Nikodým a Banášová budú tváre novej televíznej šou Foto: Nova, Lukáš Vrtílek

Nikodým a Banášová budú tváre novej televíznej šou

19.03.2013 11:46 | TV | mk

Slovenská televízia o pár dní nasadí do vysielania výpravnú zábavnú šou od autora Big Brother.

 

 

Ťažiskovým formátom jarnej sezóny Slovenskej televízie je zábavno-súťažná šou Milujem Slovensko. Hoci do vysielania sa dostane už na Veľkonočný pondelok 1. apríla, televízia podrobnosti o formáte zatiaľ tají. Vo vysielaní bude novej relácii patriť ootom vždy piatkový večer, ktorý tradične patril Legendám popu.

Moderátorom relácie, v ktorej celebrity zábavnou formou odpovedajú na otázky o Slovensku, bude Martin Nikodým. Ten sa posledné dni stáva tvárou STV, moderuje aj reláciu Galileo. V predvolebnej kampani moderoval mítingy Smeru.

Podstatné miesto v šou budú mať kapitáni dvoch celebritných tímov. Podľa informácií Omédiách.com kapitánkou bude Adela Banášová a druhým mal byť herec Juraj Kemka. Televízia plány zmenila, druhým kapitánom má byť Daniel Dangl (aktualizácia). V každej časti budú zastupovať družstvo zložené z celebrít. „Kapitáni tímov a šestica súťažiacich nás prostredníctvom zábavných súťaží prevedú svetom slovenského filmu, televízie, športu, hudby, jazyka a iných zaujímavostí Slovenska," píše v anotácii televízia. Nový formát bude zisťovať, aké znalosti o Slovensku majú nielen diváci, ale hlavne aké vedomosti majú prítomné celebrity. Tých sa v relácii vystrieda niekoľko desitok.

Režisérom relácie je Radoslav Štefanov zo spoločnosťou Good TV. Režíroval reality šou Farmár hľadá ženu, Mama, ožeň ma, Extrémne rodiny, Hotel Paradise či Mojsejovcov.

"Našou ambíciou je urobiť z toho formát viacerých sezón," povedal Václav Mika na rokovaní rady, podľa ktorého sa formát bude vyrábať vo vlastných kapacitách.

Prečítajte si aj STV bude mať novú zábavnú reláciu Milujem Slovensko.

Zábavný formát vymyslel Holanďan John de Mol, autor reality show ako Big Brother, the Voice. Formát od holandskej spoločnosti kúpili napríklad televízie v Belgicku, Francúzsku, Bulharsku, ale aj v Číne, Chorvátsku a v mnohých ďalších krajinách.

 

Martin Nikodým  Foto:RTVS

V Českej republike tento formát nasadzuje Prima, ktorá ho už promuje niekoľko týždňov. Kreatívnou producentkou českej verzie je Adriana Kronerová známa z projektov LokalTV, alebo Česko Slovenská má talent, Profesionáli.
Kapitánmi českej verzie budú Jakub Prachař a Lou Fanánek Hagen, moderátorom bude Libor Bouček.Social Awards Slovakia: TOP 9 influencerov, vlogerov a stránok slovenského internetu sú známe (FOTO)

Social Awards Slovakia: TOP 9 influencerov, vlogerov a stránok slovenského internetu sú známe (FOTO)

Anketa Social Awards Slovakia, v ktorom sa hľadajú TOP influenceri, vlogeri či stránky slovenského internetu, pokračuje druhým kolom.

RTVS má nového člena vedenia, ktorý nahradil Mareka Ťapáka

RTVS má nového člena vedenia, ktorý nahradil Mareka Ťapáka

Na post televízneho programového riaditeľa RTVS 1. augusta nastúpil divadelný a filmový režisér Anton Šulík.

V Mexiku bol zavraždený štvrtý novinár od začiatku roka

V Mexiku bol zavraždený štvrtý novinár od začiatku roka

V Mexiku bol v nedeľu zavraždený už štvrtý novinár od začiatku roka. Pablo Morrugares riadil spravodajský web PM Noticias. Zavraždený bol spolu s policajným telesným strážcom v meste Iguala v juhozápadnom mexickom štáte Guerrero, informovala dnes agentúra Reuters.

Bývalá novinárka je novou finančnou riaditeľkou Fundraise Capital

Bývalá novinárka je novou finančnou riaditeľkou Fundraise Capital

Investičná spoločnosť Fundraise Capital má od augusta novú finančnú riaditeľku. Je ňou bývalá banková analytička Slovenskej sporiteľne a niekdajšia redaktorka denníka Pravda Lenka Buchláková.

Viac ako 120 000 hlasov v ankete Social Awards Slovakia vytvorilo TOP 9 influencerov. Veronika a Sajfa sa rozhodli pre veľký krok!

Viac ako 120 000 hlasov v ankete Social Awards Slovakia vytvorilo TOP 9 influencerov. Veronika a Sajfa sa rozhodli pre veľký krok!

Slovensko rozhodlo o tom, ktorí influenceri a vlogeri zabojujú o prvenstvo v 1. ročníku najväčšej ankety v slovenskom online priestore. Viac ako 120-tisíc hlasujúcich vybralo spomedzi dvoch stoviek influencerov a vlogerov 9 finalistov v každej z 9 kategórií Social Awards Slovakia. V 2. kole hlasovania Slováci vyberú troch finalistov v každej kategórii. Víťazov hlasujúci i slovenskí influenceri spoznajú 29. septembra na slávnostnom gala večeri, ktorý odvysiela televízia Markíza na online platforme Markíza Plus. Naplnilo sa aj motto súťaže „S vplyvom prichádza zodpovednosť“. Moderátori Veronika Cifrová Ostrihoňová a Matej „Sajfa“ Cifra sa totiž rozhodli odstúpiť z ankety.

Trnavské rádio je v Trnave 2. najpočúvanejšie

Trnavské rádio je v Trnave 2. najpočúvanejšie

RegioMedia – media representative pre regionálne rádiá, po roku opäť monitorovala počúvanosť Trnavského rádia. To si medziročne polepšilo, v Trnave je druhé napočúvanejšie.

Zomrel jeden zo zakladateľov televízie CNN Reese Schonfeld

Zomrel jeden zo zakladateľov televízie CNN Reese Schonfeld

Vo veku 88 rokov zomrel Reese Schonfeld, novinár, ktorý spoločne s podnikateľom Tedom Turnerom založil v roku 1980 americkú spravodajskú stanicu Cable News Network (CNN).

Instagram zakročil proti Madonne

Instagram zakročil proti Madonne

Sociálna sieť prekryla Madonne zavádzajúce video o covide.

Bývalí novinári denníka Vedomosti ohlásili nový mediálny projekt

Bývalí novinári denníka Vedomosti ohlásili nový mediálny projekt

Novinári, ktorí na protest proti cenzúre odišli v júni z predného ruského ekonomického denníka Vedomosti, ohlásili založenie nového mediálneho projektu.

RTVS odvysiela naživo návrat kozmonautov z misie Demo-2 (VIDEO)

RTVS odvysiela naživo návrat kozmonautov z misie Demo-2 (VIDEO)

Po živom prenose štartu misie Demo-2 RTVS prinesie priamy prenos návratu posádky na Zem v rámci špeciálneho vydania talkshow o vede EXPERIMENT s podtitulom Naživo návrat na Zem, ktorý odvysiela na Dvojke v nedeľu 2. augusta o 20.10 h.

Najčítanejšie