Kontroverznej piesni Elánu dali viaceré rádiá stopku, čo hovorí na kritiku skupina Elán? (VIDEO) Youtube Warner Music

Kontroverznej piesni Elánu dali viaceré rádiá stopku, čo hovorí na kritiku skupina Elán? (VIDEO)

16.10.2019 12:58 | Rádio | mk

Najnovší počin skupiny Elán videoklip Bulvárne krysy vyvolal nielen medzi novinármi ale aj mnohými fanúšikmi skupiny pobúrenie a kritiku.

 V klipe dá spevák Jožo Ráž prepadnúť, zviazať novinárov, sám jedného mláti, nakoniec im zviazaným mieri pištoľou na hlavu.

Jožo Ráž, ktorý hovorí v klipe o deratizácií o obyčajných hnusných smradoch, si v klipe vybavuje účty s bulvárnymi novinármi. Pritom bulvárne médiá sa o život Joža Ráža zaujímajú minimálne, väčšina článkov, ktoré vyprodukovali za posledné roky, sa niesla v pozitívnom duchu - boli hlavne o hudobných počinoch, aktivitách, úspechoch skupiny. Výnimkou je článok o tom, ako Nový Čas nafotil Ráža s prokurátorkou Úradu špeciálnej prokuratúry Máriou Trstenskou, ktorá dozorovala v kauze daňových podvodov Kočnera, ktorú riešila v jeho prospech. Trstenská sa spomína aj v Kočnerovej Threeme.

Meno speváka sa spomínalo aj vtedy, keď sa hovorilo o tom, že syn speváka Jozef Ráž bol nominantom Smeru na ministra vnútra.

Podrobnosti: Jožo Ráž rok po vražde Kuciaka mieri pištoľou na hlavu zviazaného novinára (VIDEO)

Viceré rádiá dali novej skladbe stopku

Ako prvá sa odmietavo vyjadrila stránka hudba.sk.

"Fun rádio nebude vysielať pesničku Bulvárne krysy od skupiny Elán. Na webe Fun rádia sme klip zverejnili s tým, že je nevhodné takto vyjadrovať námietky proti práci bulvárnych novinárov. Špeciálne aj vzhľadom na to, že na Slovensku pred rokom prišiel pre svoju prácu o život novinár," povedala PR manažérka Fun Rádia. Pieseň neplánuje zaradiť do vysielania ani rádio Expres a ani rádia Vlna, Europa 2, Anténa Rock a Rádia Jemné. „S touto konkrétnou skladbou hudobná dramaturgia Rádia Slovenska vo vysielaní nepočíta, ale má v pláne zaradiť z nového albumu Elánu do vysielania iné skladby,“ reagovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková pre Nový Čas.

Odporúčame aj: Na nový videoklip Elánu sa pozrie prokuratúra, kritizujú ho aj Reportéri bez hraníc (VIDEO)

Ako reagovala skupina na kritiku klipu?

Po prvých kritických reakciách na klip zverejnila Tlačovú správu. „Tak sme to zase dali. Najlepšie, ako sme dokázali. Dúfam, že ľudia budú spokojní,“ hovorí v správe Jožo Ráž. „Bol už najvyšší čas, aby sme našim fanúšikom ponúkli nové piesne. Trvalo to trochu dlhšie, pretože sme na seba prísni,“ dodáva klávesista a spevák Vašo Patejdl a gitarista a spevák Jano Baláž podľa textu tlačovej správy uvažuje: „Teraz sa nám darí, ale čo potom?“

Asistentka Joža Ráža Karolína Halenárová pre dezinformačný web Hlavné správy uviedla, že skupina Elán sa nebude k útokom médií nijako vyjadrovať, pretože všetko, čo chceli, povedali v pesničke a vo videoklipe. S prudkými reakciami na skladbu, v ktorej pranierujú praktiky bulváru nielen na Slovensku či v Česku, ale všade vo svete, podľa nej rátali.

Redakcia Plus Jeden deň oslovila Baláža. „Neriešim, čo si kto myslí! Nebolo to drsné, žijeme v takomto čase. Pozrite sa, čo sa deje okolo nás. To je zrkadlo spoločnosti. My v tom klipe nikoho nezastrelíme. My tam hovoríme o bulvárnych novinároch a nie o investigatívnych. Viete, musíte to rozlíšiť. Nemôžete strčiť všetko do jedného vreca,“ povedal Baláž.

Redakcia Plus Jeden deň pripomína, že práve Ján Baláž bol len pred pár dňami v redakcii „spokojný a milý“, keď ho zavolali hovoriť o Karlovi Gottovi. Redakcia sa ho preto spýtala, akým spôsobom im bulvár ublížil. Pn reagoval takto: „Ja si myslím, že to je všeobecný jav. Veľmi veľa vecí sa povie a potom sa to nedá vrátiť naspäť. Treba sa aj nad tým zamýšľať.“

"Keďže ja som bulvárna novinárka, spravili by ste mi to isté?“ spýtala sa redaktorka Baláža. „Viete... to je... padni komu padni. Uvedomte si, že to nie je len o nás, to je všeobecný jav. My nie sme pomstychtiví ľudia. My len reagujeme na to, čo sa deje. A takto sa to snažíme ľuďom podať, ako to funguje.“

Zaujíma vás zákulisie médií, sledujte nás aj na Facebooku.Šéfredaktorom Investigatívneho centra Jána Kuciaka sa stal Lukáš Diko

Šéfredaktorom Investigatívneho centra Jána Kuciaka sa stal Lukáš Diko

 Šéfredaktorom Investigatívneho centra Jána Kuciaka (ICJK) sa od 13. júla stal Lukáš Diko, ktorý prevzal vedenie redakcie občianskeho združenia.

Skúma mysle psychopatov. A má nový prípad

Skúma mysle psychopatov. A má nový prípad

Neurologička, staršia zvláštna agentka Sayer Altairová, skúma mysle psychopatov. Po strelnom zranení je konečne zase v teréne. Do služby ju povolali, keď agent FBI vo voľnom čase pri prechádzke so psom špeciálne vycvičeným na hľadanie mŕtvol spadol do jaskyne plnej ľudských kostí...

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti ruskej dezinformačnej agentúre

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti ruskej dezinformačnej agentúre

Americky prezident Donald Trump prvýkrát potvrdil, že Spojené štáty v roku 2018 vykonali kybernetický útok proti ruskej Agentúre pre výskum internetu (AII).

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Muž čelí obžalobe zo šírenia poplašnej správy spočívajúcej v tom, že v Česku zaútočia teroristi.

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Objednať si odvoz, prípadne požičať si bicykel alebo kolobežku je bežné v zahraničí, ako aj na Slovensku. Tieto nové formy prepravy využívame počas dňa, ale napríklad aj na dovolenke v cudzine.

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze Vojtěch Petráček navrhl, aby se vysoké školy složily a koupily Lidové noviny ze skupiny Mafra, která patří Agrofertu.

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Šéf poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyński obvinil zahraničné médiá z toho, že sa pred nadchádzajúcim druhým kolom hlasovania o budúcom poľskom prezidentovi miešajú do volieb.

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Od júla 2020 nastáva zmena v top manažmente spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Očakávaná obnova a rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky známeho domčeka deduška Večerníčka sa začala 6. júla 2020.

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Najčítanejšie