Česká Prima na Slovensku končí. Spúšťa Prima COOL SK a pripravuje Prima LOVE SK

Česká Prima na Slovensku končí. Spúšťa Prima COOL SK a pripravuje Prima LOVE SK Foto: Prima

Skupina Prima sťahuje zo slovenského trhu svoje klasické programy a nahrádza ich slovenskými verziami. 27. mája štartuje Prima COOL SK a  pripravuje aj štart ďalšieho televízneho kanálu pre slovenských divákov. Programovú ponuku na jeseň tohto roku rozšíri kanál Prima LOVE SK.

Komediálne seriály, zábavné programy, motoristické a cestovateľské magazíny, reality dokmuenty a známe sci-fi. To je úvodná programová ponuka nového televízneho kanálu skupiny Prima, určeného pre slovenský televízny trh. Kanál Prima COOL SK sa zameria najmä na mladšieho a mužského diváka.  Česká televízna skupina Prima vysiela na Slovensku od roku 2017, kedy spustila prvý oficiálny TV kanál Prima PLUS, ktorý bude premenovaný na Prima SK. Od roku 2020 pribudla aj spravodajská multiplatforma CNN Prima NEWS.

Nový kanál pre slovenský trh nadviaže na prvý z tematických kanálov skupiny Prima v Českej republike. Tým je od roku 2009 práve kanál Prima COOL, ktorý vysielal aj na Slovensku. Aktuálne skupina upravuje distribúciu v súvislosti s platnou legislatívou, pričom stanica bude prinášať podobný program ako doposiaľ Prima COOL.

„Prima COOL SK pribudne v ponukách väčšiny operátorov satelitných, káblových, IPTV a platených DVB-T služieb na Slovensku od pondelka, 27. mája. V rovnaký deň dôjde aj k zmene názvu televízneho kanálu Prima PLUS, ktorý bude už ako Prima SK na slovenské obrazovky naďalej prinášať premiérovú vlastnú tvorbu skupiny Prima,“ povedal Michal Stárek, senior manažér pre distribúciu skupiny Prima.

„Televízna stanica Prima COOL SK nám dáva možnosť priniesť divákom na Slovensku množstvo ďalšej originálnej zábavnej tvorby, pestrej škály vlastných úspešných motoristických, cestovateľských alebo dokumentárnych a reality programov. Popri kanáli Prima PLUS, respektíve Prima SK, ktorý sa zameriava na premiérovú seriálovú a rodinnú zábavnú tvorbu skupiny Prima, tak novým obsahom viac cielime na mužské publikum a mladších divákov,“ povedala Alex Ruzek, programová riaditeľka skupiny Prima.

Na kanáli Prima COOL SK programy z vlastnej tvorby skupiny Prima doplnia vybrané akvizičné tituly, ktoré sú na trhu pre Slovensko licenčne dostupné. Pôjde napríklad o britský motoristický program Top Gear, alebo jeden z najznámejších sci-fi seriálov posledných desaťročí Hvězdná brána.

Okrem programov známych z vysielania kanálu Prima COOL v Českej republike, sa v programovej ponuke Prima COOL SK objaví napríklad aj séria príbehov z každodennej policajnej praxe Policie v akci, známa v Česku z vysielania hlavného kanálu Prima. Zo zábavných relácii to budú: Prima Partička, Mikýřova hysteória českých dejín, show K.O.MICI, Nečum na mě show alebo komediálny seriál Bodyguardi s Predragom Bjelacom a Adamom Ernestom v hlavných úlohách. Chýbať nebudú ani premiérové vydania motoristického programu Autosalon, Fotra na tripu, ale aj herného magazínu Re-Play a ďalších.

Skupina Prima už teraz pripravuje aj štart ďalšieho televízneho kanálu pre slovenských divákov. Programovú ponuku na jeseň tohto roku rozšíri kanál Prima LOVE SK.