Markíza dostala pokutu za traktor, JOJ za obštrukcie

Markíza dostala pokutu za traktor, JOJ za obštrukcie

Pokutu tisíc eur dnes od licenčnej rady dostala Markíza za skrytú reklamu, JOJ päť tisíc za obštrukcie pri dodávaní záznamov z Hotela Paradise.

 

 

Členom rady dnes došla trpezlivosť. JOJ jej pravidelne nedodáva záznamy z vysielania. Hoci takéto porušenie v prípade iných vysielateľov pokutuje zvyčajne sankcami na dolnej hranici, ktorá sa začína sumou 165 eur, pri JOJ je to kvôli opakovaniu vyššia pokuta.  Dnes dala JOJ dve sankcie vo výške dve a tri tisíc eur. Podľa slov hovorkyne rady Lucie Jelčovej JOJ nedodala rade 27 záznamov, čo rada považuje za obštrukciu zo strany televízie. Ide o chýbajúce záznamy z viecerých dielov vysielania Hotelu Paradise, s Profesionálov, či relácie Sladký život playmate.

Markíze sa ušla tisícka za nepovolený product placement – v apríli v relácii Farma sa objavila „vizuálna informácia o traktore značky John Deere", hoci pred a po relácii nebolo upozornenie, že v programe budú umiestnené produkty.
Zároveň rada rozdala aj niekoľko upozornení na porušenie zákona: pre RTVS za nepovolený product placement v Dámskom klube, za porušenie objektivity v Televíznych novinách Markízy v príspevku Obete komunizmu na okraji záujmu a pre JOJ rovnako za nedodržanie objeltivity v reportáži v Krimi novinách Prenasledovaná žena sa bojí o život.