VIETE PRVÍ: Šéfom rozhlasového spravodajstva bude Branislav Dobšinský

B. Dobšinský Foto:cafeeuropa.sk B. Dobšinský Foto:cafeeuropa.sk

Lukáš Diko si už vybral zástupcu pre rozhlas, bude ním dlhoročný redaktor a moderátor SRo Dobšinský. Do rozhlasu sa vracia aj Barborák.

 

Zmeny v manažmente RTVS sa v blízkom čase dotknú aj spravodajstva rozhlasu. Nový riaditeľ Centra spravodajstva RTVS Lukáš Diko, ktorý nastúpil na miesto po Anne Sámelovej, si už vybral svojho zástupcu pre rozhlas.
Podľa informácií Omédiách.com ním bude Branislav Dobšinský, dlhoročný redaktor Rádiožurnálu a moderátor Sobotných dialógov. Ako svojho zástupcu ho uvedie Diko pravdepodobne v pondelok.

Jaroslav Barborák   Foto: TA3Do rozhlasu sa vracia aj redaktor Jaroslav Barborák, ktorý bol v TA3. Z rozhlasu musel odísť pred pol rokom po nezhodách so šéfedítorkou spravodajstva Tamarou Valkovou ohľadom pokrývania volebného spravodajstva. Barborák pracoval v minulosti vo Vatikánskom rozhlase, v TA3, STV a posledných päť rokov (od augusta 2007) v Rádiožurnále.

Diko zmeny odmietol komentovať.

Na začiatok decembra má vedenie RTVS naplánovanú zmenu organizačnej štruktúry. Centrum spravodajstva a publicistiky sa zmení na Sekciu spravodajstva, športu a publicistiky. „Každá zložka novovzniknutej Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky bude mať svojho vedúceho, teda de facto môjho zástupcu. Ale televízne spravodajstvo, ktoré musí prekonať najväčší prerod, budem dlhší čas riadiť ja osobne," povedal v rozhovore pre Omédiách Diko.

Dobšinský študoval na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Novinárom je od roku 1995. V rokoch 1995 až 97 bol redaktorom a moderátorom v SRo, v rokoch 1997-2000 v rádiu Twist, odkiaľ šiel do STV, kde moderoval reláciu "O 5 minút 12." Pôsobil aj v TA3 aj v publicistickej relácii "Paľba" v televízii Markíza. Od roku 2007 až do súčasnosti pracuje ako redaktor a moderátor relácie "Sobotné dialógy" v Slovenskom rozhlase.

Aktualizácia 22. októbra 15:00: Informáciu potvrdil dodatočne hovorca RTVS, Diko poveril riadením spravodajstva Slovenského rozhlasu Branislava Dobšinského.

Branislav Dobšinský študoval na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Od roku 1995 sa plne venuje práci novinára pričom pôsobil vo väčšine relevantných elektronických médiách na Slovensku - od Slovenského rozhlasu cez rádio Twist až po spravodajskú televíziu TA3 či STV a televíziu Markíza. Okrem práce redaktora pokrývajúceho politické i ekonomické témy sa dlhodobo venuje moderovaniu (vrátane dramaturgie)  politických diskusných relácií  v rôznych súkromných médiách  či médiách verejnej služby - v STV, TWISTE, TA3 či aktuálne v
Slovenskom rozhlase. Medzi rokmi 1995-1997 pôsobil ako redaktor a moderátor v Slovenskom rozhlase, v rokoch 1997-2000 v rádiu Twist. Následne bol ako redaktor a moderátor relácie "O 5 minút 12" v Slovenskej televízií. V rokoch 2002 až 2005 pracoval ako redaktor a moderátor v spravodajskej televízií TA3 a potom pôsobil v publicistickej relácií "Paľba" v televízií Markíza. Od roku 2007 až do súčasnosti pracuje ako redaktor a moderátor relácie "Sobotné dialógy" v Slovenskom rozhlase.