Prečo seriál Jenny vyvolával emócie už pred štartom a o čom vlastne je? (VIDEO)

Prečo seriál Jenny vyvolával emócie už pred štartom a o čom vlastne je? (VIDEO) Foto: JOJ

Televízia JOJ prináša na obrazovku neobvyklý seriál.

Neobvyklý preto, lebo vychádza na motívy skutočných príbehov, ktoré sa odohrávajú na onkologickom oddelení v bratislavskej nemocnici, v ktorej sa aj seriál natáčal. „Seriál Jenny sa odohráva na mieste, ktoré v realite nechceme nikdy zažiť. Rozpráva príbeh o rakovine, ale rozpráva to cez postavy, ktoré sú pripravené bojovať a nestratiť humor ani nadhľad,“ informuje televízia.

Odporúčame aj: Kto je kto v seriáli Jenny (FOTO)

Dramatický seriál s názvom Jenny prinesie podľa tvorcov emotívny, no zároveň optimistický pohľad do života mladých ľudí s ťažkou diagnózou.

Hlavná hrdinka je 15-ročná vášnivá tanečníčka, ktorá žije len s otcom a mladším bratom. Počas tréningu na tanečnú súťaž začne pociťovať slabosť a príznaky choroby. Postupne sa cíti čoraz horšie a jej telo v istom momente zlyháva. Hoci dúfa, že je to len obyčajný vírus, z ktorého sa rýchlo vylieči, krutá realita onkologickej diagnózy prevráti život naruby nielen jej, ale aj celej rodine.

Otec, ktorý už prišiel o manželku, sa cíti bezmocný. Mladšiemu bratovi zas chýba sestrička. Po počiatočnom šoku však v sebe Jenny objaví veľkú silu, pričom odhodlanie bojovať jej dodáva aj rodina. Keďže život je nevyspytateľný, i v tom najhoršom období prináša čosi dobré.
Sympatická tínedžerke si v nemocnici nájde priateľa Olivera a aj svojho strážneho anjela v podobe sestričky Laury. Oporou budú pre ňu aj kamarátky-tanečníčky, ktoré za múry nemocnice vnesú pohyb a rytmus.