Na novej detektívke s Jurajom Kukurom spolupracuje aj Dominik Dán Foto: ČT

Na novej detektívke s Jurajom Kukurom spolupracuje aj Dominik Dán

16.05.2016 11:19 | TV | mk

Nový 13-dielny detektívny seriál Inšpektor Max sa pripravuje pre RTVS a ČT spoločnosť, ktorá natočila Kriminálku Staré Mesto.

 


V seriáli z prostredia pražskej kriminálky sa v hlavnej úlohe predstaví slovenský herec Juraj Kukura. „Postava inšpektora je mu šitá na mieru. Kukura dokonale zosobňuje profil hlavného hrdinu - človeka s noblesou,ktorý sa vie pohybovať na najvyšších miestach, ale aj na okraji spoločnosti. Oplýva iróniou, sarkazmom a nadhľadom. V krízových momentoch dokáže ísť tvrdo za svojím," píšu tvorcovia.

 

Producentom je spoločnosť Trigon Production, ktorá chystá detektívku v koprodukcii s RTVS a Českou televíziou. S natáčaním začína už onedlho.

Ako píše Trigon Production detektívny televízny seriál chce pobaviť, ale zároveň reflektovať stav spoločnosti - tak na Slovensku ako aj v Čechách. Mapuje chronické problémy ako sú korupcia, kriminalita, bezzubá justícia a každodenné javy, ktoré obyčajného človeka iritujú, nemá však možnosť ich zmeniť.

Seriál bude mať hlavnú kriminálnu linku, ktorá bude prechádzať všetkými epizódami. Vedľajšie kriminálne prípady budú predstavovať zločiny všedného dňa až po tie najdrsnejšie.

Na príprave seriálu spolupracuje podobne ako pri Kriminálke Staré Mesto autor slovenských detektívok Dominik Dán, aj s nemenovaným "profesionálnym kolegom."

Autormi scenára podľa zmluvy sú Laura Siváková, R.Boroš a Ivan Hubač, ktorý pripravoval napríklad scénar pre Sanituku 2.

Celkový rozpočet seriálu podľa zmluvy, ktorú podpísal minulý týždeň Patrik Pašš z Trigon Production so šéfom RTVS Václavom Mikom, je 4,58 miliónov eur bez DPH. Koprodukčný vklad RTVS v rokoch 2013 a 2016 je 651 tisíc EUR s DPH.

„RTVS poskytla na výrobu seriálu približne 20% z celkového rozpočtu. Sumu vo výške takmer 2 milióny eur poskytol na výrobu seriálu náš zahraničný koprodukčný partner - Česká televízia," píše producent.

Nakrúcanie sa začne už o niekoľko týždňov a na obrazovkách Jednotky ho diváci budú môcť vidieť na budúci rok.

Producentom je spoločnosť Trigon Production, ktorá chystá detektívku v koprodukcii s RTVS a Českou televíziou. S natáčaním začína už onedlho.

pošli na vybrali.sme.sk


Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

1. Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

Smartfóny v našich vreckách majú stále lepšie displeje, výkonnejší hardvér a silnejšie batérie. Bez veľkého preháňania sa dá povedať, že začínajú poriadne zatápať herným konzolám. 

Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

2. Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

Český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS) posudzuje koncentrácie čínskej spoločnosti Rainbow Wisdom Investment zo skupiny CITIC a podnikateľa Jaromíra Soukupa pri kontrole spoločností Empresa Media a Médea.

Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

3. Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

Mnoho celebrít a politikov sa v týchto dňoch vyjadruje na sociálnych sieťach k obrovským lesným požiarom v Amazónii a vyzýva k boju za záchranu tamojšieho dažďového pralesa, označovaného za pľúca planéty.

Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

4. Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

V najnovšom vydaní týždenníka Trend vyšiel neobvyklý PR článok.

Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

5. Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

V stredu a vo štvrtok viaceré médiá a stránky na sociálnych sieťach zdieľali video, na ktorom je zaznamenený konflikt mladého dievčaťa a policajta.

S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

6. S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

S vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vychádzajú na povrch nové obludné skutočnosti.

Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

7. Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

8. Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

Finančná správa upozorňuje na podvodnú internetovú stránku, ktorá predáva zájazdy do zahraničia.

Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

9. Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

Protimonopolní regulátori Európskej únie sa rozhodli preskúmať plány americkej internetovej spoločnosti Facebook na vytvorenie novej digitálnej meny.

Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

10. Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

Kalifornský záhadológ vyzval na facebooku spriaznených Američanov, aby sa dostavili k supertajnej nevadskej vojenskej základni Area 51, ktorú podozrieva z ukrývania dôkazov o mimozemských civilizáciách. Informovala o tom agentúra Reuters.

Najčítanejšie