Z Trendu odchádzajú ďalší ľudia Foto: Omediach.com

Z Trendu odchádzajú ďalší ľudia

01.04.2020 12:43 | Tlač | mk

Minulý týždeň sa v redakcii Trendu osem ľudí vrátane zástupkyne šéfredaktora dozvedelo, že vedenie nemá záujem o ďalšiu spoluprácu a v redakcii končia.

Redaktori ostali takýmto nečakaným rozhodnutím vedenia zaskočení. Končia aj napriek tomu, že z ich strany padol návrh, že sú ochotní ísť s platom dole. Vedenie argumentovalo potrebou šetriť. Pritom podľa informácií Omediach.com majú do Trendu prísť noví ľudia, napríklad Ľuboslav Kačalka z Hospodárskych novín.

Podrobnosti: Vydavateľstvo Penty prepúšťa, v Trende končí 8 ľudí vrátane zástupkyne šéfredaktora

Tento týždeň sa podľa informácií Omediach.com rozhodli odísť ďalší traja ľudia. Výpoveď dali redaktorky Vladimíra Púpavová, Veronika Rajničová a aj fotoreportér Maňo Štrauch. Už skôr sa rozhodol odísť Peter Habara a výpoveď dostal Martin Šuba.

Odchodom v Trende predchádzalo niekoľko neobvyklých udalostí, s ktorými redaktori neboli spokojní. Viacero ďalších ľudí zvažuje odchod.

Odporúčame aj: Trend zmazal pôvodný článok o svojom majiteľovi – plagiátorovi. Článok sme pre vás zachránili (FOTO)

„Priatelia, dnes som urobila jedno z mojich najťažších rozhodnutí. Od júna už nebudem súčasťou redakcie TREND. Napriek tomu, že sa rozbieha masívne prepúšťanie takmer všade a budúcnosť je neistá. Chcem poďakovať všetkým, ktorí mi pomáhali a podporovali ma počas celej tejto etapy v mojom živote. Aj všetkým ľuďom s ktorými som mala tú česť spolupracovať,“ napísala na facebooku redaktorka Vladimíra Púpavová.

„Priatelia, po dvoch skutočne dynamických rokoch v Trende končím. Tento čas mi dal priateľov, mentorov a mnoho rôznych skúseností. Ďakujem za túto príležitosť, o ktorej som ani nesnívala. Cítim však, že je čas odísť. A vyjsť v ústrety novým možnostiam,“ napísala Rajničová.

V redakcii sú v súčasnosti personálne poddimenzované oddelenia: ekonomicko-politické, reality aj web medialne.sk. V Trende skončilo aj takmer celé eventové oddelenie.Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Do vedenia televízneho spravodajstva prichádza Slávka Gáborová.

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

Americkému vydavateľovi novín The New York Times (NYT) klesol v druhom štvrťroku čistý zisk o šesť percent na 23,7 milióna dolárov. Tržby digitálnej divízie prvýkrát prevýšili tržby z tlačenej verzie novín. Celkové tržby sa síce znížili, ale prekonali odhady analytikov.

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Platforma Ambrela, združujúca 27 humanitárnych a rozvojových organizácií na Slovensku, prináša zoznam verejných zbierok svojich členov na podporu obyvateľstva Libanonu po utorkovej masívnej explózii v Bejrúte. Do zdieľania výzvy či priamej finančnej pomoci sa môže zapojiť každý z nás.

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Poznáte knihy s hravými názvami ako Jeden musí z kola von, Na koho to slovo padne, Keď čert nespí, či Ľúbi ma, neľúbi ma?

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Kanadský hudobník Neil Young podal na americkom súde sťažnosť na volebnú kampaň prezidenta Donalda Trumpa za to, že prezident na svojich mítingoch opakovane používa Youngovu hudbu. Podľa kanadského rockera Trumpova kampaň porušuje autorské práva, pretože Young s takým využitím svojich piesní nesúhlasil. Informovala o tom dnes BBC, podľa ktorej sa k tomu tím Trumpovej kampane zatiaľ nevyjadril.

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

Rozruch vyvolal v Španielsku televízny spot, v ktorom vedenie madridského regiónu nabáda najmä mladých ľudí k noseniu rúšok. Práve madridský región patril medzi najviac postihnuté pandémiou koronavírusu.

Čína hrozí odvetou USA kvôli problémom s vízami čínskych novinárov

Čína dnes pohrozila odvetou, ak americká vláda bude pokračovať podľa Pekingu v nepriateľskom rokovaní proti čínskym novinárom v USA.

Najčítanejšie