Ak by som bola lesba, zmení sa niečo? Pýtajú sa známe osobnosti

Ak by som bola lesba, zmení sa niečo? Pýtajú sa známe osobnosti

04.09.2014 12:31 | Reklama | mk

Spevák Robo Papp, producentka Wanda Hrycová, Zuzana Fialová, Mirka Abelová a ďalší sa zapájajú do kampane za práva LGBT komunity.

 


V čase kampane Aliancie pre rodinu za referendum o tradičnej rodine sa objavila na sociálnej sieti kampaň na podporu práv LGBT komunity. Známe osobnosti si menia na Facebooku profilové fotografie, na ktorých je slogan: Ak by som bola lesba/gay? Zmení sa niečo? A nad ním ďalšia otázka. Napríklad bývalá novinárka a poetka sa pýta: Ak by som bola lesba, nečítali by ste moje básne? Producentka Wanda Adamik Hrycová sa pýta Ak by som bola lesba, bola by som horšia producentka?

 

Do kampane sa pripojil napríklad spevák Robo Papp, Evita, Eva Kramerová známa ako komička Evelyn, chystá sa Zuzana Fialová a pribúdajú ďalší.

"Nepáči sa mi, že moji priatelia sú každú chvíľu terčom hlúpych útokov netolerantných ľudí. Tí by namiesto zbytočných referiend či hejtovania, mali šíriť lásku a mier. A ak chcú chrániť tradičnú rodinu, nech sa radšej starajú o to, aby rodič, ktorý je s deťmi na materskej, mal čas vidieť svojho partnera. Ten je totiž často nútený makať od nevidím do nevidím, aby mohol uživiť rodinu. V tomto štáte sa o mladé rodiny nikto poriadne nestará. To by ich malo štvať," povedala pre Omédiách.com Miroslava Ábelová, ktorá zapojením sa do kampane chce vyjadriť podporu LGBTI komunite.

"Oslovil ma Brani Gröhling a ja som rada súhlasila. Sexuálnu orientáciu považujem za súkromnú vec každého človeka, no v situácii, kedy je mnohým ľuďom odopierané právo byť informovaný o zdravotnom stave svojho životného partnera, dediť po ňom alebo ho len zastupovať, či užívať iné partnerské zvýhodnenia, ktoré sú v manželskom zväzku bežné, považujem za dôležité ich podporiť. Registrované partnerstvo nie je o adopcii a výchove detí. Je to o pravo na normálny život," povedala producentka Wanda Adamik Hrycová.

Kratívu pripravila agentúra Respect APP a ku kampani sa pridávali viaceré osobnosti spontánne. Kampaň privítali aj ľudia z LGBT komunity. „Veľmi nás teší, že vznikla takáto pekná kampaň. Vážime si túto podporu a dúfam, že nad otázkami, ktoré v kampani osobnosti kladú verejnosti, sa všetci zamyslia s otvoreným srdcom. LGBTI ľudia, heterosexuálni ľudia všetci sme si viac bližší ako si myslíme. Láskou a porozumením sa môžeme dopracovať oveľa ďalej ako neustálym rozdeľovaním," povedala pre Omédiách.com Romana Schlesinger z Queer Leaders Forum.

Aliancia pre rodinu presadzuje referendum o ochrane rodiny. „Chceme, aby rodina zostala najdôležitejšou hodnotou spoločnosti. Chceme nechať rozhodovať rodiny," píše Aliancia. Referendum sa má týkať štyroch otázok. Aktivisti nimi chcú definovať manželstvo ako zväzok muža a ženy, odoprieť párom rovnakého pohlavia adopcie detí aj registrované partnerstvá a zastaviť povinnú sexuálnu výchovu v školách. Prezident Andrej Kiska žiada Ústavný súd o posúdenie referendových otázok, čím snaha Aliancie spojiť referendum s voľbami starostov padla.

Oslovený bola aj spisovateľ Michal Hvorecký, ktorý reagoval takto:

Aj keby bola Evita lezba, nečítal by som jej knihy. A nepočúval by som Roba Pappa, ani keby bol kyborg. Obaja podporovali skorumpovaných politikov na mnohých mítingoch a bilbordoch a nevyžehlia si to tým, že sa teraz budú priživovať na chytľavej téme. Ja ľudí považujem za rovných. Snažím sa bojovať proti každej nespravodlivosti, a to nielen vtedy, keď sa mi to vidí mediálne výhodné.

