Rádiožurnál RTVS pri Bérešovi zabudol na lekársku správu, exmanželku aj na neprítomného Bezáka a Kňažka Reprofoto TA3

Rádiožurnál RTVS pri Bérešovi zabudol na lekársku správu, exmanželku aj na neprítomného Bezáka a Kňažka

17.04.2018 21:42 | Blog | Miroslava Kernová

Imrich Béreš v pondelok ohlásil, že spúšťa petičnú akciu za svoju kandidatúru na prezidenta.


Po boku Béreša mali na tlačovej besede pôvodne stáť herec a bývalý politik Milan Kňažko a bývalý arcibiskup Róbert Bezák. Plány Béreša však narušila údajná lekárska správa, ktorú zverejnil cez víkend Denník N, podľa nej Béreš pred 15 rokmi údajne zbil manželku tak, že musela vyhľadať pomoc zdravotníkov. „Fyzicky ju napadol, visela cez zábradlie balkóna, má veľké hematómy na stehnách, dolných končatinách, exoriacia na rukách, škrtil ju,“ cituje Nko z údajnej lekárskej správy.

Táto informácia spôsobila, že Bereš pozmenil pôvodné plány s tlačovou besedou a na začiatku oznámil, že očakáva otázky súvisiace so súkromím a aj preto ohlásená dvojica Bezák a Kňažko na tlačovú besedu neprišli. „Som moju bývalú manželku nenapadol, čo nakoniec potvrdila aj ona sama vo svojom vyhlásení,“ povedal na Béreš.
Informácie o tom, že Knažko a Bezák po zmene situácie neprišli a že sa objavila informácia o lekárskej správe, ku ktorej sa vyjadril Bereš aj jeho exmanželka, priniesla väčšina spravodajských médií.
Rádiožurnál RTVS akokeby žil v inej realite. O lekárskej správe, exmanželke, Bezákovi a Kňažkovi neodvysielal v žiadnom zo svojich troch vydaní ani zmienku.

Rádiožurnál o 18:00 vyzeral takto:

Redaktorka: O kandidatúre v budúcoročných prezidentských voľbách reálne uvažuje aj bankár, Imrich Béreš. O priazeň voličov sa chce uchádzať ako občiansky kandidát bez podpory politických strán.

Imrich Béreš: Som dal súhlas s tým, aby bola spustená petícia na podporu mojej prípadnej kandidatúre na prezidenta. Hoci vnútorne som pripravený vstúpiť na jeseň tohto roku do volebnej súťaže, definitívne rozhodnutie však prijmem až na základe výsledkov petície.

Redaktorka: V 90. rokoch bol riaditeľom protokolu v kancelárii prezidenta Michala Kováča, neskôr poslancom parlamentu za stranu ANO Pavla Ruska, v roku 2003 sa mandátu vzdal, odišiel do predstavenstva Prvej stavebnej poisťovne, kde pôsobí dodnes.

Zmienka o údajnej lekárskej správe či neprítomnosti Kňažka a Bezáka nebola ani vo vydaní o 12:00 a ani o 22:00 hodine.

Odporúčame aj: Béreš pravdepodobne kandidovať nebude

Prečo o zásadnej informácii, kvôli ktorej  Béreš zmenil plány s tlačovou besedou, Rádiožurnál neinformoval, som sa pýtala šéfky rozhlasového spravodajstva Petry Stano Maťašovskej, šéfa spravodajstva a publicistiky RTVS Vahrama Chuguryana aj hovorkyne RTVS. „Tejto téme sme sa širšie venovali v analytickej relácii K veci po Rádiožurnále,“ reagovala pre Omédiách.com hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

V publicistickej relácii K veci, na ktorú sa odvoláva hovorkyňa, sa redaktor síce venoval aj petičnej akcii Béreša, ale jasná informácia o Bezákovi, Kňažkovi a exmanželke ani v tejto relácii nebola. V tejto súvislosti odznela len zmienka v hodnotení pozvaného komentátora Trendu Mariána Leška: „Podľa môjho názoru jeho kandidatúru veľmi sťažuje to, čo vyšlo nedávno najavo a to, že mal problémy v súkromnom živote, ktoré riešil spôsobom, ktorý nie je ľahko prehliadnuteľný.“O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka začiatkom júla spustila novú kampaň s názvom „Čo je v rodine to sa počíta“, ktorá sa odohráva v prostredí rodiny a susedov.

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

Európska únia potrebuje záväzné spoločné pravidlá, ktoré by prinútili internetové sociálne siete aktívne bojovať proti nenávistným prejavom a zároveň rešpektovať slobodu prejavu.

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Výnimočné situácie si žiadajú výnimočné riešenia. Preto sa organizátori festivalu Atmosféra, ktorý sa koná v prekrásnom prostredí viníc neďaleko Hontianskych Nemiec, rozhodli priniesť festival k návštevníkom aj tento rok – avšak v komornejšej verzii s dôrazom na bezpečnosť. Miniséria podujatí Nádych s Atmosférou ovládne atmosférickú lúku v auguste 2020 dokonca trikrát!

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

Od pondelka 6. júla sa na obrazovky RTVS vráti populárny výpravný seriálový hit z dielne HBO - Babylon Berlín. RTVS odvysiela vždy dva diely za sebou každý pondelok o 22:00 na Dvojke.

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Od 1. júla 2020 došlo k zmene vo vedení v spoločnosti Panta Rhei.

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

O2 sa rozhodla zmeniť komunikáciu so zákazníkmi.

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán podnikne odvetu proti ktorejkoľvek krajine, ktorá spácha kybernetický útok na jeho jadrové zariadenia. Po štvrtkovom požiari v blízkosti továrne na obohacovanie uránu v Natanze to vyhlásil šéf iránskej civilnej obrany.

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Tomáš Nejedlý, ktorý patril medzi skupinu redaktorov, s ktorými vydavateľstvo News and Media Holding počas pandémie koronavírusu ukončilo spoluprácu, už pracuje na ministerstve školstva.

Najčítanejšie