Kontroverznej piesni Elánu dali viaceré rádiá stopku, čo hovorí na kritiku skupina Elán? (VIDEO) Youtube Warner Music

Kontroverznej piesni Elánu dali viaceré rádiá stopku, čo hovorí na kritiku skupina Elán? (VIDEO)

16.10.2019 12:58 | Rádio | mk

Najnovší počin skupiny Elán videoklip Bulvárne krysy vyvolal nielen medzi novinármi ale aj mnohými fanúšikmi skupiny pobúrenie a kritiku.

 V klipe dá spevák Jožo Ráž prepadnúť, zviazať novinárov, sám jedného mláti, nakoniec im zviazaným mieri pištoľou na hlavu.

Jožo Ráž, ktorý hovorí v klipe o deratizácií o obyčajných hnusných smradoch, si v klipe vybavuje účty s bulvárnymi novinármi. Pritom bulvárne médiá sa o život Joža Ráža zaujímajú minimálne, väčšina článkov, ktoré vyprodukovali za posledné roky, sa niesla v pozitívnom duchu - boli hlavne o hudobných počinoch, aktivitách, úspechoch skupiny. Výnimkou je článok o tom, ako Nový Čas nafotil Ráža s prokurátorkou Úradu špeciálnej prokuratúry Máriou Trstenskou, ktorá dozorovala v kauze daňových podvodov Kočnera, ktorú riešila v jeho prospech. Trstenská sa spomína aj v Kočnerovej Threeme.

Meno speváka sa spomínalo aj vtedy, keď sa hovorilo o tom, že syn speváka Jozef Ráž bol nominantom Smeru na ministra vnútra.

Podrobnosti: Jožo Ráž rok po vražde Kuciaka mieri pištoľou na hlavu zviazaného novinára (VIDEO)

Viceré rádiá dali novej skladbe stopku

Ako prvá sa odmietavo vyjadrila stránka hudba.sk.

"Fun rádio nebude vysielať pesničku Bulvárne krysy od skupiny Elán. Na webe Fun rádia sme klip zverejnili s tým, že je nevhodné takto vyjadrovať námietky proti práci bulvárnych novinárov. Špeciálne aj vzhľadom na to, že na Slovensku pred rokom prišiel pre svoju prácu o život novinár," povedala PR manažérka Fun Rádia. Pieseň neplánuje zaradiť do vysielania ani rádio Expres a ani rádia Vlna, Europa 2, Anténa Rock a Rádia Jemné. „S touto konkrétnou skladbou hudobná dramaturgia Rádia Slovenska vo vysielaní nepočíta, ale má v pláne zaradiť z nového albumu Elánu do vysielania iné skladby,“ reagovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková pre Nový Čas.

Odporúčame aj: Na nový videoklip Elánu sa pozrie prokuratúra, kritizujú ho aj Reportéri bez hraníc (VIDEO)

Ako reagovala skupina na kritiku klipu?

Po prvých kritických reakciách na klip zverejnila Tlačovú správu. „Tak sme to zase dali. Najlepšie, ako sme dokázali. Dúfam, že ľudia budú spokojní,“ hovorí v správe Jožo Ráž. „Bol už najvyšší čas, aby sme našim fanúšikom ponúkli nové piesne. Trvalo to trochu dlhšie, pretože sme na seba prísni,“ dodáva klávesista a spevák Vašo Patejdl a gitarista a spevák Jano Baláž podľa textu tlačovej správy uvažuje: „Teraz sa nám darí, ale čo potom?“

Asistentka Joža Ráža Karolína Halenárová pre dezinformačný web Hlavné správy uviedla, že skupina Elán sa nebude k útokom médií nijako vyjadrovať, pretože všetko, čo chceli, povedali v pesničke a vo videoklipe. S prudkými reakciami na skladbu, v ktorej pranierujú praktiky bulváru nielen na Slovensku či v Česku, ale všade vo svete, podľa nej rátali.

Redakcia Plus Jeden deň oslovila Baláža. „Neriešim, čo si kto myslí! Nebolo to drsné, žijeme v takomto čase. Pozrite sa, čo sa deje okolo nás. To je zrkadlo spoločnosti. My v tom klipe nikoho nezastrelíme. My tam hovoríme o bulvárnych novinároch a nie o investigatívnych. Viete, musíte to rozlíšiť. Nemôžete strčiť všetko do jedného vreca,“ povedal Baláž.

