Rádiožurnál RTVS pri Bérešovi zabudol na lekársku správu, exmanželku aj na neprítomného Bezáka a Kňažka Reprofoto TA3

Rádiožurnál RTVS pri Bérešovi zabudol na lekársku správu, exmanželku aj na neprítomného Bezáka a Kňažka

17.04.2018 21:42 | Blog | Miroslava Kernová

Imrich Béreš v pondelok ohlásil, že spúšťa petičnú akciu za svoju kandidatúru na prezidenta.


Po boku Béreša mali na tlačovej besede pôvodne stáť herec a bývalý politik Milan Kňažko a bývalý arcibiskup Róbert Bezák. Plány Béreša však narušila údajná lekárska správa, ktorú zverejnil cez víkend Denník N, podľa nej Béreš pred 15 rokmi údajne zbil manželku tak, že musela vyhľadať pomoc zdravotníkov. „Fyzicky ju napadol, visela cez zábradlie balkóna, má veľké hematómy na stehnách, dolných končatinách, exoriacia na rukách, škrtil ju,“ cituje Nko z údajnej lekárskej správy.

Táto informácia spôsobila, že Bereš pozmenil pôvodné plány s tlačovou besedou a na začiatku oznámil, že očakáva otázky súvisiace so súkromím a aj preto ohlásená dvojica Bezák a Kňažko na tlačovú besedu neprišli. „Som moju bývalú manželku nenapadol, čo nakoniec potvrdila aj ona sama vo svojom vyhlásení,“ povedal na Béreš.
Informácie o tom, že Knažko a Bezák po zmene situácie neprišli a že sa objavila informácia o lekárskej správe, ku ktorej sa vyjadril Bereš aj jeho exmanželka, priniesla väčšina spravodajských médií.
Rádiožurnál RTVS akokeby žil v inej realite. O lekárskej správe, exmanželke, Bezákovi a Kňažkovi neodvysielal v žiadnom zo svojich troch vydaní ani zmienku.

Rádiožurnál o 18:00 vyzeral takto:

Redaktorka: O kandidatúre v budúcoročných prezidentských voľbách reálne uvažuje aj bankár, Imrich Béreš. O priazeň voličov sa chce uchádzať ako občiansky kandidát bez podpory politických strán.

Imrich Béreš: Som dal súhlas s tým, aby bola spustená petícia na podporu mojej prípadnej kandidatúre na prezidenta. Hoci vnútorne som pripravený vstúpiť na jeseň tohto roku do volebnej súťaže, definitívne rozhodnutie však prijmem až na základe výsledkov petície.

Redaktorka: V 90. rokoch bol riaditeľom protokolu v kancelárii prezidenta Michala Kováča, neskôr poslancom parlamentu za stranu ANO Pavla Ruska, v roku 2003 sa mandátu vzdal, odišiel do predstavenstva Prvej stavebnej poisťovne, kde pôsobí dodnes.

Zmienka o údajnej lekárskej správe či neprítomnosti Kňažka a Bezáka nebola ani vo vydaní o 12:00 a ani o 22:00 hodine.

Odporúčame aj: Béreš pravdepodobne kandidovať nebude

Prečo o zásadnej informácii, kvôli ktorej  Béreš zmenil plány s tlačovou besedou, Rádiožurnál neinformoval, som sa pýtala šéfky rozhlasového spravodajstva Petry Stano Maťašovskej, šéfa spravodajstva a publicistiky RTVS Vahrama Chuguryana aj hovorkyne RTVS. „Tejto téme sme sa širšie venovali v analytickej relácii K veci po Rádiožurnále,“ reagovala pre Omédiách.com hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

V publicistickej relácii K veci, na ktorú sa odvoláva hovorkyňa, sa redaktor síce venoval aj petičnej akcii Béreša, ale jasná informácia o Bezákovi, Kňažkovi a exmanželke ani v tejto relácii nebola. V tejto súvislosti odznela len zmienka v hodnotení pozvaného komentátora Trendu Mariána Leška: „Podľa môjho názoru jeho kandidatúru veľmi sťažuje to, čo vyšlo nedávno najavo a to, že mal problémy v súkromnom živote, ktoré riešil spôsobom, ktorý nie je ľahko prehliadnuteľný.“Členka vedenia časopisu Charlie Hebdo musela kvôli hrozbám opustiť domov

Členka vedenia časopisu Charlie Hebdo musela kvôli hrozbám opustiť domov

Členka vedenia francúzskeho satirického časopisu Charlie Hebdo musela minulý týždeň opustiť svoj domov kvôli vyhrážkam, ktoré polícia považovala za závažné.

