Markíza, Pluska a Rádio FM dostali pokuty za reklamu

Markíza, Pluska a Rádio FM dostali pokuty za reklamu

Rada pre vysielanie a retransmisiu v utorok riešila hlavne porušovanie zákona pri vysielaní reklamy.

 

 

Na poslednom zasadnutí licenčnej rady dostala Markíza pokutu 3 319 eur za neoddelenú vlastnú propagáciu pred a po filme Dědictví aneb Kurvahošigutntag.
Rovnako vysokú sankciu 3 319 eur dostala aj JOJ Plus za prekročenie zákonom stanoveného rozsahu reklamy 12 minút za hodinu.

Markíza dostala ďalšiu tisícku za priamu podporu predaja produktov spoločnosti CeWe Color v relácii Teleráno, ktorá bola sponzorom relácie.

Sankciu 500 eur dostal aj Rozhlas a televízia Slovenska za to, že na Rádio_FM nebola zreteľne oddelená reklama. K porušeniu zákona podľa rady došlo 26. septembra minulého roka odvysielaním komunikátu označujúceho za sponzora programu internetový magazín www.metalopolis.net. A v rôznych časoch v dňoch 26. a 27. 9. 2011 odvysielaním komunikátu týkajúceho sa filmu DOM. Ide o opätovné rozhodnutie rady, po tom, ako prípad vrátil Najvyšší súd.

Okrem toho začala rada správne konanie voči Markíze za prekročenie zákonného 12 minútového limitu na vysielanie reklamy.

Rada tiež udelila licencie na lokálne digitálne vysielanie Hlohovskej televízie a na regionálne digitálne vysielanie TV LocAll spoločnosti KABEL TELEKOM Lučenec.