RTVS už má náhradu za Petru Stano Maťašovskú Reprofoto RTVS

RTVS už má náhradu za Petru Stano Maťašovskú

16.10.2018 16:07 | Rádio | mk

Po rezignácií Petry Stano Maťašovskej má rozhlasové spravodajstvo nové vedenie.

 Po kauze s kontroverznými inštrukciami pre redaktorov a editorov krátkych správ SRo v pondelok večer Petra Stano Maťašovská rezignovala na svoju funkciu šéfky odboru rozhlasového spravodajstva a aktuálnej publicistiky.

Poverený vedením jej funkcie je Vahram Chuguryan, riaditeľ sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS. Tímlídrom, ktorý bude riešiť dennú operatívu, je dlhoročný redaktor a moderátor Rádiožurnálu Slovenského rozhlasu Oto Görner, povedala pre Omédiách.com hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. Informáciu priniesol aj Denník N.

Podrobnosti: Petra Stano Maťašovská končí vo funkcii šéfky rozhlasového spravodajstva RTVS

Stano Maťašovská rezignovala po kritike jej inštrukciách pre tvorbu krátkych správ.

Stano Maťašovská nebola jednou autorkou kontroverzného dokumentu, podľa informácií Omédiách.com sa na ňom podieľal aj Juraj Rybanský, šéf informačných okruhov Slovenského rozhlasu. V inštrukciách sa napríklad píše: V správach sa vyhýbame avízam, resp. pozvánkam na pripravované podujatia, obzvlášť, ak ide o protestné pochody, zhromaždenia a podobne. Avíza podujatí v krátkom spravodajstve vo všeobecnosti patria len do rubriky „Dnes očakávame“ v rannom vydaní Rádiožurnálu. Aj tam treba zvážiť avizovanie tlačových konferencií podľa závažnosti očakávaného obsahu.

"Áno, formulácia nebola šťastná (a nebola ani moja), ale týkala sa iba veľmi špecifického prípadu - preberania agentúrnych správ o návrhoch zákonov pred prvým čítaním v parlamente v Krátkych správach čítaných hlásateľmi," napísala na faacebooku Stano Maťašovská.

Viacerí zamestnanci ako aj opozícia žiadali vyvodiť zodpovednosť za prijatý materiál.

Na otázku, aké opatrenia prijalo vedenie RTVS v súvislosti s touto kauzou, hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková povedala: „Išlo o záležitosť rozhlasového spravodajstva, za ktorú RTVS vyvodila dôsledky, rovnako ako bývalá vedúca Odboru rozhlasového spravodajstva a aktuálnej publicistiky Petra Stano Maťašovská na dobrovoľnej báze.“

pošli na vybrali.sme.sk


Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

1. Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

Americký seriál Priatelia patril k najúspešnejším televíznym projektom vysielaným na prelome storočia.

Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

2. Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

Niektoré štúdie uvádzajú, že na internete je závislá až polovica tínedžerov. Na sociálnych sieťach sú závislí aj dospelí.

Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

3. Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

Medzi najväčších favoritov tohtoročných amerických televíznych cien Emmy patria kandidáti z produkcie televízneho velikána HBO - fantasy seriál Hra o tróny alebo miniséria Černobyľ o havárii jadrovej elektrárne v roku 1986.

O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

4. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

5. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

6. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

7. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

8. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

9. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

10. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Najčítanejšie