Projekt N má v pláne papierový denník, vychádzajúci 5 krát v týždni Foto: Omédiách.com

Projekt N má v pláne papierový denník, vychádzajúci 5 krát v týždni

19.11.2014 09:45 | Tlač | mk

Podľa prostriedkov, ktoré majú zakladatelia Projektu N vo výhľade, by mal Projekt N tvoriť web spojený s denníkom. Táto varianta bude na začiatku roka 2015 aktuálna, ak sa podarí zakladateľom získať dva milióny eur. V prípade, že sa to nepodarí – Projekt N bude tvoriť web a týždenník, kde zakladatelia odhadujú, že bude stačiť milión.

 

 

Šéfredaktor Projektu N Matúš Kostolný a Tomáš Bella v rozhovore pre šéfredaktora iHned.cz prezradili podrobnosti o tom, ako má Projekt N budúci rok vyzerať.

Ak to bude denník, bude vychádzať päťkrát do týždňa na 16 stranách a spolu s webom ho bude vytvárať do 40 novinárov. „Ale skoro všetci primárne pre web. Z obsahu vyrobeného pre web dajú traja editori vždy popoludní dokopy papierové noviny," povedal pre ihned.cz Bella. Noviny nebudú obsahovať bežné denné spravodajstvo, ktoré je dostupné aj inde, články budú skôr dlhšie. Obsah denníka bude skôr podobný týždenníku.

Odporúčame aj: Pozrite si prvé mimoriadne vydanie novín Projektu N

Práve papierové noviny majú byť prostriedkom, ako si má Projekt N získať rešpekt a renomé. "Pre spoločnosť sú informácie vytlačené na papieri stále relevantnejšie než tie publikované na webe. Denníky tým, ako sa určitým kauzám venujú, nastoľujú agendu. Sú viac citované, ľudia ich berú vážne," myslí si Bella.
Prostriedky sa pokúšajú získať hlavne od predplatiteľov a investorov. Vo vyhliadke sú dvaja. Jeden je zo Slovenska a druhým je americký fond, ktorý investuje do mediálnych projektov. Zmluvu s ním však zatiaľ podpísanú nemajú, čakajú ich ešte rokovania.

Po týždni od oslovenia čitateľov s predplatným, sa podarilo vyzbierať 120 tisíc eur. Aktuálne majú vyše 700 predplatných tlačeného vydania Projektu N a vyše 1100 online predplatných.

"Práve na predplatiteľoch webového obsahu máme založený náš biznis plán. Nerátame s inzerciou, pretože vieme, že aj z politických dôvodov pre nás bude získanie veľkých inzerentov mimoriadne ťažké, ak nie nemožné," povedal Bella.
Ak spustia denník, neplánujú s ním konkurovať denníku Sme, ten mal v septembri priamy priemerný predaj 40 326 výtlačkov. Obsahom na webe však konkurovať Sme.sk plánujú. Sme.sk má mesačne viac ako 2 milióny unikátnych návštevníkov. "Odchádzajú s nami ľudia, ktorí tento silný web vybudovali. Takže šance máme," povedal pre ihned.cz Bella.

Kostolný bude považovať za úspech, ak sa po roku podarí mať päť tisíc predplatiteľov webu a v priemere päť tisíc predaných novín denne, s návštevnosťou niekoľko stotisíc unikátnych čitateľov na webe.Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Veľa oslavných výrokov o minulosti a kultúre Spojených štátov, ale aj bojovne ladené pasáže o "ľavicovej kultúrnej revolúcii" či údajných snahách "vymazať históriu" obsahoval prejav amerického prezidenta Donalda Trumpa v predvečer Dňa nezávislosti.

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o výskyte pľúcnej choroby vo Wu-chan až po dvoch žiadostiach vznesených Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Soud se dnes začal zabývat žalobou, kterou se koncern Agrofert domáhá omluvy od České televize (ČT). Koncern tvrdí, že ČT poškodila jeho pověst, když ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Televize to odmítá. Trvá na tom, že reportáže byly pravdivé a vyvážené a že nebyly objektivně způsobilé k tomu, aby pověst Agrofertu poškodily.

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vrchný riaditeľ Antonio Bergalio, ktorý bol zodpovedný za úsek Financie, plánovanie a kontroling, sa po 6 rokoch vo VÚB banke, stane novým CFO v chorvátskej banke PRIVREDNA BANKA ZAGREB.

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do Česka se ve velké míře vracejí zahraniční filmové štáby.

Súd vyniesol rozsudok smrti nad novinárom kvôli protestom

V Iráne odsúdili na trest smrti novinára obvineného z podielu na rozpútanie protestov v roku 2017.

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Príbeh o žene, ktorá vyhorela. Sebavedomá, svedomitá perfekcionistka, ktorá vie, čo chce dosiahnuť v živote a za svoje úsilie aj niečo očakáva. Jedného dňa však vyhorí a upadne do hlbokej depresie.

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu (SFÚ) od 8. júna 2020 pracuje v novom zložení, jej dvoch nových členov vymenovala ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Najčítanejšie