Reklamu na časopis pre lesbičky robí dvojníčka Merkelovej Reprofoto

Reklamu na časopis pre lesbičky robí dvojníčka Merkelovej

22.07.2015 21:41 | Tlač | ČTK

Nový nemecký časopis určený pre lesbičky na seba upozorňuje reklamou, v ktorej vystupuje žena, ktorá je nápadne podobná kancelárke Angele Merkelovej.

 

 

V skutočnosti ide o poľskú dvojníčku tejto konzervatívnej političky, ktorá si myslí, že manželstvo má byť len zväzkom medzi mužom a ženou.

V spote časopisu Straight stojí domnelá kancelárka pri okne s mobilným telefónom v ruke a počúva správy v rádiu.

V nich sa práve hovorí o tom, že ľudia v katolíckom Írsku odhlasovali manželstva homosexuálov. Keď táto "Merkelová" novinku počuje, krúti hlavu. Vzápätí k nej zozadu pristúpi mladá žena, nežne ju objíme a pobozká do vlasov. V druhej verzii spotu dievča pomáha kancelárke zapnúť si šaty a pri tom ju hladí.

"Chceme poukázať na tematiku manželstva homosexuálov a samozrejme pre nich získať pani Merkelovú," povedala podľa agentúry DPA zástupkyňa časopisu Straight Eva Werleová. Prvé číslo časopisu vyšlo dnes, vychádzať bude šesťkrát do roka.

Hovorca nemeckej vlády v reakcii na reklamu uviedol, "že spolkový kabinet vzal tento videoklip na vedomie, nijako ho ale nekomentuje". Dodal, že kancelárka sa k otázke manželstva homosexuálov niekoľkokrát verejne vyjadrovala a nemá k tomu už čo dodať.

Homosexuáli a lesbičky v Nemecku môžu v súčasnosti uzatvárať registrované partnerstvá. Oproti manželom si ale tieto páry napríklad nemôžu adoptovať deti.

pošli na vybrali.sme.sk


Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

1. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

2. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

3. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

4. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

5. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

6. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

7. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

8. Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém dnešním zasedání vyměřila pokutu 400.000 korun televizi Barrandov za neobjektivitu a nevyváženost v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

9. Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

Na Slovensku nie je veľa ľudí, ktorí majú dve zamestnania. Pätina pracujúcich, každý desiaty dôchodca a každý ôsmy rodič, starajúci sa o dieťa do troch rokov však v prieskume uviedli, že musia mať ešte jeden džob.

Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

10. Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

Speváčka Marta Jandová bude mať vlastnú televíznu talkshow.

Najčítanejšie