Úrad sa začal zaoberať prevzatím skupiny Prima Ivanom Zachom Ilustr. foto: Prima

Úrad sa začal zaoberať prevzatím skupiny Prima Ivanom Zachom

11.07.2019 15:06 | Česko | ČTK

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat převzetí mediální skupiny Prima miliardářem Ivanem Zachem.

 

Převzetí posuzuje ve zkráceném řízení, rozhodnuto bude do 20 dnů. ČTK to zjistila z internetových stránek úřadu. Prima provozuje vysílání osmi televizních kanálů a šesti rozhlasových stanic. Má také portfolio webů a tištěných magazínů.

"Ivan Zach má získat možnost nepřímo výlučně kontrolovat společnost FTV Prima Holding. K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází v oblasti provozování televizního a internetového vysílání, prodeje reklamy v různých médiích a výroby televizních programů," stojí na stránkách úřadu.

Převzetí celé skupiny Prima Ivanem Zachem oznámila FTV Prima v polovině června. Zachova firma THR media koupila 75 procent v polovičním vlastníkovi Primy Denemo Media od Vladimíra Komára a zbytek Denemo Media vlastní Zachova skupina Ges, které zároveň patří zbývající polovina holdingu Prima. Výši transakce ani jedna ze stran nezveřejnila.

Denemo Media v roce 2017 koupila 50 procent Primy od švédské společnosti MTG. Cena prodeje tehdy vycházela z ohodnocení stoprocentního podílu skupiny Prima, jehož hodnota byla stanovena na 237,4 milionu eur (asi 6,4 miliardy korun podle tehdejšího kurzu).

Prima byla založena v roce 1993 jako první česká komerční televizní stanice. V současné době provozuje osm televizních kanálů. Programy Primy v celodenním vysílání dosahují podílu kolem 23 procent. Do roka by měla Prima spustit se CNN nový zpravodajský kanál CNN Prima News.

Ges Holding, v němž drží 60 procent Ivan Zach a zbytek si mezi sebe dělí jeho sestra Radka a Petra Marschallová, se angažuje také v průmyslu. Patří mu výrobce vzduchotechniky ZVVZ Group Milevsko nebo výrobce aerosolových ventilů a rozprašovačů Koh-i-noor Mladá Vožice. Skupina působí i v realitách. Postavila a dříve vlastnila například budovu Crystal v Praze na Vinohradech.

pošli na vybrali.sme.sk


Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

1. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

2. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

3. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

4. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

5. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

6. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

7. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

8. Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém dnešním zasedání vyměřila pokutu 400.000 korun televizi Barrandov za neobjektivitu a nevyváženost v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

9. Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

Na Slovensku nie je veľa ľudí, ktorí majú dve zamestnania. Pätina pracujúcich, každý desiaty dôchodca a každý ôsmy rodič, starajúci sa o dieťa do troch rokov však v prieskume uviedli, že musia mať ešte jeden džob.

Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

10. Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

Speváčka Marta Jandová bude mať vlastnú televíznu talkshow.

Najčítanejšie