Fico je namočený v Gorile až po uši. Prečo neodpovedá na najdôležitejšiu otázku?

17.10.2019 21:50 | Tlačové správy | TS OĽaNO

Robert Fico opovrhuje svojimi voličmi, keď na otázku novinárov k nelegálnemu financovaniu Smeru odpovedá, že jeho strana mala účtovníctvo v poriadku. Ktorá strana si uvádza nelegálne peniaze v účtovníctve, pýta sa predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič.

 

Robert Fico včera aj dnes povedal, že ho nič „z tejto nahrávky ani z prepisov nedostáva do polohy neetického, nedajbože nelegálneho správania sa.“ „Čudujem sa, že Robert Fico sa ešte stále riadi podľa manuálu, ktorý si napísal ešte pred včerajšou tlačovkou,“ uviedol Matovič, ktorý včera prišiel s časťou nahrávky, v ktorej Fico hovorí, že Fedor Flašík vybral 250 miliónov pre stranu a 8 alebo 80 si dodatočne nechal. „Táto veta je „svätý grál“ celej kauzy Gorila. Je to veta, v ktorej Robert Fico svojim vlastným hlasom dokazuje, že Smer získal čierne peniaze na svoju činnosť. Napriek tomu sa však obhajuje tými istými slovami, ako včera,“ pokračoval Matovič.

Podľa Matoviča už Ficovi nestačí povedať, že pitie koly nie je trestný čin, alebo zakrývať čierne peniaze Smeru kolou v každej odpovedi. „Nie pán Fico, to nie je o kole. Táto veta je kľúčový dôkaz toho, že Smer je zločinecká organizácia, ktorá použila na svoj rozbeh 250 miliónov čiernych peňazí, plus 70 miliónov, o ktorých hovorí Fico na nahrávke, že ich zohnal vlastnou hlavou,“ povedal Matovič s tým, že Fico sa obhajuje nezmyselnými slovami, že účtovníctvo Smeru je a bolo vždy v poriadku. „Ktorý volič Smeru si myslí, že nelegálne peniaze sa uvádzajú v účtovníctve? Môže predseda strany ešte viac opovrhovať svojimi voličmi, ako dnes Fico opovrhol svojimi?,“ dodal.

Podľa poslanca za OĽANO Jána Budaja sú zverejnené nahrávky Gorily správou o hlbokej kríze politickej elity. Vyjadril sklamanie nad tým, že Mikuláš Dzurinda a Ivan Mikloš sa dnes skrývajú pred novinármi. „V mene pravdy a férovosti sú povinní títo ľudia z čias Dzurindovej vlády prísť pred novinárov a odpovedať im na otázky. Boli to ľudia, ktorým sme vtedy dávali dôveru a mnohí od nich čakali zmenu,“ uviedol Budaj a dodal: „Ak by vtedy Mikuláš Dzurinda dodržal to, čo sľúbil najmä v otázke boja proti korupcii, nikdy by sa nedostal mladý muž z KSS z okolia Topoľčian do pozície, v akej je dnes, nikdy by nevznikla takáto mafiánska chobotnica, a nikdy by neboli mŕtvi dvaja mladí ľudia,“ uzavrel Budaj.

pošli na vybrali.sme.sk


30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

Čo znamená pre mladých Slovákov sloboda? Vedia niečo o Nežnej revolúcii a živote pred rokom 1989? A aký je podľa nich vzťah medzi slobodou a peniazmi? Odpovede aj na tieto otázky dal exkluzívny prieskum, ktorý pre Slovenskú sporiteľňu pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pripravili spoločnosti Insight Diver a G82.

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

Donald Trump sa vlani v decembri osobne stretol s dvomi podnikateľmi z bývalého ZSSR a poveril ich "tajnou misiou" na Ukrajine, ktorá mala poškodiť povesť prezidentovho volebného soka Joea Bidena.

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

Výrobca prístrojov na domácu perlivú vodu SodaStream si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomína limitovanou edíciou fliaš so symbolmi Novembra 1989 pripravenou špeciálne pre slovenský a český trh.

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Pre mnohých ľudí predstavuje Ernest Hemingway skôr mýtus než človeka z mäsa a kostí. Vie sa o ňom, že bol vojakom, športovcom, vášnivým milencom, emigrantom s, samozrejme, vynikajúcim spisovateľom.

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Vo veku 93 rokov zomrel režisér, scenárista i odbojár Vojtěch Jasný, autor trezorového filmu Všetci dobrí rodáci. ČTK to z poverenia rodiny oznámil Vítězslav Tichý. Potvrdil to tiež hovorca Slováckeho divadla Josef Kubáník. Uherskohradišťske divadlo to tiež uviedlo na svojom facebooku.

České televízie pripravujú k 30. výročiu revolúcie špeciálne relácie (VIDEO)

České televizní stanice připravují na neděli k 30. výročí začátku sametové revoluce speciální vysílání nebo pořady. Česká televize bude mít několik venkovních studií v centru Prahy.

Magio TV prináša viacero noviniek

Magio TV prináša viacero noviniek

Telekom vylepšuje svoju televíznu ponuku: prináša nové kanály v Magio TV, aj filmové a seriálové novinky vo videopožičovni Magio Kino. Zároveň vylepšuje aplikáciu Magio GO, ktorá je dostupná už aj pre Smart TV a prináša nové zaradenie Magio GO TV Box.

Po protestoch Poľska zmení Netflix film o strážcovi v tábore smrti (VIDEO)

Po protestoch Poľska zmení Netflix film o strážcovi v tábore smrti (VIDEO)

Americká spoločnosť Netflix po protestoch Poľska zmení v dokumentárnom filme Diabol od vedľa mapy, v ktorých boli nacistické vyhladzovacie tábory zakreslené na súčasných poľských hraniciach.

Rádio Expres si Nežnú revolúciu pripomenie sériou špeciálnych rozhovorov

Rádio Expres si Nežnú revolúciu pripomenie sériou špeciálnych rozhovorov

V nedeľu 17.novembra dopoludnia odvysiela Expres sedem jedinečných rozhovorov, ktoré pripravili redaktori spravodajstva s priamymi účastníkmi revolúcie, športovcami, hercami a pamätníkmi.  

Markíza bude mať špeciálne Na telo aj dokument k 17. novembru (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálne Na telo aj dokument k 17. novembru (VIDEO)

Televízia Markíza nakrútila pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pôvodný dokument s názvom NEŽNÁ 30 - CESTA K SLOBODE. Odvysiela ho v nedeľu, 17. novembra 2019, so začiatkom o 20:30.

Najčítanejšie