Rádiožurnál RTVS pri Bérešovi zabudol na lekársku správu, exmanželku aj na neprítomného Bezáka a Kňažka Reprofoto TA3

Rádiožurnál RTVS pri Bérešovi zabudol na lekársku správu, exmanželku aj na neprítomného Bezáka a Kňažka

17.04.2018 21:42 | Blog | Miroslava Kernová

Imrich Béreš v pondelok ohlásil, že spúšťa petičnú akciu za svoju kandidatúru na prezidenta.


Po boku Béreša mali na tlačovej besede pôvodne stáť herec a bývalý politik Milan Kňažko a bývalý arcibiskup Róbert Bezák. Plány Béreša však narušila údajná lekárska správa, ktorú zverejnil cez víkend Denník N, podľa nej Béreš pred 15 rokmi údajne zbil manželku tak, že musela vyhľadať pomoc zdravotníkov. „Fyzicky ju napadol, visela cez zábradlie balkóna, má veľké hematómy na stehnách, dolných končatinách, exoriacia na rukách, škrtil ju,“ cituje Nko z údajnej lekárskej správy.

Táto informácia spôsobila, že Bereš pozmenil pôvodné plány s tlačovou besedou a na začiatku oznámil, že očakáva otázky súvisiace so súkromím a aj preto ohlásená dvojica Bezák a Kňažko na tlačovú besedu neprišli. „Som moju bývalú manželku nenapadol, čo nakoniec potvrdila aj ona sama vo svojom vyhlásení,“ povedal na Béreš.
Informácie o tom, že Knažko a Bezák po zmene situácie neprišli a že sa objavila informácia o lekárskej správe, ku ktorej sa vyjadril Bereš aj jeho exmanželka, priniesla väčšina spravodajských médií.
Rádiožurnál RTVS akokeby žil v inej realite. O lekárskej správe, exmanželke, Bezákovi a Kňažkovi neodvysielal v žiadnom zo svojich troch vydaní ani zmienku.

Rádiožurnál o 18:00 vyzeral takto:

Redaktorka: O kandidatúre v budúcoročných prezidentských voľbách reálne uvažuje aj bankár, Imrich Béreš. O priazeň voličov sa chce uchádzať ako občiansky kandidát bez podpory politických strán.

Imrich Béreš: Som dal súhlas s tým, aby bola spustená petícia na podporu mojej prípadnej kandidatúre na prezidenta. Hoci vnútorne som pripravený vstúpiť na jeseň tohto roku do volebnej súťaže, definitívne rozhodnutie však prijmem až na základe výsledkov petície.

Redaktorka: V 90. rokoch bol riaditeľom protokolu v kancelárii prezidenta Michala Kováča, neskôr poslancom parlamentu za stranu ANO Pavla Ruska, v roku 2003 sa mandátu vzdal, odišiel do predstavenstva Prvej stavebnej poisťovne, kde pôsobí dodnes.

Zmienka o údajnej lekárskej správe či neprítomnosti Kňažka a Bezáka nebola ani vo vydaní o 12:00 a ani o 22:00 hodine.

Odporúčame aj: Béreš pravdepodobne kandidovať nebude

Prečo o zásadnej informácii, kvôli ktorej  Béreš zmenil plány s tlačovou besedou, Rádiožurnál neinformoval, som sa pýtala šéfky rozhlasového spravodajstva Petry Stano Maťašovskej, šéfa spravodajstva a publicistiky RTVS Vahrama Chuguryana aj hovorkyne RTVS. „Tejto téme sme sa širšie venovali v analytickej relácii K veci po Rádiožurnále,“ reagovala pre Omédiách.com hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

V publicistickej relácii K veci, na ktorú sa odvoláva hovorkyňa, sa redaktor síce venoval aj petičnej akcii Béreša, ale jasná informácia o Bezákovi, Kňažkovi a exmanželke ani v tejto relácii nebola. V tejto súvislosti odznela len zmienka v hodnotení pozvaného komentátora Trendu Mariána Leška: „Podľa môjho názoru jeho kandidatúru veľmi sťažuje to, čo vyšlo nedávno najavo a to, že mal problémy v súkromnom živote, ktoré riešil spôsobom, ktorý nie je ľahko prehliadnuteľný.“

pošli na vybrali.sme.sk


Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

1. Polícia upozorňuje na výhražné správy na facebooku s výzvou platiť

Polícia dnes upozornila, že niektorým užívateľom facebooku prišla správa, ktorej autor sa vyhráža, že sa dostal na ich účtu na facebooku, vie si stiahnuť celý obsah a žiada 100 €, ak ich dostane, ich účet nechá tak.

Zmizol poľský milionár a filmový producent

2. Zmizol poľský milionár a filmový producent

Poľskí policajti, hasiči, pohraničníci a záchranári na severovýchode Poľska druhý deň pátrajú po milionárovi a filmovom producentovi Piotrovi Wozniak-Starakovi, ktorý zmizol na Mazurských jazerách.

Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

3. Prokurátori vyzvali verejných činiteľov, ktorí s Kočnerom páchali trestnú činnosť, aby sa prihlásili (VIDEO)

Pri vyšetrovaní prípadu vraždy Jána Kuciaka boli získané poznatky o trestnej činnosti predstaviteľov štátnych orgánov, oznámili dnes prokurátori špeciálnej prokuratúry na tlačovej besede.

Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

4. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

5. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

6. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

7. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

8. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

9. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

10. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Najčítanejšie