Ak by som bola lesba, zmení sa niečo? Pýtajú sa známe osobnosti

Ak by som bola lesba, zmení sa niečo? Pýtajú sa známe osobnosti

04.09.2014 12:31 | Reklama | mk

Spevák Robo Papp, producentka Wanda Hrycová, Zuzana Fialová, Mirka Abelová a ďalší sa zapájajú do kampane za práva LGBT komunity.

 


V čase kampane Aliancie pre rodinu za referendum o tradičnej rodine sa objavila na sociálnej sieti kampaň na podporu práv LGBT komunity. Známe osobnosti si menia na Facebooku profilové fotografie, na ktorých je slogan: Ak by som bola lesba/gay? Zmení sa niečo? A nad ním ďalšia otázka. Napríklad bývalá novinárka a poetka sa pýta: Ak by som bola lesba, nečítali by ste moje básne? Producentka Wanda Adamik Hrycová sa pýta Ak by som bola lesba, bola by som horšia producentka?

 

Do kampane sa pripojil napríklad spevák Robo Papp, Evita, Eva Kramerová známa ako komička Evelyn, chystá sa Zuzana Fialová a pribúdajú ďalší.

"Nepáči sa mi, že moji priatelia sú každú chvíľu terčom hlúpych útokov netolerantných ľudí. Tí by namiesto zbytočných referiend či hejtovania, mali šíriť lásku a mier. A ak chcú chrániť tradičnú rodinu, nech sa radšej starajú o to, aby rodič, ktorý je s deťmi na materskej, mal čas vidieť svojho partnera. Ten je totiž často nútený makať od nevidím do nevidím, aby mohol uživiť rodinu. V tomto štáte sa o mladé rodiny nikto poriadne nestará. To by ich malo štvať," povedala pre Omédiách.com Miroslava Ábelová, ktorá zapojením sa do kampane chce vyjadriť podporu LGBTI komunite.

"Oslovil ma Brani Gröhling a ja som rada súhlasila. Sexuálnu orientáciu považujem za súkromnú vec každého človeka, no v situácii, kedy je mnohým ľuďom odopierané právo byť informovaný o zdravotnom stave svojho životného partnera, dediť po ňom alebo ho len zastupovať, či užívať iné partnerské zvýhodnenia, ktoré sú v manželskom zväzku bežné, považujem za dôležité ich podporiť. Registrované partnerstvo nie je o adopcii a výchove detí. Je to o pravo na normálny život," povedala producentka Wanda Adamik Hrycová.

Kratívu pripravila agentúra Respect APP a ku kampani sa pridávali viaceré osobnosti spontánne. Kampaň privítali aj ľudia z LGBT komunity. „Veľmi nás teší, že vznikla takáto pekná kampaň. Vážime si túto podporu a dúfam, že nad otázkami, ktoré v kampani osobnosti kladú verejnosti, sa všetci zamyslia s otvoreným srdcom. LGBTI ľudia, heterosexuálni ľudia všetci sme si viac bližší ako si myslíme. Láskou a porozumením sa môžeme dopracovať oveľa ďalej ako neustálym rozdeľovaním," povedala pre Omédiách.com Romana Schlesinger z Queer Leaders Forum.

Aliancia pre rodinu presadzuje referendum o ochrane rodiny. „Chceme, aby rodina zostala najdôležitejšou hodnotou spoločnosti. Chceme nechať rozhodovať rodiny," píše Aliancia. Referendum sa má týkať štyroch otázok. Aktivisti nimi chcú definovať manželstvo ako zväzok muža a ženy, odoprieť párom rovnakého pohlavia adopcie detí aj registrované partnerstvá a zastaviť povinnú sexuálnu výchovu v školách. Prezident Andrej Kiska žiada Ústavný súd o posúdenie referendových otázok, čím snaha Aliancie spojiť referendum s voľbami starostov padla.

Oslovený bola aj spisovateľ Michal Hvorecký, ktorý reagoval takto:

Aj keby bola Evita lezba, nečítal by som jej knihy. A nepočúval by som Roba Pappa, ani keby bol kyborg. Obaja podporovali skorumpovaných politikov na mnohých mítingoch a bilbordoch a nevyžehlia si to tým, že sa teraz budú priživovať na chytľavej téme. Ja ľudí považujem za rovných. Snažím sa bojovať proti každej nespravodlivosti, a to nielen vtedy, keď sa mi to vidí mediálne výhodné.

Oslovili ma, aby som sa k tejto novej kampani pridal, ale s takýmito ľuďmi naozaj nemôžem. Dúfam, že sa dožijem éry, keď sa u nás podpora gender nebude robiť v podmieňovacom spôsobe čo by bolo keby. Tolerancia k menšinám by mala byť samozrejmá, a nie považovaná za cnosť, či dokonca zneužívaná na marketing.

pošli na vybrali.sme.sk


Ten chlapec jej môže zničiť život!

1. Ten chlapec jej môže zničiť život!

Občas sa ocitnete v situácii, ktorá môže radikálne zmeniť váš život. Nielen týždne a mesiace, ktoré prídu. Ale celý váš život...

Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

2. Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

Dnes začalo súdne pojednávanie s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze falšovania štyroch zmeniek vystavených na sumu v celkovej výške takmer 69 miliónov eur, ktorých preplatenie vymáhala aj od Markízy jedna z Kočnerových firiem.

Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

3. Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

Pozrite si aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich filmov v histórii.

Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

4. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

5. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

6. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

7. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

9. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

10. Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

V stredu vo veku 58 rokov zomrel spisovateľ, básnik, textár, publicista a dlhoročný rozhlasový spolupracovník Maroš M. Bančej.

Najčítanejšie