlhšie, pretože sme na seba prísni,“ dodáva klávesista a spevák Vašo Patejdl a gitarista a spevák Jano Baláž podľa textu tlačovej správy uvažuje: „Teraz sa nám darí, ale čo potom?“

Asistentka Joža Ráža Karolína Halenárová pre dezinformačný web Hlavné správy uviedla, že skupina Elán sa nebude k útokom médií nijako vyjadrovať, pretože všetko, čo chceli, povedali v pesničke a vo videoklipe. S prudkými reakciami na skladbu, v ktorej pranierujú praktiky bulváru nielen na Slovensku či v Česku, ale všade vo svete, podľa nej rátali.

Redakcia Plus Jeden deň oslovila Baláža. „Neriešim, čo si kto myslí! Nebolo to drsné, žijeme v takomto čase. Pozrite sa, čo sa deje okolo nás. To je zrkadlo spoločnosti. My v tom klipe nikoho nezastrelíme. My tam hovoríme o bulvárnych novinároch a nie o investigatívnych. Viete, musíte to rozlíšiť. Nemôžete strčiť všetko do jedného vreca,“ povedal Baláž.

Redakcia Plus Jeden deň pripomína, že práve Ján Baláž bol len pred pár dňami v redakcii „spokojný a milý“, keď ho zavolali hovoriť o Karlovi Gottovi. Redakcia sa ho preto spýtala, akým spôsobom im bulvár ublížil. Pn reagoval takto: „Ja si myslím, že to je všeobecný jav. Veľmi veľa vecí sa povie a potom sa to nedá vrátiť naspäť. Treba sa aj nad tým zamýšľať.“

"Keďže ja som bulvárna novinárka, spravili by ste mi to isté?“ spýtala sa redaktorka Baláža. „Viete... to je... padni komu padni. Uvedomte si, že to nie je len o nás, to je všeobecný jav. My nie sme pomstychtiví ľudia. My len reagujeme na to, čo sa deje. A takto sa to snažíme ľuďom podať, ako to funguje.“

Zaujíma vás zákulisie médií, sledujte nás aj na Facebooku.

pošli na vybrali.sme.sk


Grendel k prípadu s Ruttkayovou: Kočner je v base, jeho opičky však stále makajú (VIDEO)

Grendel k prípadu s Ruttkayovou: Kočner je v base, jeho opičky však stále makajú (VIDEO)

Prokurátorka Beáta Vítková z Krajskej prokuratúry v Bratislave podala návrh na obžalobu poslanca za hnutie OĽANO Gábora Grendela pre ohrozenie bankového tajomstva Mariána Kočnera. Urobila tak napriek tomu, že komunikácia z Kočnerovej Threemy dokazuje, že novinárka Martina Ruttkayová svedčila proti Grendelovi na objednávku Mariána Kočnera.

Pellgrini prerušil hospitalizáciu, aby mohol ísť do televíznych debát a do Ruska (VIDEO)

Pellgrini prerušil hospitalizáciu, aby mohol ísť do televíznych debát a do Ruska (VIDEO)

Predseda vlády Peter Pellegrini, ktorý je od soboty hospitalizovaný v nemocnici v Bratislave, sa rozhodol hospitalizáciu prerušiť. 

Pozrite si interaktívnu online mapu, ako sa koronavírus z hodiny na hodinu šíri (VIDEO)

Pozrite si interaktívnu online mapu, ako sa koronavírus z hodiny na hodinu šíri (VIDEO)

Nový kmeň koronavírusu - respiračné ochorenie podobné zápalu pľúc - sa rýchlo rozšírilo odvtedy, čo sa na konci decembra 2019 prvýkrát objavilo v čínskom meste Wu-chan.

Ego, Vec, Aless a ďalší známi rapperi nahrali predvolebné vyhlásenie (VIDEO)

Ego, Vec, Aless a ďalší známi rapperi nahrali predvolebné vyhlásenie (VIDEO)

„Už sme to videli, počuli a zažili: plané politické sľuby, chýbajúce riešenia pre školstvo a zdravotníctvo, násilie na demonštráciách a kultúrnych podujatiach. Rasizmus a xenofóbia, hľadania nepriateľa, rozkrádanie, fakľové pochody, rozohnané koncerty a zakázané divadlá, vyhrážky na sociálnych sieťach, dobodaní kamaráti, cenzúra, snaha vystúpiť z EU a NATO, podozrivé šeky so „symbolickými“ hodnotami. Zažili sme neonacistické násilie na uliciach a nechceme ho vo vláde.“

365.bank spúšťa novinku. Vďaka nej si možno rýchlejšie rozdeliť platbu za spoločný účet

365.bank spúšťa novinku. Vďaka nej si možno rýchlejšie rozdeliť platbu za spoločný účet

365.bank aktualizovala svoju mobilnú aplikáciu o novinku, ktorá každému uľahčí platenie. Vďaka funkcii „rozdeliť platbu“ a „vypýtať peniaze“ sa môžu klienti banky jednoducho, pohodlne a na pár klikov vyrovnať so svojimi priateľmi za spoločný obed, večeru alebo iný výdavok. Funkcionalita sa dá využívať aj v prípade, že rozdeľujú platbu na účet do inej banky.

Porota uznala hollywoodskeho producenta vinným zo sexuálneho napadnutia, hrozí mu až 29 rokov väzenia

Porota uznala hollywoodskeho producenta vinným zo sexuálneho napadnutia, hrozí mu až 29 rokov väzenia

Bývalého hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina v pondelok v New Yorku uznala porota vinným zo sexuálneho napadnutia a z ľahšej formy znásilnenia. Oslobodila ho však v tých bodoch obžaloby, za ktoré mu hrozilo až doživotné väzenie, napísala agentúra Reuters. Weinsteinovi teraz hrozí za oba činy až 29-ročný trest, o ktorého konečnej výške rozhodne sudca 11. marca. Obhajoba uviedla, že sa chce proti verdiktu odvolať.

Znelky CNN Prima News nahral symfonický orchester (VIDEO)

Znelky CNN Prima News nahral symfonický orchester (VIDEO)

Vysílání zpravodajského kanálu CNN Prima News budou provázet znělky, které nahrál symfonický orchestr.

Pellegrini: Rozhodne odmietam falošné správy, že mám koronavírus

Pellegrini: Rozhodne odmietam falošné správy, že mám koronavírus

Peter Pellegrini bol v sobotu náhle hospitalizovaný s respiračným ochorením.

Novinár, ktorý položil premiérovi otázku o sexuálnej orientácii, v Plus 7 dní skončil

Novinár, ktorý položil premiérovi otázku o sexuálnej orientácii, v Plus 7 dní skončil

Minulý týždeň dala šéfredaktorka Plus 7 dní Katarína Šelestiaková výpoveď. Dôvodom bola cenzúra rozhovoru s premiérom, ktorý urobil redaktor Pavel Knapko a premiéra sa pýtal na jeho sexuálnu orientáciu.

Najčítanejšie