Na novej detektívke s Jurajom Kukurom spolupracuje aj Dominik Dán Foto: ČT

Na novej detektívke s Jurajom Kukurom spolupracuje aj Dominik Dán

16.05.2016 11:19 | TV | mk

Nový 13-dielny detektívny seriál Inšpektor Max sa pripravuje pre RTVS a ČT spoločnosť, ktorá natočila Kriminálku Staré Mesto.

 


V seriáli z prostredia pražskej kriminálky sa v hlavnej úlohe predstaví slovenský herec Juraj Kukura. „Postava inšpektora je mu šitá na mieru. Kukura dokonale zosobňuje profil hlavného hrdinu - človeka s noblesou,ktorý sa vie pohybovať na najvyšších miestach, ale aj na okraji spoločnosti. Oplýva iróniou, sarkazmom a nadhľadom. V krízových momentoch dokáže ísť tvrdo za svojím," píšu tvorcovia.

 

Producentom je spoločnosť Trigon Production, ktorá chystá detektívku v koprodukcii s RTVS a Českou televíziou. S natáčaním začína už onedlho.

Ako píše Trigon Production detektívny televízny seriál chce pobaviť, ale zároveň reflektovať stav spoločnosti - tak na Slovensku ako aj v Čechách. Mapuje chronické problémy ako sú korupcia, kriminalita, bezzubá justícia a každodenné javy, ktoré obyčajného človeka iritujú, nemá však možnosť ich zmeniť.

Seriál bude mať hlavnú kriminálnu linku, ktorá bude prechádzať všetkými epizódami. Vedľajšie kriminálne prípady budú predstavovať zločiny všedného dňa až po tie najdrsnejšie.

Na príprave seriálu spolupracuje podobne ako pri Kriminálke Staré Mesto autor slovenských detektívok Dominik Dán, aj s nemenovaným "profesionálnym kolegom."

Autormi scenára podľa zmluvy sú Laura Siváková, R.Boroš a Ivan Hubač, ktorý pripravoval napríklad scénar pre Sanituku 2.

Celkový rozpočet seriálu podľa zmluvy, ktorú podpísal minulý týždeň Patrik Pašš z Trigon Production so šéfom RTVS Václavom Mikom, je 4,58 miliónov eur bez DPH. Koprodukčný vklad RTVS v rokoch 2013 a 2016 je 651 tisíc EUR s DPH.

„RTVS poskytla na výrobu seriálu približne 20% z celkového rozpočtu. Sumu vo výške takmer 2 milióny eur poskytol na výrobu seriálu náš zahraničný koprodukčný partner - Česká televízia," píše producent.

Nakrúcanie sa začne už o niekoľko týždňov a na obrazovkách Jednotky ho diváci budú môcť vidieť na budúci rok.

Producentom je spoločnosť Trigon Production, ktorá chystá detektívku v koprodukcii s RTVS a Českou televíziou. S natáčaním začína už onedlho.

pošli na vybrali.sme.sk


Sajfa, Sellasie či Fero Joke dohovárajú ľuďom, aby šli k voľbám (VIDEO)

1. Sajfa, Sellasie či Fero Joke dohovárajú ľuďom, aby šli k voľbám (VIDEO)

Na sociálnych sieťach známych influencerov a youtuberov pribudli neobvyklé videá, fotky a statusy, v ktorých známe tváre nepromujú žuvačky, nápoje, či aplikácie, ale mladým vysvetľujú, prečo je dôležité ísť k eurovoľbám.

K vražde novinárky sa prihlásila Nová IRA

2. K vražde novinárky sa prihlásila Nová IRA

K zodpovednosti za vraždu novinárky Lýry McKeeovej pri nepokojoch v severoírskom meste Londonderry sa dnes prihlásila radikálna republikánska organizácie Nová IRA.

PRIESKUM: Zverejnili poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia mandátov v budúcom Európskom parlamente

3. PRIESKUM: Zverejnili poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia mandátov v budúcom Európskom parlamente

Európsky parlament zverejnil štvrtú a poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia 751 poslaneckých kresiel v povolebnom pléne EP založenú na vnútroštátnych prieskumoch.

MS mimo mantinelov: Chápeme, že hokej je viac ako hra (VIDEO)

4. MS mimo mantinelov: Chápeme, že hokej je viac ako hra (VIDEO)

Spoločnosť Orange Slovensko, ktorá je oficiálnym partnerom MS v hokeji 2019, prichádza s novou imidžovou kampaňou. Odohráva sa v prostredí bratislavskej školy, kde vládne šikana. Deťom pri nej pomáha súdržnosť a vzájomná pomoc, ktoré poznajú zo športu.

Kniha, ktorá letí už desaťročia

5. Kniha, ktorá letí už desaťročia

Jeden z najpopulárnejších amerických povojnových románov. Klasika modernej literatúry, ktorú si treba prečítať. Román Kto chytá v žite je svetový fenomén. Salinger ho napísal ešte v roku 1951, no odvtedy ho preložili do takmer všetkých svetových jazykov. Každý rok sa z neho predá okolo 250 000 výtlačkov a doteraz sa predalo 65 miliónov kníh.

Vraha bulharskej novinárky odsúdili na 30 rokov

6. Vraha bulharskej novinárky odsúdili na 30 rokov

Bulharský súd dnes poslal na 30 rokov za mreže vraha novinárky Viktorie Marinovovej.

Zomrel autor hudby k filmom o Vinnetouovi (VIDEO)

7. Zomrel autor hudby k filmom o Vinnetouovi (VIDEO)

Vo veku 91 rokov zomrel skladateľ filmovej hudby Martin Böttcher, oznámila dnes agentúre DPA jeho dcéra Betsy Schlüterová. Skladateľ zomrel v noci z piatka na sobotu.

Mobilné dáta na Slovensku patria k tým najdrahším. Česko je na tom ešte horšie

8. Mobilné dáta na Slovensku patria k tým najdrahším. Česko je na tom ešte horšie

Zdajú sa vám ceny za mobilný internet privysoké a občas narazíte na ponuky zahraničných operátorov, ktoré sľubujú gigabajty dát doslova za pár eur? Nuž, drahšie služby na Slovensku v porovnaní so zvyškom Európy nemusia byť iba pocitom v návale emócii z ďalšej mesačnej faktúry.

Nová verzia Pevnosti Boyard sa bude odohrávať v zábavnom parku (VIDEO)

9. Nová verzia Pevnosti Boyard sa bude odohrávať v zábavnom parku (VIDEO)

Francúzsky kanál France 2 chystá pokračovanie obľúbenej televíznej súťaže Kľúče od pevnosti Boyard (Pevnosť Boyard) známej aj slovenským divákom.

Polícia v Severnom Írsku zadržala dvoch mladíkov kvôli smrti novinárky

10. Polícia v Severnom Írsku zadržala dvoch mladíkov kvôli smrti novinárky

Severoírska polícia dnes oznámila, že zadržala dvoch mladíkov v súvislosti s vraždou 29-ročnej novinárky Lýry McKeeovej počas nepokojov v Londonderry v noci zo štvrtka na piatok. Informovala o tom na svojom webe spravodajská stanica BBC.

Najčítanejšie