Ruská televízia začala vysielať reláciu o týždni prezidenta Putina (VIDEO) Reprofoto Rossia 1

Ruská televízia začala vysielať reláciu o týždni prezidenta Putina (VIDEO)

04.09.2018 09:54 | TV | ČTK

Snaha ukázať Vladimira Putina ako prezidenta, ktorý zvláda všetky povinnosti štátnika a zároveň si nájde čas na obyčajných ľudí, prírodu alebo stretnutie s mládežou. Také je vyznenie relácie "Moskva. Kremeľ. Putin", ktorú v nedeľu večer odvysielal prvý kanál ruskej štátnej televízie.

 

Prvý diel seriálu sa venoval Putinovej "vynikajúcej" telesnej kondícii a jeho láske k deťom, napísal denník The Guardian.

Hodinový program dostal miesto v hlavnom vysielacom čase a má mapovať týždenné aktivity prezidenta. Hoci je Putin pred kamerami štátnej televízie takmer denne, podobný typ programu je pre neho novinkou, píše denník The Washington Post (WP). V prvom dieli videli diváci Putina na pohrebe spevácke hviezdy sovietskej éry Josifa Kobzona, jeho stretnutie s nadanými teenagermi, ktorých zasväcoval do tajov diplomacie, alebo tiež doteraz nepublikované zábery z Putinovej letnej dovolenky na Sibíri.

"Toto je divočina, sú tam medvede," komentoval zábery zo štúdia hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. "Ochranka je náležite vyzbrojená, keby niečo. Avšak pokiaľ Putina uvidia medvede, nie sú to hlupáci, budú sa správať, ako sa patrí," dodal.

Zahraničné médiá si všímajú, že nový program sa vo vysielaní štátnej televízie objavil len niekoľko hodín potom, čo tisíce Rusov demonštrovali proti vládnemu zámeru zvýšiť vek odchodu do dôchodku. Ďalšie protesty sa očakávajú v najbližších dňoch a nespokojnosť s dôchodkovou reformou v lete stiahla popularitu ruského prezidenta pod úroveň, na akú je dlhodobo zvyknutý. Podľa prieskumu nezávislého sociologického strediska Levada v júli schvaľovalo jeho kroky 67 percent opýtaných oproti májovým 79 percentám.

Protestné akcie nedeľná relácia opomenula, ale upozornila na Putinovu vôľu "prevziať zodpovednosť" za "potrebné" reformy.

"Keď Putin hovorí s matkou dieťaťa alebo sa pozerá na dieťa, je zrejmé, ako veľmi má deti rád. Má k deťom veľmi úprimný a ľudský cit. To sa nedá zahrať," komentoval túto časť moderátor Vladimir Solovjov. Hovorca Peskov mu odpovedal: "Putin nielenže má rád deti, má rád ľudí všeobecne."

Peskov v pondelok uviedol, že relácia je čisto dielom televízie a predstavuje "vyvážený" pohľad. "Typický kremeľský projekt, ktorý má pozdvihnúť a poľudštiť Putina v čase, keď je pod rastúcim tlakom vlastného ľudu. Nemyslím si, že je náhoda, že sa tak deje v okamihu, keď je zamotaný do naozajstnej politickej kontroverzie," reagovala analytička televízie CNN Susan Glasserová v odkaze na spornú dôchodkovú reformu.

WP poznamenáva, že to nie je prvýkrát, čo sa ruský politik stal objektom televíznej reality šou. Čečenský vodca Ramzan Kadyrov pred dvoma rokmi spustil reláciu "Tím", ktorú WP označil zo kópiu The Apprentice (Učeň) terajšieho amerického prezidenta Donalda Trumpa.

pošli na vybrali.sme.sk


Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

1. Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

Twitter zrušil 4258 účtov zo Spojených arabských emirátov, ktoré prostredníctvom falošných mien šírili tweety o Katare a Jemene.

Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

2. Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

Americký seriál Priatelia patril k najúspešnejším televíznym projektom vysielaným na prelome storočia.

Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

3. Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

Niektoré štúdie uvádzajú, že na internete je závislá až polovica tínedžerov. Na sociálnych sieťach sú závislí aj dospelí.

Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

4. Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

Medzi najväčších favoritov tohtoročných amerických televíznych cien Emmy patria kandidáti z produkcie televízneho velikána HBO - fantasy seriál Hra o tróny alebo miniséria Černobyľ o havárii jadrovej elektrárne v roku 1986.

O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

5. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

6. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

7. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

8. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

9. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

10. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Najčítanejšie