Brunovský k odchodom v Trende: Sú vážny zásah do organizmu redakcie Foto: Trend

Brunovský k odchodom v Trende: Sú vážny zásah do organizmu redakcie

10.04.2013 12:46 | Tlač | mk

K odchodom v Trende sa vyjadril spolumajiteľ a nový šéfredaktor Oliver Brunovský.

 

 

 

Po tom, ako šéfreportér Gabriel Beer potvrdil pre Omédiách.com, že odchádza z ekonomického týždeníka, Oliver Brunovský, zverejnil svoje otázky a odpovede súvisiace s odchodmi v Trende.

Z Trendu v týchto a nasledujúcich dňoch odchádza viacero kľúčových ľudí redakcie: šéfredaktor Pavol Suďa, zástupca šéfredaktora Martin Podstupka, vedúca redaktorka pre oblasť financií Táňa Vavrová, editor Martin Jaroš, redaktorka Erika Farbiaková. Podľa informácií Omédiách.com ďalší ľudia odchod zvažujú. Ľudia, ktorí odchádzajú, alebo odchod zvažujú väčšinou hovoria o únave, potrebe zmeny, ale sú medzi nimi aj takí, ktorí kritizujú komunikáciu vo firme.

„Každý z kolegov mieri inam a uvádzajú rôzne dôvody. Jeden je ale spoločný: strata energie, únava a pocit, že sú už na rovnakých miestach pridlho. V niektorých prípadoch sme ponúkali zmenu pracovného zaradenia či presun kompetencií, potreba zmeniť prostredie ale asi bola silnejšia," napísal Brunovský na webe mediálne.sk, ktorý patrí vydavateľstvu. „Nemyslím si, že problém, pre ktorý odchádzajú niektorí ľudia, sú napríklad peniaze. Je to viac otázka vyhorenia," dodal. 

Priznal, že odchody sú vážny zásah do organizmu redakcie. "Jej vedenie sme ale doplnili napospol o ľudí zvnútra firmy, ktorí energiu majú, myslím, že na svoje príležitosti čakali a teraz majú chuť posunúť noviny ďalej. Takáto generačná výmena je zároveň príležitosťou, pretože aj vydavateľský biznis sa dnes zásadne mení. Smeruje do elektronického prostredia, hľadá nové biznis modely a naša dlhodobá stratégia na to musí aktívne reagovať."

Brunovský si odpovedá aj na otázku, prečo on ako spolumajiteľ sa po Suďovi stal aj šéfredaktorom Trendu: „Bol som prvý šéfredaktor TRENDU od roku 1991 a potom som ešte raz prevzal riadenie po zhruba štyroch rokoch, keď sa redakcia ocitla v kríze. Teraz je tu navyše celosvetovo zmenená situácia na mediálnom trhu. Zmenila sa aj legislatíva, tlačový zákon už prakticky všetky povinnosti šéfredaktora presunul na vydavateľa. A ak je vydavateľská spoločnosť vybudovaná tak ako naša, to znamená, že majitelia sú prakticky neustále vo firme a jeden z konateľov je zodpovedný iba za obsah, nemá zmysel túto zodpovednosť deliť."

Ivan Haluza z redakcie bude novým zástupcom šéfredaktora. Do Trendu prichádza Zuzana Petková z Hospodárskych novín.RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Let historicky prvej vesmírnej lode súkromnej výroby v stredu 27. mája pre nepriaznivé počasie nevyšiel. Druhý pokus je naplánovaný na dnes, sobotu 30. mája.

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Bývalá dlhoročná hovorkyňa Nora Gubková len pred pár dňami nastúpila do RTVS ako editorka a už mieri medzi šéfov spravodajstva.

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

V RTVS v televíznej časti spravodajstva a publicistiky to posledné dni vrie. Medzi členmi vedenia spravodajstva sú nezhody. Až také, že ich riešila Rada RTVS.

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

„Nevenujem majiteľom ani prevádzkovateľom stávkových kancelárií.“ Píše v úvode knihy Gambler samotný autor. Aj on

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela v nedeľu, 7. júna 2020, so začiatkom o 20:30 charitatívny večer s názvom Spolu pre Slovensko. V spolupráci so Slovenskou sporiteľňou prinesie na obrazovky program, v rámci ktorého sa známe osobnosti predstavia spoločne s hrdinami z prvej línie v boji s COVID-19.

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka britskej vysielacej spoločnosti BBC dočasne skončila s účinkovaním vo svojej relácii potom, čo sa kriticky vyjadrila k súčasnej afére premiérovho poradcu Dominika Cummingsa.

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

 

Generálního ředitele České televize (ČT) Petra Dvořáka výsledek dnešní volby do Rady ČT nepřekvapil. Část poslanců se podle něj dlouhodobě netají tím, že jim vyhovuje, když se tlak na ČT a její nezávislost stupňuje. Dvořák to uvedl ve stanovisku zveřejněném na twitteru České televize. Sněmovna zvolila do Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou, novináře Pavla Matochu a moderátora Lubomíra Veselého známého pod jménem Luboš Xaver Veselý.

"Výsledek volby pro mě není překvapivý. Část poslanců se dlouhodobě netají tím, že jí vyhovuje stav, kdy se tlak na Českou televizi a její nezávislost stupňuje, k čemuž má možná směřovat i personální obměna Rady ČT," uvedl Dvořák.

O této skutečnosti podle něj svědčil nedávný dopis předsedy sněmovního volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO) o kandidátech do rady. Berkovec v e-mailu u kandidátů například analyzoval, zda případné zvolení vzbudí protesty médií a zda by mohli v radě zastupovat zájmy generálního ředitele.

"Nemohu tak nyní jako ředitel televize, kterou Rada ČT kontroluje, vyslovit nic jiného než víru v to, že přístup všech jejích členů k České televizi bude konstruktivní, objektivní a bude respektovat zákon a Kodex ČT," dodal Dvořák.

Většina opozice výsledek volby kritizuje. ODS jej považuje za ohrožení svobody a nezávislosti fungování veřejnoprávního média. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše je volba výsledkem nedůstojného politického handlu. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík považuje volbu za alarmující a za ohrožení nezávislosti jednoho ze stěžejních pilířů demokracie. TOP 09 hovořila o černém dni pro svobodu českého mediálního prostředí a ČT jako takovou. Rozčarování dal najevo i poslanec koaliční ČSSD Roman Sklenák.

Rada ČT je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

Mobilný operátor 4ka má opäť dobré správy pre svojich klientov. V týchto týždňoch zvýšil svoje pokrytie na 80% populácie, pre ktorých je odteraz k dispozícii najmodernejšia LTE sieť.

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Najčítanejšie