Navštívili sme Počiatkovu vilu vo Francúzsku. Patrí všetkým občanom Slovenska, odkazuje OĽANO

20.01.2020 13:34 | Tlačové správy |

Predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič a ďalší predstavitelia protikorupčnej úderky OĽANO vycestovali na Francúzsku riviéru priamo pred vilu Jána Počiatka. Bývalému ministrovi financií a dopravy odkazujú, že „jeho“ vila a ďalší nelegálne získaný majetok patrí občanom Slovenskej republiky.

 

Ján Počiatek si kúpil lukratívnu vilu v najlepšej štvrti v Cannes na Francúzskej riviére. Predstavitelia hnutia OĽANO mu dnes priamo na vstupnej bráne tejto vily nechali symbolický odkaz „MAJETOK SLOVENSKEJ REPUBLIKY“, ktorým narážajú na to, že vila bola kúpená z vytunelovaných peňazí daňových poplatníkov, a preto je majetkom všetkých občanov SR. „Najbohatší ľudia z celého Francúzska bývajú práve tu, a práve tu si kúpil haciendu aj náš bývalý minister financií a aj dopravy za stranu Smer Ján Počiatek. Má tú sluhov ktorí sa mu starajú o majetok, a dozvedeli sme sa priamo od SBS-kára, ktorý stráži dom vedľa, že za fľašu vína stráži aj jeho haciendu. Čiže Počiatek je schopný skorumpovať aj SBS-kára, ktorý stráži vedľajší dom za peniaze niekoho iného, aby strážil dom za fľašu vína aj jemu,“ uviedol Igor Matovič. „My sa ťa nebojíme, nech sa zaparkuješ hocikde na svete. Môžeš si kúpiť haciendu kdekoľvek na svete. Sú to peniaze nás všetkých a ty si ich len vytuneloval,“ odkázal Počiatkovi Matovič.

„Ľudia umierajú na odvrátiteľné choroby len preto, lebo táto banda rozkradla naše spoločné peniaze, lebo ich nedala do zdravotníctva, lekárom, sestrám a do zdravotníckeho vybavenia, a teraz sa nehanbí povedať študentom medicíny, že ich bude na Slovensku držať ako v klietke, a že zaplatia 55-tisíc, keď náhodou odídu do zahraničia,“ pokračoval I. Matovič.

Podľa tieňového ministra financií a hospodárstva za OĽANO Eduarda Hegera je potrebné uvedomiť si, že Ján Počiatek ako minister za stranu Smer požíval veľkú dôveru Roberta Fica. „Mali k sebe veľmi blízko. Preto Ján Počiatek vedel aj o kšeftoch Jána Slotu a o tom, že Robert Fico bol na neho naštvaný, keďže sa s ním o tento kšeft nepodelil. Počiatek dostal dôveru aj v druhej Ficovej vláde a stal sa ministrom dopravy. Je to jasným dôkazom toho, že to nie je žiadne individuálne zlyhanie, ale ich štýl podnikania,“ vyjadril sa Heger. „Poctivý minister financií stráži peniaze občanov a chráni ich pred špekulantmi, ktorí ho chcú vytunelovať. Čo vás však napadne pri mene Ján Počiatek? Jedna kauza za druhou. Tunely za miliardy, peniaze, o ktoré sa nepodelil Slota s Ficom a podobne. Je to jedna veľká hanba,“ dodal predseda poslaneckého klubu OĽANO Eduard Heger.

