Reklamu na časopis pre lesbičky robí dvojníčka Merkelovej Reprofoto

Reklamu na časopis pre lesbičky robí dvojníčka Merkelovej

22.07.2015 21:41 | Tlač | ČTK

Nový nemecký časopis určený pre lesbičky na seba upozorňuje reklamou, v ktorej vystupuje žena, ktorá je nápadne podobná kancelárke Angele Merkelovej.

 

 

V skutočnosti ide o poľskú dvojníčku tejto konzervatívnej političky, ktorá si myslí, že manželstvo má byť len zväzkom medzi mužom a ženou.

V spote časopisu Straight stojí domnelá kancelárka pri okne s mobilným telefónom v ruke a počúva správy v rádiu.

V nich sa práve hovorí o tom, že ľudia v katolíckom Írsku odhlasovali manželstva homosexuálov. Keď táto "Merkelová" novinku počuje, krúti hlavu. Vzápätí k nej zozadu pristúpi mladá žena, nežne ju objíme a pobozká do vlasov. V druhej verzii spotu dievča pomáha kancelárke zapnúť si šaty a pri tom ju hladí.

"Chceme poukázať na tematiku manželstva homosexuálov a samozrejme pre nich získať pani Merkelovú," povedala podľa agentúry DPA zástupkyňa časopisu Straight Eva Werleová. Prvé číslo časopisu vyšlo dnes, vychádzať bude šesťkrát do roka.

Hovorca nemeckej vlády v reakcii na reklamu uviedol, "že spolkový kabinet vzal tento videoklip na vedomie, nijako ho ale nekomentuje". Dodal, že kancelárka sa k otázke manželstva homosexuálov niekoľkokrát verejne vyjadrovala a nemá k tomu už čo dodať.

Homosexuáli a lesbičky v Nemecku môžu v súčasnosti uzatvárať registrované partnerstvá. Oproti manželom si ale tieto páry napríklad nemôžu adoptovať deti.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie