Křetínský mal pozitívny test na koronavírus, pracuje v izolácii Foto: EPholding

Křetínský mal pozitívny test na koronavírus, pracuje v izolácii

30.03.2020 09:34 | Tlač | ČTK

Podnikateľ Daniel Křetínský bol 12. marca pozitívne testovaný na nový typ koronavírusu. Od tej doby je v izolácii, cíti sa dobre a svoje firmy riadi po telefóne.

 

Podnikateľ, ktorý je podľa minuloročného rebríčka časopisu Forbes piatym najbohatším Čechom s odhadovaným majetkom vo výške 66 miliárd korún, to povedal v rozhovore pre denník E15. Uviedol, že predtým nemal teplotu, kašeľ ani iné príznkaky, len ľahkú nádchu a normálne pracoval. U jeho spolupracovníkov, rodiny ani ďalších ľudí, s ktorými prišiel do bližšieho kontaktu, sa ochorenie COVID-19 nepotvrdilo.

"Testovaný som bol pre podozrenie na prítomnosť koronavírusu vo svojom okolí. Všetci, s ktorými som podstúpil testy, mali negatívny výsledok vrátane jediného človeka, od ktorého by som to mohol priamo dostať. Ja som bol testovaný pozitívne. To bolo v stredu 12. marca. od tej doby som v izolácii, "uviedol Křetínský, ktorý je väčšinovým vlastníkom Energetického a priemyselného holdingu (EPH). Ako investor sa angažuje aj v médiách, priemysle či veľkoobchode. Je okrem iného spolumajiteľom vydavateľa denníka E15, spoločnosti Czech News Center. Křetínský je aj predsedom predstavenstva futbalovej Sparty.

 

Křetínský v rozhovore povedal, že keď mu vyšiel pozitívny test na koronavírus, ovládla ho "šialená panika", koľko ľudí mohol nakaziť. "Obvolal som všetkých, s ktorými som sa stretol - u nás i v zahraničí. Mnohí sa nechali pretestovať, celkom 27 osôb. A všetci boli negatívni. Vrátane rodiny, masérky, zubnej hygieničky i spolupracovníkov vo firme, ktorí kvôli tomu museli byť štrnásť dní v karanténe, "uviedol. Svoje firmy teraz riadi na diaľku, je podľa svojich slov 12 hodín na telefóne. "Chýbajú vám vaši najbližší, ale iný problém som nemal," dodal.

Česká vláda podľa neho urobila dobre, že obmedzenie kvôli šíreniu koronavírusu prijala rýchlo. Za kľúčové považuje, aby sa krajina podobne ako v Taliansku nedostala do situácie, kedy nebudú stačiť zdravotnícke kapacity na zvládanie ťažko chorých pacientov. Striktné opatrenia ale majú podľa neho zmysel len po určité obdobie a nesmie sa stať, aby nezmyselné a nebezpečné nápady smerovali ku "zdravotne-policajnému štátu". Ďalšie kroky by mali smerovať k uvoľneniu režimu pre väčšinu populácie a zvýšenej ochrane pre viac ohrozenú časť obyvateľov, súdi Křetínský.

Skupiny EPH a J & T 18. marca oznámili, že dajú na boj proti šíreniu nového koronavírusu v Česku a na Slovenskom 215 miliónov korún. Firmy uviedli, že využijú svoje kontakty v Číne a v prvej fáze doviezli do Česka chýbajúce rúška, respirátory, ochranné obleky a okuliare alebo testovacie sady.RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Let historicky prvej vesmírnej lode súkromnej výroby v stredu 27. mája pre nepriaznivé počasie nevyšiel. Druhý pokus je naplánovaný na dnes, sobotu 30. mája.

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Bývalá dlhoročná hovorkyňa Nora Gubková len pred pár dňami nastúpila do RTVS ako editorka a už mieri medzi šéfov spravodajstva.

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

V RTVS v televíznej časti spravodajstva a publicistiky to posledné dni vrie. Medzi členmi vedenia spravodajstva sú nezhody. Až také, že ich riešila Rada RTVS.

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

„Nevenujem majiteľom ani prevádzkovateľom stávkových kancelárií.“ Píše v úvode knihy Gambler samotný autor. Aj on

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela v nedeľu, 7. júna 2020, so začiatkom o 20:30 charitatívny večer s názvom Spolu pre Slovensko. V spolupráci so Slovenskou sporiteľňou prinesie na obrazovky program, v rámci ktorého sa známe osobnosti predstavia spoločne s hrdinami z prvej línie v boji s COVID-19.

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka britskej vysielacej spoločnosti BBC dočasne skončila s účinkovaním vo svojej relácii potom, čo sa kriticky vyjadrila k súčasnej afére premiérovho poradcu Dominika Cummingsa.

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

 

Generálního ředitele České televize (ČT) Petra Dvořáka výsledek dnešní volby do Rady ČT nepřekvapil. Část poslanců se podle něj dlouhodobě netají tím, že jim vyhovuje, když se tlak na ČT a její nezávislost stupňuje. Dvořák to uvedl ve stanovisku zveřejněném na twitteru České televize. Sněmovna zvolila do Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou, novináře Pavla Matochu a moderátora Lubomíra Veselého známého pod jménem Luboš Xaver Veselý.

"Výsledek volby pro mě není překvapivý. Část poslanců se dlouhodobě netají tím, že jí vyhovuje stav, kdy se tlak na Českou televizi a její nezávislost stupňuje, k čemuž má možná směřovat i personální obměna Rady ČT," uvedl Dvořák.

O této skutečnosti podle něj svědčil nedávný dopis předsedy sněmovního volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO) o kandidátech do rady. Berkovec v e-mailu u kandidátů například analyzoval, zda případné zvolení vzbudí protesty médií a zda by mohli v radě zastupovat zájmy generálního ředitele.

"Nemohu tak nyní jako ředitel televize, kterou Rada ČT kontroluje, vyslovit nic jiného než víru v to, že přístup všech jejích členů k České televizi bude konstruktivní, objektivní a bude respektovat zákon a Kodex ČT," dodal Dvořák.

Většina opozice výsledek volby kritizuje. ODS jej považuje za ohrožení svobody a nezávislosti fungování veřejnoprávního média. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše je volba výsledkem nedůstojného politického handlu. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík považuje volbu za alarmující a za ohrožení nezávislosti jednoho ze stěžejních pilířů demokracie. TOP 09 hovořila o černém dni pro svobodu českého mediálního prostředí a ČT jako takovou. Rozčarování dal najevo i poslanec koaliční ČSSD Roman Sklenák.

Rada ČT je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

Mobilný operátor 4ka má opäť dobré správy pre svojich klientov. V týchto týždňoch zvýšil svoje pokrytie na 80% populácie, pre ktorých je odteraz k dispozícii najmodernejšia LTE sieť.

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Najčítanejšie