Televízia v americkej Alabame stopla diel seriálu pre deti so sobášom zvierat-gayov (VIDEO) Screen shot

Televízia v americkej Alabame stopla diel seriálu pre deti so sobášom zvierat-gayov (VIDEO)

22.05.2019 13:41 | TV | ČTK

Alabamska verejnoprávna televízia (Alabama Public Television - APT) odmietla odvysielať diel obľúbeného kresleného seriálu pre deti Arthur, v ktorom sa koná sobáš potkana s jeho priateľom hrabošom.

 

Na svojich internetových stránkach o tom informovala britská spravodajská stanica BBC. Riaditeľ programu APT Mike McKenzie povedal, že by to narušilo dôveru rodičov v túto televíziu. Tvrdí, že rodičia spoliehajú na to, že ich potomkovia sa na tento program môžu pozerať aj bez ich dohľadu.

V prvom dieli 22. série seriálu o hrabošovi Arthurovi nazvanom "Ktosi mimoriadny" sa potkan Pán Ratburn žení so svojím partnerom, hrabošom Patrickom. Alabamska televízia APT miesto tohto dielu odvysielala inú, staršiu časť a tú sa sobášom homosexuálnych zvieracích hrdinov deti v jej vysielaní neuvidia.

Televízna spoločnosť, ktorá seriál o Arthurovi vyrába, upozornila na diel so sobášom homosexuálov v apríli a vtedy podľa McKenzieho padlo v APT rozhodnutie ho neodvysielať.

Seriál o Arthurovi Readovi, hrabošovi kapskom s ľudskou podobou a vlastnosťami, a jeho priateľoch z fiktívneho mesta Elwood City, môžu detskí diváci sledovať od roku 1996. Už v roku 2005 APT odmietla odvysielať diel, v ktorom králik Buster navštívil dievčinu, ktorá má dve matky.

Alabamska učiteľka Misty Souderová portálu AL.com povedala, že ona i jej dcéry sú sklamané tým, že APT prvý diel novej série nevysielala. "Nikdy by som si nemyslela, že budem bojovať za sobáš homosexuálneho potkana, ale už je to tu," povedala.

BBC pripomína, že podľa minuloročného prieskumu Gallupovho inštitútu sa 48 percent obyvateľov Alabamy označilo za konzervatívnych, čo bolo po štátu Mississippi najviac v USA.

Alabama nedávno prijala prísny protipotratový zákon, ktorý zakazuje ženám predčasne ukončiť tehotenstvo aj v prípade znásilnenia alebo incestu.

pošli na vybrali.sme.sk


Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

1. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

2. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

3. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

4. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

5. Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

Viac ako polovica Slovákov priznáva, že má plný šatník, ale napriek tomu stále „nemá čo na seba“. 53% našincov má problém s výberom oblečenia, pretože ho nevedia správne kombinovať, a tak si pravidelne dokupujú nové kúsky. V tomto začarovanom kruhu plnom plytvania sa točia viac ženy ako muži a najmä mladí do 24 rokov. Jeden Slovák vyhodí ročne v priemere 4 – 12 kg šatstva.

Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

6. Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

Noviny regionálnej siete REGIONPRESS sú bezplatne distribuované až do 1,5 milióna domácností. Dokážu týždenne osloviť takmer pol milióna čitateľov.

Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

7. Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

Americký magazín The Hollywood Reporter zaradil nový film Pomaľované vtáča do výberu dvadsiatich najlepších snímok z filmových festivalov tohtoročnej jesene. Film sa dostal aj do nominácie na Oscara.

Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

8. Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

Štát Izrael existuje len sedem desaťročí, no za svoju krátku existenciu dokázal zúrodniť nehostinné miesta vďaka dômyselným zavlažovacím technológiám, vybudovať infraštruktúru, postaviť špičkové nemocnice a vzdelávať svoje obyvateľstvo na prestížnych univerzitách.

Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

9. Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

Americká herečka Felicity Huffmanova, známa zo seriálu Zúfalé manželky, bola odsúdená k 14 dňom väzenia, 250 hodinám verejnoprospešných prác a pokute 30.000 dolárov v korupčnom škandále s prijímacími testami na prestížnej americkej univerzite. Informovala o tom televízia CNN.

RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

10. RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

Všetky kvalifikačné zápasy reprezentantov do 21 rokov prinesie naživo RTVS.

Najčítanejšie