Oslovili ma, aby som sa k tejto novej kampani pridal, ale s takýmito ľuďmi naozaj nemôžem. Dúfam, že sa dožijem éry, keď sa u nás podpora gender nebude robiť v podmieňovacom spôsobe čo by bolo keby. Tolerancia k menšinám by mala byť samozrejmá, a nie považovaná za cnosť, či dokonca zneužívaná na marketing.

pošli na vybrali.sme.sk


Zuzana Čaputová bude hosťom špeciálnej relácie Václava Moravca (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude hosťom špeciálnej relácie Václava Moravca (VIDEO)

Prezidentka Zuzana Čaputová bude hosťom relácie ČT24 Fokus Václava Moravca.

Divadelné Dosky vyhrala inscenácia, ktorá ukazuje, čo môžu spôsobiť konšpiračné teórie (VIDEO)

Divadelné Dosky vyhrala inscenácia, ktorá ukazuje, čo môžu spôsobiť konšpiračné teórie (VIDEO)

"Ak chcem nejakým spôsobom podať odhalenie komplotu, nemusím záujemcovi dodať nič originálne, naopak, treba mu ponúknuť len a najmä to, o čom sa už dávno dozvedel, alebo by sa mohol oveľa ľahšie dozvedieť inými cestami. Ľudia veria iba tomu, čo už vedia, a práve v tom spočíva krása Univerzálneho Formy Sprisahania.“

Skupina Kofola má zmeny vo vedení marketingu

Skupina Kofola má zmeny vo vedení marketingu

Skupina Kofola v lete rozšírila svoje portfólio akvizíciou spoločnosti Espresso, ktorú spojila so spoločnosťou LEROS a vytvorila tak nový pilier skupiny. V tejto súvislosti posilňuje tímy.

Víťazi cien DOSKY 2019 sú už známi

Víťazi cien DOSKY 2019 sú už známi

Počas slávnostného ceremoniálu sa v nedeľu 10. novembra večer odovzdávali v budove Mestského divadla P.O. Hviezdoslava ceny DOSKY 2019. Ide už o 24. ročník Divadelných ocenení sezóny – DOSKY, ankety divadelných kritikov a teoretikov. V tomto roku opätovne rozhodovali aj diváci svojim hlasovaním o Cene Slovenskej sporiteľne pre Divadlo sezóny 2019.

Ani 30 rokov po revolúcii mnoho Slovákov nerozumie pojmu investovanie

Ani 30 rokov po revolúcii mnoho Slovákov nerozumie pojmu investovanie

Niektorí ľudia majú nereálne predstavy o tom, koľko môžu zarobiť pri investovaní svojich voľných peňazí. Očakávajú, že za rok sa im zhodnotia v priemere až o 19 percent.

Z vraždy ukrajinského novinára je podozrivý manželský pár

Z vraždy ukrajinského novinára je podozrivý manželský pár

Ukrajinská polícia zadržala manželský pár, ktorý možno figuroval vo vražde novinára Pavla Seremeta pred tromi rokmi.

Boris Farkaš: Do tejto dámy som sa okamžite zamiloval (VIDEO)

Boris Farkaš: Do tejto dámy som sa okamžite zamiloval (VIDEO)

Známy herec Boris Farkaš ju miluje. Zamiloval sa do nej okamžite, ako si s ňou ľahol po prvý raz do postele...

O2 predstavila ponuku netradičným livestramom so Studenkovou, Sajfom, Godom a Vecom (VIDEO)

O2 predstavila ponuku netradičným livestramom so Studenkovou, Sajfom, Godom a Vecom (VIDEO)

Operátor O2 odštartoval tento týždeň predstavenie svojej novej ponuky netradične, veľkolepým livestreamovaným eventom O2 Smart Talks s názvom Pripravte sa na digitálnu budúcnosť. Event sprevádzala štvorica spíkrov: Sajfa ako zástupca online zábavy a obsahu, bloger a publicista Jakub Goda ako ambasádor významu spravodajského obsahu na internete, raper a hudobník Branči Kováč a herečka Zdena Studenková.

K pádu Berlínskeho múru pomohol omyl na tlačovej konferencii vysielanej naživo (VIDEO)

K pádu Berlínskeho múru pomohol omyl na tlačovej konferencii vysielanej naživo (VIDEO)

Občania Nemeckej demokratickej republiky (NDR) budú môcť bez problémov cestovať na Západ, a to okamžite, oznámil tak trochu pomýlene na tlačovej konferencii podvečer 9. novembra 1989 člen komunistického politbyra Günter Schabowski. Zaskočil tým nielen prítomných novinárov, ale aj východných Nemcov pri televíznych obrazovkách, ktorí nemohli uveriť svojim očiam a ušiam. O niekoľko hodín neskôr už bol berlínsky múr minulosťou.

Tajným hosťom v Inkognite bude Zuzana Čaputová (VIDEO)

Tajným hosťom v Inkognite bude Zuzana Čaputová (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala pozvanie do jubilejnej 300. časti natáčania zábavnej relácie v televízii JOJ Inokognito.

Najčítanejšie