Pozrite sa, ako vyzerá mimoriadne vysielanie po referende Reprofoto RTVS

Pozrite sa, ako vyzerá mimoriadne vysielanie po referende

07.02.2015 08:43 | TV | mk

Aliancia za rodinu a odporcovia komunity majú svoje centrály, kde čakajú na výsledky, v centre Bratislavy len pár metrov od seba.

 

 Po uzatvorení referendových miestností majú nachystané nočné mimoriadne vysielanie RTVS a TA3.

Referendové centrály:

Výsledky referenda budú sledovať referendové štáby aj spolu s novinármi.

Aliancia za rodinu má centrálu v Bratislavskej reštaurácii na Námestí SNP, ktorá patrí Alojzovi Hlinovi.

Odporcovia referenda majú centrálu v bratislavskej kaviarni Dobre Dobré, ktorá je rovnako ako Bratislavská reštaurácia blízko Námestia SNP. V centrále LGBTI bude výkonný riaditeľ Iniciatívy Inakosť Martin Macko, Jana Jablonická Zezulová, Romana Schlesinger, sociológ Michal Vašečka a zástupcovia ostatných mimovládnych organizácií, ktorí prezentovali svoje postoje na stránke www.nejdeme.sk.

Svoju centrálu má na Gorkého ulici v Bratislave aj občianska iniciatíva Povedzme nie nezmyselnému referendu, kde sú pozvaní europoslanci Monika Flašíková Beňová, Richard Sulík, poslanci NR SR Juraj Droba, riaditeľka Nadácie Charty 77 Zuzana Szatmáry a ďalšie osobnosti.

Priebežné výsledky prináša online Štatistický úrad.

Mimoriadne vysielanie na TA3

Moderátorom referendového štúdia na TA3, ktoré sa začalo o 22 hodine, je Peter Bielik. V jeho štúdiu sa budú rozprávať: cirkevný právnik Robert Brtko,sociologička Silvia Porubänová, politológovia Michal Horský a Ján Baránek. Zároveň bude TA3 prinášať živé vstupy z referendových centrál a informácie zo štatistického úradu.

Reprofoto: TA3

Mimoriadne vysielanie v RTVS

RTVS má nachystané mimoriadne relácie v STV a aj v SRo. Tému referenda zmapujú v televíznom vysielaní Mimoriadne Správy RTVS o 22.30 o 00.30
Z referendových centrál sa bude prihovárať redaktorka Zuzana Hanzelová a Kristína Hamarová.

 

NEDEĽA

O 5 minút 12 v nedeľu 8. februára o 11:55 na Jednotke

Témy: Slovensko pred referendom a po ňom
           Výsledky a ich analýza, zhodnotenie kampane, diskusie a dopad referenda na ďalšie smerovanie spoločnosti.

Hostia:
Peter Kremský, hovorca Aliancie za rodinu
Jana Jablonická Zezulová, Iniciatíva Inakosť
Zora Bútorová, sociologička, Inštitút pre verejné otázky
Martin M. Šimečka, novinár a publicista
Ján Baránek, politický analytik Polis Slovakia
Marián Giba, Katedra ústavného práva, Právnická fakulta UK v Bratislave

Moderuje Martin Strižinec.

Rádio Slovensko

V nedeľu ráno o 9.00 pripravuje rozhlas špeciálne referendové štúdio a rozšírené spravodajské vysielanie počas celého dňa.
K výsledkom referenda sa vráti aj v pondelok v relácii Z prvej ruky o 12.30.

Markíza
V nedeľu odvysiela mimoriadne správy o 10:30 už s pravdepodobne oficiálnymi výsledkami referenda.Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Konzervatívny web Postoj.sk sa rozširuje - v septembri chce spustiť vlastnú TV Postoj.

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Letné mesiace patria vo všeobecnosti k tým obdobiam, kedy viac míňame. Takýto trend sa potvrdzuje aj tento rok, a to aj napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu. Aj keď obavy zo straty príjmu mala v apríli polovica populácie, dnes sa situácia stabilizuje, čo môžeme sledovať na narastajúcej spotrebe a výdavkoch.

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe predĺžila svoj kontrakt na vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Českej republike o ďalšie tri sezóny.

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

76. výročie Slovenského národného povstania si RTVS v televíznom a rozhlasovom vysielaní bude pripomínať už od polovice augusta. RTVS zaradila do vysielania dokumenty, filmy, diskusie, ale aj priame prenosy z osláv v Banskej Bystrici.

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom odštartoval v spolupráci s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY Billie Eilish globálnu kampaň, v ktorej poukazuje na úspechy a potenciál mladých ľudí.

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

 Lepší ochranu dětí před nevhodným obsahem či obecně ochranu veřejnosti před projevy násilí a nenávisti i před nežádoucí reklamou má zajistit navrhovaný zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek. Zákon předkládaný ministerstvem kultury do českého právního řádu zavádí evropskou směrnici z roku 2018, členské státy se k ní mají připojit do 19. září. V pondělí se návrhem zákona, který mimo jiné zavádí i povinnost pevného podílu evropských děl v nabídce služeb videoték na vyžádání, bude zabývat vláda.

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

„Žralokov z deväťdesiatych rokov si pamätám len zbežne. Nátlakové vyjednávania s hrubými krkmi poznám vlastne len z románov a filmov. Ale to, čo sa dialo v Rosume (sídlo vydavateľstva Trendu - pozn.red.) krátko po tom, ako som dostal výpoveď, mi deväťdesiatky v niečom pripomínalo.“

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Deti na svoj správny vývin potrebujú rozmanitú a zdravú stravu, ktorá by mala byť rozdelená do viacerých porcií počas dňa. Hoci raňajky, obed či večera sú pre väčšinu rodín samozrejmosťou, to isté sa už nedá povedať o olovrante. Ide pritom o dôležitú súčasť jedálnička detí vo vývoji. Potvrdzuje to aj odborník na výživu MUDr. Boris Bajer, ktorý pre BILLA navrhol päť jednoduchých tipov na zdravý detský olovrant.

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Americká spoločnosť Walt Disney končí so značkou 20th Century Fox, ktorá je jedným z najznámejších mien v zábavnom priemysle.

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Odchody v redakcii Trendu pokračujú. Redakčný tím je od nástupu nového vedenia v júni minulého roka už takmer celý obmenený.

Najčítanejšie