Predseda OĽANO Igor Matovič zároveň vyzval občanov SR, aby sa zomkli a využili svoje volebné právo. „Skoncujme s tým, čo nám tu produkovala Ficova vláda 12 rokov. Skoncujme s mafiou, ktorá nám tu vládne. Zomknime sa a poďme voliť. Naše hnutie 10 rokov poctivo bojuje proti mafii. Nebáli sme sa jej ani vtedy, keď to nebolo moderné. Aj vtedy sme sa postavili Ficovi, Kaliňákovi a Počiatkovi, a do očí sme im hovorili, že sú zlodeji. Snažili sme sa upozorňovať na korupciu a urobiť s tým poriadok. Dnes sa zobudili aj viacerí a chceme spoločne Slovensko zmeniť. Potrebujeme však vašu pomoc,“ uzavrel Igor Matovič.Orange Slovensko má nového šéfa strategického oddelenia

Orange Slovensko má nového šéfa strategického oddelenia

Strategické oddelenie Orange Slovensko má nového šéfa. Od 1. júna pozíciu Senior manažéra zodpovedného za strategické oddelenie zastáva Martin Mosný.

Hoax o dodávke unášajúcej deti sa šíri už 20 rokov, aká je pravda? (VIDEO)

Hoax o dodávke unášajúcej deti sa šíri už 20 rokov, aká je pravda? (VIDEO)

Jedna z najčastejších „zaručených správ“, ktorá sa v pravidelných intervaloch šíri nielen na sociálnych sieťach, je, že okolo škôl sa pohybuje podozrivá dodávka, ktorá striehne a unáša deti alebo sa ich pokúša uniesť.

Koronavírus prevetral ľuďom finančné rezervy. Tieto tipy pomôžu reštartovať hospodárenie s peniazmi

Koronavírus prevetral ľuďom finančné rezervy. Tieto tipy pomôžu reštartovať hospodárenie s peniazmi

Pandémia koronavírusu donútila mnohých Slovákov siahnuť po finančných rezervách. Na horšie časy však podľa štatistík* nemyslia štyria z desiatich ľudí, a tak naštartovať ich fungovanie môže byť o čosi náročnejšie. Kedy si začať vytvárať úspory do rezervy, ako správne postupovať a hlavne ako vytrvať? Pozreli sme sa aj na to, ako sa psychicky vyrovnať so zhoršenou finančnou situáciou.

Z vydavateľstva KOŠICE:DNES odchádza generálna riaditeľka

Z vydavateľstva KOŠICE:DNES odchádza generálna riaditeľka

Alexandra Mihók-Kvietková odchádza z pozície generálnej riaditeľky mediálneho domu KOŠICE:DNES. Vo vedení firmy zostávajú šéfredaktor Dušan Karolyi a obchodný riaditeľ Marko Duditš.

Digitálnou agentúrou značky ŠKODA na Slovensku bude aj naďalej agentúra Socialists

Digitálnou agentúrou značky ŠKODA na Slovensku bude aj naďalej agentúra Socialists

V tendri na digitálnu agentúru, ktorá sa bude starať o obraz značky ŠKODA na sociálnych sieťach, vyhrala agentúra Socialists.

Microsoft chce nahradiť novinárov systémom umelej inteligencie

Microsoft chce nahradiť novinárov systémom umelej inteligencie

Americká technologická spoločnosť Microsoft chce nahradiť niekoľko desiatok novinárskych pozícií robotickým systémom umelej inteligencie.

Seriál No počkaj, zajac! pokračuje novými epizódami (VIDEO)

Seriál No počkaj, zajac! pokračuje novými epizódami (VIDEO)

Obľúbený, pôvodne sovietsky kreslený seriál pre deti No počkaj, zajac! sa rozšíri o ďalšie desiatky epizód. Premiéra prvej z nich bude v Rusku na prelome leta a jesene.

RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS naživo odvysiela druhý pokus letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Let historicky prvej vesmírnej lode súkromnej výroby v stredu 27. mája pre nepriaznivé počasie nevyšiel. Druhý pokus je naplánovaný na dnes, sobotu 30. mája.

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Bývalá dlhoročná hovorkyňa Nora Gubková len pred pár dňami nastúpila do RTVS ako editorka a už mieri medzi šéfov spravodajstva.

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

V RTVS v televíznej časti spravodajstva a publicistiky to posledné dni vrie. Medzi členmi vedenia spravodajstva sú nezhody. Až také, že ich riešila Rada RTVS.

Najčítanejšie