V lete začne vysielať spravodajská televízia z24

V lete začne vysielať spravodajská televízia z24

06.04.2017 22:03 | Česko | ČTK

V lete začne vysielať nová česká spravodajská televízia z24. Bude dostupná v rámci pozemného vysielania, satelitu, káblových sietí i internetu, je pravdepodobné, že takto bude dostupná aj v SR.

 

 


O licenciu na vysielanie chce z24 požiada v najbližších týždňoch. Na rozjazd má sto miliónov korún od investičných fondov. Hlavné príjmy chce mať z predaja reklamy, obrat k zisku očakáva do troch rokov.

Kanál by mal odštartovať do troch mesiacov. Proti spravodajstvu Českej televízie na ČT24 chce nová stanica podľa vlastníka 15 percentného podielu Vladimíra Železného ponúknuť väčšiu razantnosť spravodajstva a menej zaťažujúcich doplňujúcich informácií. 85-percentným vlastníkom je Pál Milkovics.

Okrem televízie má vzniknúť bezplatný tlačený týždenník.

Vysielanie televízie bude rozdelené do piatich segmentov. Celkovo počíta so zamestnaním 15 až 20 novinárov a spolu bude mať okolo 50 zamestnancov.

Odporúčame aj: František Borovský zakladá novú televíziu

Obsah budú spoluvytvárať aj diváci. "Televízne stanice akoby ignorovali, čo sa udialo v posledných 20 rokoch. Dnes na sociálnych sieťach na seba všetci hovoria všetko, tak prečo by to nepovedali nám a my to sprostredkujeme divákom," povedal Železný. Niekdajší spolumajiteľ a riaditeľ televízie Nova a neskorší senátor a europoslanec Železný, ktorého Senát aj Európsky parlament vydali na stíhanie za poškodzovanie veriteľa a daňové úniky, sa pokúsil o mediálnej comeback už v roku 2013. Stal sa vtedy generálnym riaditeľom televízie Barrandov, po piatich mesiacoch bol z funkcie náhle odvolaný.

z24 bude prevádzkovať spoločnosť S&P Broadcasting, ktorá vysiela kanály Mňam TV a Mňau TV zamerané na varenie a domácich miláčikov. Spustiť chce aj ďalšie kanály zamerané na zdravie alebo domácich majstrov.

Špecializovaný spravodajský kanál vysiela v Česku od roku 2005 Česku televízia pod názvom ČT24. Vlani v septembri spustila projekt so spravodajskými videami internetová firma Seznam.cz. V rokoch 2008 až 2011 v ČR vysielala spravodajská televízia Z1. Stanica patrila spoločnosti Prvá spravodajská, ktorú vlastnila finančná skupina J&T.

Sledujte dianie v českých médiách na novej stránke.

pošli na vybrali.sme.sk


Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

1. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

2. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

3. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

4. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

5. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

6. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

7. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

8. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

9. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

10. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Najčítanejšie