Michal Havran už nie je obvinený za článok: Pošlite Kuffu do cirkusu

Michal Havran už nie je obvinený za článok: Pošlite Kuffu do cirkusu

Publicista Michal Havran už nie je obvinený za článok s názvom Pošlite Kuffu do cirkusu, ktorý vyšiel v júni 2018 v denníku SME. Trestné oznámenie podala advokátska kancelária Jána Čarnogurského mladšieho.

Vydavateľ Respektu sľúbil novému nezávislému maďarskému webu 200.000 eur

Vydavateľ Respektu sľúbil novému nezávislému maďarskému webu 200.000 eur

České vydavateľstvo Economia sľúbilo vznikajúcemu nezávislému maďarskému spravodajskému webu Telex.hu dar vo výške 200.000 eur. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Boris Kollár: Haščák mi dal veľmi peknú prednášku (VIDEO)

Boris Kollár: Haščák mi dal veľmi peknú prednášku (VIDEO)

Predseda Sme rodina Boris Kollár dnes zvolal tlačovú besedu, kde sa vyjadroval k piatkovému stretnutiu so spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom.

Televízne ceny Emmy sú rozdané. Medzi víťazmi je Watchmen či Succession (VIDEO)

Televízne ceny Emmy sú rozdané. Medzi víťazmi je Watchmen či Succession (VIDEO)

Tohtoročný 72. ročník amerických televíznych cien Emmy, ktorý sa kvôli pandémiu COVID-19 uskutočnil bez osobnej účasti divákov aj bez červeného koberca, ovládol americký seriál Watchmen (Strážcovia) s 11 výhrami, vrátane ceny za najlepšiu minisériu.

Zomrel autor knižnej predlohy Forresta Gumpa, bol aj novinárom (FOTO)

Zomrel autor knižnej predlohy Forresta Gumpa, bol aj novinárom (FOTO)

Vo veku 77 rokov zomrel americký spisovateľ Winston Groom, autor knižnej predlohy oceňovaného filmu Forrest Gump.

365.bank si odnáša Zlatý klinec za svoje „Reklamy z obývačky“ (VIDEO)

365.bank si odnáša Zlatý klinec za svoje „Reklamy z obývačky“ (VIDEO)

Jarná kampaň 365 banky, v ktorej využila nový marketingový prístup, tzv. „crowdvertising“, a vyzvala ľudí, aby jej natočili spoty z pohodlia svojej obývačky, zabodovala.

Spolužitie majority s rómskou menšinou bude v Rádiu Slovensko pravidelnou témou relácie Kontakty

Spolužitie majority s rómskou menšinou bude v Rádiu Slovensko pravidelnou témou relácie Kontakty

Rádio Slovensko sa od pondelka 21. septembra v publicistickej relácii Kontakty bude v dvojtýždňovej periodicite venovať otázkam života rómskej národnostnej menšiny.

Trump v USA zablokuje TikTok a WeChat

Trump v USA zablokuje TikTok a WeChat

Administratíva prezidenta Donalda Trumpa od nedele v Spojených štátoch zablokuje možnosť sťahovať aplikácie TikTok a WeChat, ktoré sú v čínskom vlastníctve.

Navaľnyj na Instagrame popisuje svoj stav a ako sa našla fľaša, v ktorej mohla byť jeho otrava (FOTO)

Navaľnyj na Instagrame popisuje svoj stav a ako sa našla fľaša, v ktorej mohla byť jeho otrava (FOTO)

Zdravotný stav ruského opozičného politika Alexeja Navaľného sa ďalej zlepšuje, aj keď pomaly. Kritik ruského prezidenta Vladimira Putina o tom dnes sám informoval na sociálnej sieti Instagram, kde tiež zverejnil svoju fotografiu z prechádzky po schodisku.

Najčítanejšie