Rádiožurnál RTVS pri Bérešovi zabudol na lekársku správu, exmanželku aj na neprítomného Bezáka a Kňažka Reprofoto TA3

Rádiožurnál RTVS pri Bérešovi zabudol na lekársku správu, exmanželku aj na neprítomného Bezáka a Kňažka

17.04.2018 21:42 | Blog | Miroslava Kernová

Imrich Béreš v pondelok ohlásil, že spúšťa petičnú akciu za svoju kandidatúru na prezidenta.


Po boku Béreša mali na tlačovej besede pôvodne stáť herec a bývalý politik Milan Kňažko a bývalý arcibiskup Róbert Bezák. Plány Béreša však narušila údajná lekárska správa, ktorú zverejnil cez víkend Denník N, podľa nej Béreš pred 15 rokmi údajne zbil manželku tak, že musela vyhľadať pomoc zdravotníkov. „Fyzicky ju napadol, visela cez zábradlie balkóna, má veľké hematómy na stehnách, dolných končatinách, exoriacia na rukách, škrtil ju,“ cituje Nko z údajnej lekárskej správy.

Táto informácia spôsobila, že Bereš pozmenil pôvodné plány s tlačovou besedou a na začiatku oznámil, že očakáva otázky súvisiace so súkromím a aj preto ohlásená dvojica Bezák a Kňažko na tlačovú besedu neprišli. „Som moju bývalú manželku nenapadol, čo nakoniec potvrdila aj ona sama vo svojom vyhlásení,“ povedal na Béreš.
Informácie o tom, že Knažko a Bezák po zmene situácie neprišli a že sa objavila informácia o lekárskej správe, ku ktorej sa vyjadril Bereš aj jeho exmanželka, priniesla väčšina spravodajských médií.
Rádiožurnál RTVS akokeby žil v inej realite. O lekárskej správe, exmanželke, Bezákovi a Kňažkovi neodvysielal v žiadnom zo svojich troch vydaní ani zmienku.

Rádiožurnál o 18:00 vyzeral takto:

Redaktorka: O kandidatúre v budúcoročných prezidentských voľbách reálne uvažuje aj bankár, Imrich Béreš. O priazeň voličov sa chce uchádzať ako občiansky kandidát bez podpory politických strán.

Imrich Béreš: Som dal súhlas s tým, aby bola spustená petícia na podporu mojej prípadnej kandidatúre na prezidenta. Hoci vnútorne som pripravený vstúpiť na jeseň tohto roku do volebnej súťaže, definitívne rozhodnutie však prijmem až na základe výsledkov petície.

Redaktorka: V 90. rokoch bol riaditeľom protokolu v kancelárii prezidenta Michala Kováča, neskôr poslancom parlamentu za stranu ANO Pavla Ruska, v roku 2003 sa mandátu vzdal, odišiel do predstavenstva Prvej stavebnej poisťovne, kde pôsobí dodnes.

Zmienka o údajnej lekárskej správe či neprítomnosti Kňažka a Bezáka nebola ani vo vydaní o 12:00 a ani o 22:00 hodine.

Odporúčame aj: Béreš pravdepodobne kandidovať nebude

Prečo o zásadnej informácii, kvôli ktorej  Béreš zmenil plány s tlačovou besedou, Rádiožurnál neinformoval, som sa pýtala šéfky rozhlasového spravodajstva Petry Stano Maťašovskej, šéfa spravodajstva a publicistiky RTVS Vahrama Chuguryana aj hovorkyne RTVS. „Tejto téme sme sa širšie venovali v analytickej relácii K veci po Rádiožurnále,“ reagovala pre Omédiách.com hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

V publicistickej relácii K veci, na ktorú sa odvoláva hovorkyňa, sa redaktor síce venoval aj petičnej akcii Béreša, ale jasná informácia o Bezákovi, Kňažkovi a exmanželke ani v tejto relácii nebola. V tejto súvislosti odznela len zmienka v hodnotení pozvaného komentátora Trendu Mariána Leška: „Podľa môjho názoru jeho kandidatúru veľmi sťažuje to, čo vyšlo nedávno najavo a to, že mal problémy v súkromnom živote, ktoré riešil spôsobom, ktorý nie je ľahko prehliadnuteľný.“

pošli na vybrali.sme.sk


Británia zakázala sexistické reklamy

1. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

2. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

3. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

4. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

5. Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

Od 1.septembra 2019, preberú riadenie Ringier Axel Springer SK dvaja členovia predstavenstva spoločnosti. Michal Maruška, ktorý sa stane novým Chief Operations Officer (COO) a Peter Hollý, ktorý bude naďalej zastávať pozíciu Chief Financial Officer (CFO), budú spoločne riadiť vydavateľstvo. Doterajší CEO spoločnosti Milan Dubec, sa rozhodol odstúpiť a zostane akcionárom spoločnosti.

Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

6. Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

Tlačová hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová opustí na konci júna svoju funkciu.

Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

7. Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

Masívny kybernetický útok na komunikačnú platformu Telegram, ktorú používali aj protestujúci v Hongkongu, bol vedený z Číny. Informoval o tom dnes spravodajský server BBC s odvolaním sa na zakladateľa aplikácie Telegram Pavla Durova.

PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

8. PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

Známa veta „viac rokov, viac skúseností“ v prípade sociálnych sietí neplatí.

Toto sú víťazi Slovenskej pivnej korunky: Najlepšie pivá za rok 2019

9. Toto sú víťazi Slovenskej pivnej korunky: Najlepšie pivá za rok 2019

V stredu večer Slovenské združenie výrobcov piva a sladu vyhlásilo výsledky súťaže o najlepšie slovenské pivá - víťazov tohtoročnej anonymnej degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka.

V Moskve sa demonštruje, polícia zatýka aj novinárov (VIDEO)

10. V Moskve sa demonštruje, polícia zatýka aj novinárov (VIDEO)

Viac ako 200 ľudí dnes zadržala moskovská polícia pri nepovolenom pochode, ktorého účastníci vyzývali k potrestanie vinníkov nespravodlivého stíhaného investigatívneho novinára Ivana Golunova. O zatýkaní informoval portál OVD-Info, špecializujúci sa na policajné zákroky. Medzi zadržanými sú aj reportéri a opozičný politik Alexej Navalnyj, považovaný za hlavného oponenta Kremľa.

Najčítanejšie