Redakcia Plus Jeden deň pripomína, že práve Ján Baláž bol len pred pár dňami v redakcii „spokojný a milý“, keď ho zavolali hovoriť o Karlovi Gottovi. Redakcia sa ho preto spýtala, akým spôsobom im bulvár ublížil. Pn reagoval takto: „Ja si myslím, že to je všeobecný jav. Veľmi veľa vecí sa povie a potom sa to nedá vrátiť naspäť. Treba sa aj nad tým zamýšľať.“

"Keďže ja som bulvárna novinárka, spravili by ste mi to isté?“ spýtala sa redaktorka Baláža. „Viete... to je... padni komu padni. Uvedomte si, že to nie je len o nás, to je všeobecný jav. My nie sme pomstychtiví ľudia. My len reagujeme na to, čo sa deje. A takto sa to snažíme ľuďom podať, ako to funguje.“

Zaujíma vás zákulisie médií, sledujte nás aj na Facebooku.

pošli na vybrali.sme.sk


30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

Čo znamená pre mladých Slovákov sloboda? Vedia niečo o Nežnej revolúcii a živote pred rokom 1989? A aký je podľa nich vzťah medzi slobodou a peniazmi? Odpovede aj na tieto otázky dal exkluzívny prieskum, ktorý pre Slovenskú sporiteľňu pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pripravili spoločnosti Insight Diver a G82.

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

Donald Trump sa vlani v decembri osobne stretol s dvomi podnikateľmi z bývalého ZSSR a poveril ich "tajnou misiou" na Ukrajine, ktorá mala poškodiť povesť prezidentovho volebného soka Joea Bidena.

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

Výrobca prístrojov na domácu perlivú vodu SodaStream si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomína limitovanou edíciou fliaš so symbolmi Novembra 1989 pripravenou špeciálne pre slovenský a český trh.

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Pre mnohých ľudí predstavuje Ernest Hemingway skôr mýtus než človeka z mäsa a kostí. Vie sa o ňom, že bol vojakom, športovcom, vášnivým milencom, emigrantom s, samozrejme, vynikajúcim spisovateľom.

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Vo veku 93 rokov zomrel režisér, scenárista i odbojár Vojtěch Jasný, autor trezorového filmu Všetci dobrí rodáci. ČTK to z poverenia rodiny oznámil Vítězslav Tichý. Potvrdil to tiež hovorca Slováckeho divadla Josef Kubáník. Uherskohradišťske divadlo to tiež uviedlo na svojom facebooku.

České televízie pripravujú k 30. výročiu revolúcie špeciálne relácie (VIDEO)

České televizní stanice připravují na neděli k 30. výročí začátku sametové revoluce speciální vysílání nebo pořady. Česká televize bude mít několik venkovních studií v centru Prahy.

Magio TV prináša viacero noviniek

Magio TV prináša viacero noviniek

Telekom vylepšuje svoju televíznu ponuku: prináša nové kanály v Magio TV, aj filmové a seriálové novinky vo videopožičovni Magio Kino. Zároveň vylepšuje aplikáciu Magio GO, ktorá je dostupná už aj pre Smart TV a prináša nové zaradenie Magio GO TV Box.

Po protestoch Poľska zmení Netflix film o strážcovi v tábore smrti (VIDEO)

Po protestoch Poľska zmení Netflix film o strážcovi v tábore smrti (VIDEO)

Americká spoločnosť Netflix po protestoch Poľska zmení v dokumentárnom filme Diabol od vedľa mapy, v ktorých boli nacistické vyhladzovacie tábory zakreslené na súčasných poľských hraniciach.

Rádio Expres si Nežnú revolúciu pripomenie sériou špeciálnych rozhovorov

Rádio Expres si Nežnú revolúciu pripomenie sériou špeciálnych rozhovorov

V nedeľu 17.novembra dopoludnia odvysiela Expres sedem jedinečných rozhovorov, ktoré pripravili redaktori spravodajstva s priamymi účastníkmi revolúcie, športovcami, hercami a pamätníkmi.  

Markíza bude mať špeciálne Na telo aj dokument k 17. novembru (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálne Na telo aj dokument k 17. novembru (VIDEO)

Televízia Markíza nakrútila pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pôvodný dokument s názvom NEŽNÁ 30 - CESTA K SLOBODE. Odvysiela ho v nedeľu, 17. novembra 2019, so začiatkom o 20:30.

Najčítanejšie