Lasica, Viršík, Lovaš – nové posily RTVS Foto: ČT

Lasica, Viršík, Lovaš – nové posily RTVS

19.01.2014 20:37 | Rádio | mk

RTVS ohlásila viaceré programové zmeny na Rádiu Slovensko a Rádiu Regina.

 

 

V piatok po 17:10 bola do vysielania zaradená rubrika Naša hudba o slovenskej populárnej hudbe, ktorú pripravuje a moderuje Julo Viršík. „Aj týmto spôsobom si plníme záväzok podporovať domácich autorov a interpretov. Podiel domácej hudobnej produkcie už v súčasnosti máme v dennom vysielaní nastavený na 30 percent," povedal šéfdramaturg Rádia Slovensko Ľuboš Černák.

Viac: Novým moderátorom RTVS je Julo Viršík

Medzi ďalšie novinky vo vysielaní patria Humory cez čiaru (nedeľa 11:05), ktorý pripravuje Jakub Nvota, či Dvojbodky s Milanom Lasicom a Pavlom Danišovičom.

Každý štvrtok sa Karol Lovaš prihovára v rannej relácii Zamyslenie (5:20) na Rádiu Slovensko.

Od januára Rádio Slovensko rozšírilo prúdové vysielanie v sobotu od 18:30 do 21:00.

Zároveň v sobotu po 21:00 vysiela v párny týždeň Literárnu revue a v nepárny týždeň dokument.

Od nedele (od 7:30) je nový formát Bola raz jedna povesť, ktorý dramatizovanou formou, ale aj formou rozhovorov s odborníkmi, približuje hlavne detskému poslucháčovi tradičné slovenské povesti.

Čiastočná zmena sa dotkla aj nočnej talkšou Nočná pyramída. Jej pondelkové vysielanie venované zdravotníckym témam sa v novej podobe a pod novým názvom Pohotovosť presunulo na Rádio Regina. „Nočné pyramídy však po celý týždeň naďalej ostávajú dôležitou súčasťou programu Rádia Slovensko, vysielame ich každý večer počas celého týždňa po 22:20," povedal šéfdramaturg Rádia Slovensko.

RÁDIO REGINA
Zmeny sa dotkli aj Rádia Regina, ktoré chce posilniť regionálny charakter vysielania a vytvoriť viac priestoru pre kontakt s poslucháčom. Podľa šéfdramaturga Marcela Hanáčka rádio zmenilo koncepciu večerného vysielania. V pracovných dňoch po 21:00 bol vytvorený priestor pre hudobné relácie - folk a country, blues, swing či orchestrálna hudba, pričom všetky bloky sú moderované a uvádzané hudobnými redaktormi.

Po hudobných formátoch dostanú priestor bloky slova a kontaktné relácie - Pohotovosť (kontaktná relácia - rozhovory s lekármi o konkrétnych diagnózach), Večerné reflexie (kontaktná relácia - rozhovory so zaujímavými ľuďmi,), Rozhlasová hra, Zrkadlenie (kultúrny magazín s hosťom – presun z Rádia Slovensko) a Straty a nálezy (rozhovor moderátora s poslucháčmi na danú tému).

Po novom každé štúdio autonómne vysiela Raňajky s Rádiom. V nedeľu pribudla relácia Ako sme žili (reportáže z regionálnych múzeí, 10:00 – 10:30), Pozvete nás ďalej? (tradičná relácia o rodine v 21. storočí, 15:00 – 15:30, vysiela ju len bratislavské a košické štúdio), Studnička (relácia o mladom folklóre, 15:00, vysiela len BB), Cesty domov (nový formát na Rádiu Regina, moderuje Katarína Brychtová. Moderátorka sa v štúdiu rozpráva so známymi osobnosťami, ktoré žijú v Bratislave, ale pochádzajú z iného kúta Slovenska; 16:00 – 17:00).

Odporúčame aj: Mika bol vo Vatikáne. Za pápežovým hovorcom

Vznikajú aj dva krátke formáty Ekuména vo svete (sobota, 5:00/repríza 18:15) a Rádio Vatikán (nedeľa 5:00).Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

„Nevenujem majiteľom ani prevádzkovateľom stávkových kancelárií.“ Píše v úvode knihy Gambler samotný autor. Aj on

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela v nedeľu, 7. júna 2020, so začiatkom o 20:30 charitatívny večer s názvom Spolu pre Slovensko. V spolupráci so Slovenskou sporiteľňou prinesie na obrazovky program, v rámci ktorého sa známe osobnosti predstavia spoločne s hrdinami z prvej línie v boji s COVID-19.

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka britskej vysielacej spoločnosti BBC dočasne skončila s účinkovaním vo svojej relácii potom, čo sa kriticky vyjadrila k súčasnej afére premiérovho poradcu Dominika Cummingsa.

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

 

Generálního ředitele České televize (ČT) Petra Dvořáka výsledek dnešní volby do Rady ČT nepřekvapil. Část poslanců se podle něj dlouhodobě netají tím, že jim vyhovuje, když se tlak na ČT a její nezávislost stupňuje. Dvořák to uvedl ve stanovisku zveřejněném na twitteru České televize. Sněmovna zvolila do Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou, novináře Pavla Matochu a moderátora Lubomíra Veselého známého pod jménem Luboš Xaver Veselý.

"Výsledek volby pro mě není překvapivý. Část poslanců se dlouhodobě netají tím, že jí vyhovuje stav, kdy se tlak na Českou televizi a její nezávislost stupňuje, k čemuž má možná směřovat i personální obměna Rady ČT," uvedl Dvořák.

O této skutečnosti podle něj svědčil nedávný dopis předsedy sněmovního volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO) o kandidátech do rady. Berkovec v e-mailu u kandidátů například analyzoval, zda případné zvolení vzbudí protesty médií a zda by mohli v radě zastupovat zájmy generálního ředitele.

"Nemohu tak nyní jako ředitel televize, kterou Rada ČT kontroluje, vyslovit nic jiného než víru v to, že přístup všech jejích členů k České televizi bude konstruktivní, objektivní a bude respektovat zákon a Kodex ČT," dodal Dvořák.

Většina opozice výsledek volby kritizuje. ODS jej považuje za ohrožení svobody a nezávislosti fungování veřejnoprávního média. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše je volba výsledkem nedůstojného politického handlu. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík považuje volbu za alarmující a za ohrožení nezávislosti jednoho ze stěžejních pilířů demokracie. TOP 09 hovořila o černém dni pro svobodu českého mediálního prostředí a ČT jako takovou. Rozčarování dal najevo i poslanec koaliční ČSSD Roman Sklenák.

Rada ČT je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

Mobilný operátor 4ka má opäť dobré správy pre svojich klientov. V týchto týždňoch zvýšil svoje pokrytie na 80% populácie, pre ktorých je odteraz k dispozícii najmodernejšia LTE sieť.

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Najčítanejšie