Na novej detektívke s Jurajom Kukurom spolupracuje aj Dominik Dán Foto: ČT

Na novej detektívke s Jurajom Kukurom spolupracuje aj Dominik Dán

16.05.2016 11:19 | TV | mk

Nový 13-dielny detektívny seriál Inšpektor Max sa pripravuje pre RTVS a ČT spoločnosť, ktorá natočila Kriminálku Staré Mesto.

 


V seriáli z prostredia pražskej kriminálky sa v hlavnej úlohe predstaví slovenský herec Juraj Kukura. „Postava inšpektora je mu šitá na mieru. Kukura dokonale zosobňuje profil hlavného hrdinu - človeka s noblesou,ktorý sa vie pohybovať na najvyšších miestach, ale aj na okraji spoločnosti. Oplýva iróniou, sarkazmom a nadhľadom. V krízových momentoch dokáže ísť tvrdo za svojím," píšu tvorcovia.

 

Producentom je spoločnosť Trigon Production, ktorá chystá detektívku v koprodukcii s RTVS a Českou televíziou. S natáčaním začína už onedlho.

Ako píše Trigon Production detektívny televízny seriál chce pobaviť, ale zároveň reflektovať stav spoločnosti - tak na Slovensku ako aj v Čechách. Mapuje chronické problémy ako sú korupcia, kriminalita, bezzubá justícia a každodenné javy, ktoré obyčajného človeka iritujú, nemá však možnosť ich zmeniť.

Seriál bude mať hlavnú kriminálnu linku, ktorá bude prechádzať všetkými epizódami. Vedľajšie kriminálne prípady budú predstavovať zločiny všedného dňa až po tie najdrsnejšie.

Na príprave seriálu spolupracuje podobne ako pri Kriminálke Staré Mesto autor slovenských detektívok Dominik Dán, aj s nemenovaným "profesionálnym kolegom."

Autormi scenára podľa zmluvy sú Laura Siváková, R.Boroš a Ivan Hubač, ktorý pripravoval napríklad scénar pre Sanituku 2.

Celkový rozpočet seriálu podľa zmluvy, ktorú podpísal minulý týždeň Patrik Pašš z Trigon Production so šéfom RTVS Václavom Mikom, je 4,58 miliónov eur bez DPH. Koprodukčný vklad RTVS v rokoch 2013 a 2016 je 651 tisíc EUR s DPH.

„RTVS poskytla na výrobu seriálu približne 20% z celkového rozpočtu. Sumu vo výške takmer 2 milióny eur poskytol na výrobu seriálu náš zahraničný koprodukčný partner - Česká televízia," píše producent.

Nakrúcanie sa začne už o niekoľko týždňov a na obrazovkách Jednotky ho diváci budú môcť vidieť na budúci rok.

Producentom je spoločnosť Trigon Production, ktorá chystá detektívku v koprodukcii s RTVS a Českou televíziou. S natáčaním začína už onedlho.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie