Fico mal mať Duel Špeciál u Jaromíra Soukupa v TV Barrandov, nakoniec nebol Reprofoto TV Barrandov

Fico mal mať Duel Špeciál u Jaromíra Soukupa v TV Barrandov, nakoniec nebol

13.12.2018 19:11 | TV | mk

Predseda Smeru Robert Fico mal byť dnes večer hosťom kontroverzného moderátora Jaromíra Soukupa v TV Barrandov v jeho relácii Duel Špeciál.

 

Soukup je majiteľom a moderátorom českej TV Barrandov, z ktorej za pár rokov urobil vlastný kabaret.

Televízia avizovala duel s Ficom pred niekoľkými dňami. Avizoval ho Soukup aj špeciálnym videom: "Duel s bývalým slovenským premiérom, ktorý TV Barrandov odvysiela tento štvrtok, bude nielen o československých vzťahoch a Vyšehradskej štvorke," avizoval Soukup.

Avizo bez vysvetlenia zmizlo z facebooku a aj zo štvrtkového programu televízie. Namiesto neho má Soukup v svojej relácii s názvom Duel Špeciál ako hosťa Jaroslava Kuberu, predsedu senátu parlamentu ČR.

Jaromír Soukup v reláciách neskrýva obdiv k Milošovi Zemanovi, naopak nenávidí napríklad ČT. Viacerí politici odmietajú k nemu pre jeho neobjektívnosť a neprofesionalitu do relácie chodiť.

Naposledy napríklad český politik Miroslav Kalousek. „Dostal som pozvanie do "Duelu Jaromíra Soukupa" na štvrtok. Zdvorilo som odmietol s odôvodnením, že nechodím do relácií, kde osoba vydávajúca sa za moderátora sprosto a lživo ohovára neprítomných. Nechcem svojou účasťou legitimizovať propagandu, ktorá s novinárčinou nemá nič spoločné,“ povedal predseda poslaneckého klubu TOP 09.

"Som profesionálny politik a chodím, kam ma pozvú, nevyberám si. Pôjdem pokojne aj do TV Barrandov, ak poskytnú profesionálneho moderátora. Nemožno ale po niekom s IQ vyšším ako 80 spravodlivo požadovať, aby pokladal pána Soukupa za moderátora, "dodal Kalousek.

Odporúčame aj: Fico sa prezliekol za Mikuláša, rozdával alkohol a cigary (VIDEO)

V súčasnosti má Soukup vo vlastnej televízii až deväť vlastných relácií veľmi pochybnej kvality, kde je na prvom mieste egocentrizmus moderátora, ktorý je na smiech televíznym a novinárskym odborníkom.

Porušovaním objektivity jeho spravodajských relácií sa zaoberá česká licenčná rada.

pošli na vybrali.sme.sk


Volebné štúdiá v televíziách budú až v nedeľu (VIDEO)

1. Volebné štúdiá v televíziách budú až v nedeľu (VIDEO)

Prvé povolebné diskusie po voľbách do Európskeho parlamentu nie sú v sobotu, ako tradične po rôznych voľbách, ale až v nedeľu, keď sa končia voľby vo všetkých štátoch EU.

Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

2. Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu.

Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

3. Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

Pred päťsto rokmi, presne 2. mája 1519, zomrel maliar, sochár, architekt, prírodovedec, hudobník, spisovateľ, vynálezca a konštruktér Leonardo da Vinci. Dokonalá renesančná osobnosť, ktorá mala ruky umelca a myseľ vedca. Leonardo nám zanechal rozsiahle dielo, a to veľká časť jeho výtvarných prác a vedeckých rozpráv bola zničená.

Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

4. Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

Americká firma Nike stiahla nový model športových topánok, ktorý sa mal začať predávať budúci mesiac.

Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

5. Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

Na Slovensku máme kvalitné pivo. Potvrdzujú to nielen milovníci piva, ale aj odborníci, ktorí tento týždeň v rámci 13. ročníka degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka hodnotia slovenské pivá. V nedávnom prieskume agentúry Kantar navyše tri štvrtiny slovenských pivárov potvrdili, že kultúra pitia piva sa u nás zlepšuje.

ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

6. ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

 Český stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňkovi Šarapatkovi, rozhodl dnes Obvodní soud pro Prahu 1. Zeman v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost.

Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

7. Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

Klub podnikových médií vyhlásil výsledky 16. ročníka súťaže Podnikové Médium Roka 2018. Do súťaže sa zapojili firmy, podniky, agentúry, štátne aj mimovládne organizácie, mestá a obce.

Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre

8. Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre


23. mája 2019 predložilo MK do medzirezortného pripomienkového konania úplne nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Ministerstvo ním chce zakotviť nové pravidlá poskytovania dotácií do budúcnosti. Udialo sa tak bez akejkoľvek konzultácie, poza chrbát dotknutých subjektov a to nás utvrdzuje v tom, že snaha ministerky Laššákovej o dialóg je neúprimná a hraná.

Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

9. Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

Mnoho ľudí napomáha šíreniu dezinformácií a manipulácií nechtiac, len pod vplyvom emócií či povrchnosti. Nechajú sa strhnúť emtívnou fotkou, titulkom, či vymysleným textom.

Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

10. Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú v štátoch EU priebežne od 23. do 26. mája. Na Slovensku budú 25. mája. Výsledky budú zverejňované postupne v jednotlivých krajinách ale aj v EP.

Najčítanejšie