Ako dopadli Sajfove narážky na referendum či Pastierský list? Reprofoto

Ako dopadli Sajfove narážky na referendum či Pastierský list?

14.04.2015 22:43 | Rádio | mk

Pozrite sa, ako dopadli sťažnosti na nevyváženosť počas kampane pred referendom o rodine.

 

 

Licenčná rada na poslednom zasadnutí riešila viacero sťažností v súvislosti s referendom o rodine, ktoré iniciovala Aliancia za rodinu.

Na radu prišlo viacero sťažností. Napríklad na Popoludnie so Sajfom zo dňa 22. januára. Moderátor podľa sťažovateľa kritizoval kresťanov, zastával sa homosexuálov a ako prostriedok zábavy používal narážky na sex a dvojzmyselné reči. "Myslím, že je to cielené v dobe pred referendom. Takéto reči môžu ľudí veľmi ovplyvňovať. Myslím, že to do zábavy nepatrí. Svoj názor môže povedať v referende. Tiež pri jeho moderovaní využíva často ako prostriedok pre zábavu narážky na sex a používa dvojzmyselné reči. Fun rádio počúvajú ľudia od detí až po dospelých," písal sťažovateľ.

Sajfa počas relácie s úsmevom narážal na referendum. „Náš prezident včera upozorňoval na to, aby Slovensko neostalo po referende rozhádané a zbytočne polarizované. Absolútne s tým súhlasím. Máme ale do referenda ešte jednu doplňujúcu otázku: Ste za to, aby si ľudia z internetových diskusií mohli adoptovať deti? Prečítajte si to niekedy. Toľko nenávisti, milí kresťania? To viete?" Rada označila sťažnosť za neodpostatnenú.

Odporúčame aj: Všetky sťažnosti, ktoré riešila rada

 

Podobne rozhodla aj v prípade sťažnosti na Rádio Slovensko – konkrétne na vyjadrenie ombudsmanky ohľadom referenda v programe Rádiožurnál dňa 22. januára aj na údajnú nevyváženosť a tendenčnosť príspevkov týkajúcich sa referenda v programe Rádiožurnál dňa 30. 1. 2015.

Za neopodstatnenú označila rada aj sťažnosť na omšu v programe Kresťanská nedeľa (1. februára), kde arcibiskup Stanislav Zvolenský čítal Pastiersky list biskupov. Podľa sťažovateľa prezentoval nenávistný obsah. "Pastiersky list odporúčal občanom, aby sa zúčastnili referenda a vyzval ich, aby na všetky tri referendové otázky odpovedali áno. V tejto súvislosti treba poznamenať, že témam referenda sa vysielateľ RTVS venoval dlhodobo. Vo svojom vysielaní poskytol priestor tak zástancom, ako aj odporcom referenda," píše kancelária rady.

Zároveň rada uložila sankciu upozornenie na porušenie zákona Hlohovskej televízii za to, že 14. augusta minulého roka odvysielaním príspevku informujúcom o aktivitách Aliancia za rodinu v programe Noviny odzneli jednostranné informácie.Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Americká spoločnosť Walt Disney končí so značkou 20th Century Fox, ktorá je jedným z najznámejších mien v zábavnom priemysle.

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Odchody v redakcii Trendu pokračujú. Redakčný tím je od nástupu nového vedenia v júni minulého roka už takmer celý obmenený.

Prieskum: Česi najviac dôverujú rozhlasu, potom televízii

Prieskum: Česi najviac dôverujú rozhlasu, potom televízii

Nejdůvěryhodnějším typem média je podle Čechů rádio, kterému věří 73 procent lidí. Následuje televize s 64 procenty a tisk s důvěrou 60 procent lidí.

Vyhlásenie: Proti volebnej fraške a policajnej brutalite! Za slobodu Bieloruska!

My, príslušníci občianskej spoločnosti Slovenska, ako ľudia ktorí si ctia slobodné demokratické voľby, vyjadrujeme našu plnú podporu občiankam a občanom Bieloruska v ich protestoch proti masívnemu falšovaniu výsledkov prezidentských volieb, v ich boji za slobodu, ktorú im pred 26 rokmi ukradol človek, ktorý je dnes považovaný za jedného z posledných diktátorov v Európe.

Krajniakove ministerstvo riadi bývalý redaktor Markízy a šéfredaktor jeho webu

Krajniakove ministerstvo riadi bývalý redaktor Markízy a šéfredaktor jeho webu

Generálnym tajomníkom služobného úradu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny je bývalý novinár Karol Zimmer. Ten na ministerstvo, na čele ktorého je Milan Krajniak zo Sme rodina, nastúpil 1. júla 2020.

V Bielorusku pokračujú protesty, viacerí novinári sú nezvestní, vypínajú internet

V Bielorusku pokračujú protesty, viacerí novinári sú nezvestní, vypínajú internet

V bieloruskom Minsku tretiu noc pokračujú protesty proti režimu staronového prezidenta Alexandra Lukašenka. "Policajti zasahujú s novou silou. Zatýkanie začalo. Počuť aj výbuchy, podobné ohlušujúcim granátom, ale k potýčkam doteraz nedošlo," hlási opozičný server Belorusskij partizan s odvolaním sa na informácie zo sociálnych sietí.

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Bývalý televízny redaktor posledné roky nemal čas chodiť do roboty na ministerstve. Venoval sa vlastnej firme a krízovej komunikácii.

Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac. Pripraviť sa na budúcnosť pomôže nová služba Finančný plán

Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac. Pripraviť sa na budúcnosť pomôže nová služba Finančný plán

 Koronakríza poriadne prevetrala peňaženky Slovákov. Každá piata rodina dnes nemá rezervu už ani na jeden mesiac. Dobrou správou však je, že viac ako tri štvrtiny domácností si uvedomujú dôležitosť úspor a chcú si sporiť aspoň toľko čo doteraz. So zabezpečením sa do budúcnosti im teraz pomôže nová unikátna služba Finančný plán.

Slovenského rodu som, šunka moja – peripetie Trendu okolo promočlánku o firme Penty

Slovenského rodu som, šunka moja – peripetie Trendu okolo promočlánku o firme Penty

Spoločnosť na výrobu mäsiarskych výrobkov Mecom, ktorú prostredníctvom spoločnosti Carnibona kontroluje Penta, má aktuálne rozsiahlu kampaň, že jej výrobky sú zo slovenského mäsa. Propagovať novú stratégiu sa snaží aj ekonomický týždenník Penty – Trend. Na konci júla zverejnil PR rozhovor so šéfom Mecomu, v pondelok redakčný text, okolo ktorého sa za posledných 24 hodín diali zvláštne veci.

Český Deník N vlani vykázal stratu 30 miliónov korún

Český Deník N vlani vykázal stratu 30 miliónov korún

Český Deník N, ktorý sa inšpiroval slovenským Denníkom N, vlani vykázal stratu 30 miliónov korún a tento rok za prvý polrok strata predstavovala osem miliónov českých korún.

Najčítanejšie