Práva na letnú a zimnú olympiádu si Markíza a RTVS podelili

Práva na letnú a zimnú olympiádu si Markíza a RTVS podelili

Spoločnosť SportFive dnes oznámila podpis dohôd súvisiacich s udelením licenčných práv na vysielanie zimných olympijských hier v Soči 2014 a letnej olympiády v Rio de Janeiro 2016 pre RTVS aj Markízu.

 


Vysielacie práva prvýkrát nevlastní len verejnoprávna televízia, ale časť z nich získala aj súkromná Markíza. Markíza aj RTVS dnes oficiálne potvrdili informácie Omédiách.com, že práva na najlukratívnejší šport zimnej olympiády - hokej získala Markíza a RTVS získal licenčné práva na všetky ostatné športové podujatie zimnej olympiády a na televízne vysielanie všetkých športov letnej olympiády. V prípade hokeja podľa informácií Omédiách.com americkí majitelia Markízy preplatili ponuku od RTVS.
Markíza zároveň prostredníctvom spoločnosti CET21 získala práva na vysielanie všetkých disciplín z oboch olympiád na spoplatnené sledovanie športových podujatí, video-on-demand a internetové práva.

Prvý krát sa práva nepredávali cez združenie verejnoprávnych vysielateľov EBU, ale cez súkromnú agentúru SportFive so sídlom vo Švajčiarsku, ktorá ich získala od Medzinárodného olympijskeho výboru. SportFive si zvolila obchodnú politiku tak, že nepredáva práva na olympiádu ako jeden balík, ale vytvorila viacero balíkov a umožnila tak viacerým aj súkromným televíziám uchádzať sa o práva.