Ďalšia televízia Markízy odštartuje 25. februára, Haluška to nebude

Ďalšia televízia Markízy odštartuje 25. februára, Haluška to nebude

K televízii Markíza, Doma a TV Dajto pribudne o pár dní ďalšia televízia. Možno to bude televízia Foor, alebo Fooor.

 

 

Spoločnosť Markíza-Slovakia len mesiac po tom, ako získala licenciu na novú programovú službu, nasadzuje do éteru novú televíziu. Podľa informácií Omédiách.com z prostredia televízie Markíza-Slovakia štartuje 25. februára novú televíznu stanicu. Bude to doplnkový kanál k TV Markíza, podobne ako je Dajto a Doma.

O plánoch Markízy písal na Twitteri aj šéf konkurenčnej televízie František Borovský: „Tak Markíza začne s Haluškou 25.2., my sa nemusíme naháňať s nimi," napísal Borovský na otázku čitateľa, či JOJ 3 štartuje začiatkom marca.

„Žiadny kanál s názvom TV Haluška televízia nepripravuje," povedala pre Omédiách.com hovorkyňa televízie Tatiana Tóthová, dátum komentovať nechcela.

Aj keď Markíza Halušku poprela, nad variantou názvu s Haluškou sa v televízii uvažovalo. Dôkazom toho je, že názov TV Haluška si Markíza-Slovakia registruje ako ochrannú známku aj doménu. No registruje si aj ochranné známky a domény na iné názvy: TV Foor, TV Žur, čo sú možné názvy novej stanice. Naše zistenia naznačujú, že najaktuálnejšou veziou je TV Foor, alebo TV Fooor.

Sestra Markízy Nova v Čechách len nedávno spustila TV Smichov. „Novú televíziu plnú smiechu, zábavy, ktorá ponúka komédie, sitkomy, zábavné programy a seriály." Je pravdepodobné, že nová televízia Markízy bude mať podobný charakter.

Podľa licencie program bude takmer výlučne prinášať seriály a filmy.

Aktualizácia: Všetko o novej TV Fooor.