Detektívna trilógia režiséra Jana Hřebejka vsádza aj na humor Foto: ČT

Detektívna trilógia režiséra Jana Hřebejka vsádza aj na humor

29.03.2016 21:08 | Česko | ČTK

Detektivní trilogie režiséra Jana Hřebejka Pět mrtvých psů, jejíž první díl Česká televize (ČT) uvede 10. dubna, je třetím cyklem série Detektivové od Nejsvětější Trojice.

 

 

Novou trilogií navazuje Hřebejk na Případ pro exorcistu, druhý díl cyklu nazvaný Modré stíny, režíroval Viktor Tauš. Pět mrtvých psů opět vychází z předlohy spisovatele a olomouckého pedagoga Michala Sýkory.

"Detektivka je teď populární žánr. Ono to samozřejmě přejde, ale tak je to v pořádku. Co se ujme, zbude k reprízování. Něco sází na mystiku, my v jistém smyslu sázíme na humor a fiktivní případy, které jsou něčím zajímavé. Uvidíme, k čemu se diváci budou ochotni vrátit," řekl dnes ČTK Hřebejk. "Nikde nezlehčujeme něčí smrt, ale ten humor je trochu v tradici britských detektivek," dodal.

V Hřebejkově novince má tým vedený postavou Kláry Melíškové vyšetřit krádež tří medvědů ze zoo, při níž zemřel noční vrátný. Stopy vedou k obchodníkům se vzácnými zvířaty a k černému trhu s produkty tradiční asijské medicíny. "Pět mrtvých psů je pro mě návrat mezi staré známé. Detektivky jsou ve svém ukotvení v Olomouci originální, staví na charakterech kriminalistů a nevyhýbají se humoru," uvedl Hřebejk.

S Melíškovou se vrátí i představitelé dalších kriminalistů, které hrají Stanislav Majer, Tereza Voříšková a Miroslav Krobot.

Trilogii Pět mrtvých psů měl původně natáčet režisér Jan Prušinovský, ale vzhledem k jeho zaneprázdněnosti se režie ujal Hřebejk. Do role policisty Průchy obsadil lídra skupiny Sto zvířat Jana Kalinu. "Role policejního šéfa Průchy byla jediná obsazená. Ale Leoš Noha, který ji měl hrát, v tom termínu také nemohl, a já jsem obdivovatel představení Dechovka, kde hraje Honza Kalina. Jeho role je v seriálu klíčová, ta postava prodělá největší vývoj a řekl bych, že jeho herecký úkol tam byl nejtěžší. Objev Honzy považuju za přínos tohoto cyklu," podotkl Hřebejk.

Trilogie Pět mrtvých psů navazuje na minisérii Případ pro exorcistu, který sledovalo na obrazovkách ČT v průměru 1,37 milionu diváků. Následující Modré stíny v průměru před obrazovky přilákaly přes 893.000 diváků.

Sledujte nás na podstránke, ktorá prináša správy hlavne z diania v médiách v ČR:

pošli na vybrali.sme.sk


Do online aukcie idú kostýmy a rekvizity z Priateľov

Do online aukcie idú kostýmy a rekvizity z Priateľov

Do aukcie ide prvýkrát viac ako 100 rekvizít, kostýmov a ďalších predmetov z obľúbeného amerického seriálu Priatelia, ktorý sa na obrazovkách prvýkrát objavil pred 25 rokmi.

Cez WhatsApp a Facebook sa šíria falošné poukazy na akcie

Cez WhatsApp a Facebook sa šíria falošné poukazy na akcie

Cez komunikačnú aplikáciu WhatsApp alebo sociálnu sieť Facebook sa k českým používateľom začali šíriť podvodné správy s poukazmi na akcie Tesca, Penny alebo Lidla.

Bezpečnostný analytik: Nezaheslovaný telefón je brána k vašim peniazom

Bezpečnostný analytik: Nezaheslovaný telefón je brána k vašim peniazom

„Hoci aplikácie mobilného bankovníctva sú zabezpečené, pri mobile bez bezpečnostných kódov sa vystavujete riziku, že sa potenciálny útočník dostane k ďalším informáciám, ktoré môže zneužiť,“ vysvetľuje v rozhovore PAVOL DRAXLER, odborník na kybernetickú bezpečnosť z Binary Confidence, člen Asociácie kybernetickej bezpečnosti.
Bezpečnosť v online priestore je stále aktuálnou témou. V uplynulých týždňoch v bankovom prostredí rezonovala napríklad legislatíva PSD2, ktorá sa zaoberá bezpečnosťou platieb v internet bankingu, ako aj v mobile bankingu. Keďže práve prostredníctvom smartfónov sa odohráva aj veľa našich ďalších každodenných aktivít, je namieste rozprávať sa o bezpečnosti súvisiacej práve s mobilnými telefónmi. Aké všetky dáta môže útočník o mne zistiť alebo zneužiť, ak má môj telefón?

RTVS prináša hit z produkcie HBO: seriál Geniálna priateľka (VIDEO)

RTVS prináša hit z produkcie HBO: seriál Geniálna priateľka (VIDEO)

Knižná tetralógia Neapolská sága talianskej spisovateľky Eleny Ferrante, ktorá si pred pár rokmi podmanila svet, prichádza na televízne obrazovky.

Google spúšťa novú službu Google Stadia

Google spúšťa novú službu Google Stadia

Americká internetová spoločnosť Google dnes spúšťa streamovaciu hernú službu Stadia. Umožňuje hranie hier na vzdialených serveroch, takže jej užívatelia nepotrebujú výkonný počítač či hernú konzolu.

Jakubisko zverejnil prvú oficiálnu ukážku z novej Perinbaby (VIDEO)

Jakubisko zverejnil prvú oficiálnu ukážku z novej Perinbaby (VIDEO)

Po vyše dvoch rokoch náročnej práce s rozsiahlou filmovou produkciou režisér Juraj Jakubisko a spoločnosť Bontonfilm zverejnili prvé zábery z nového filmu s názvom Perinbaba a dva svety.

Na Malte zadržali podozrivého zo sprostredkovania vraždy novinárky

Na Malte zadržali podozrivého zo sprostredkovania vraždy novinárky

Maltská polícia zadržala muža, ktorého považuje za sprostredkovateľa vraždy novinárky Daphne Caruanaovej Galiziovej. S odvolaním sa na svoje zdroje o tom dnes informovala agentúra Reuters. Podľa denníka Times of Malta zadržaný ponúkol polícii spoluprácu výmenou za prezidentskú milosť. Novinárka, ktorá písala o korupcii vo vládnych kruhoch, zahynula pri výbuchu bomby vo svojom aute v októbri 2017.

4ka zahusťuje svoju sieť a pridáva nové lokality

4ka zahusťuje svoju sieť a pridáva nové lokality

Mobilný operátor 4ka pokračuje vo výstavbe vlastnej siete, od začiatku jesene pokryl viacero lokalít, napríklad obce Bystré, Gabčíkovo, Ihľany, Istebné, Lenartovce, Markušovce, Oslany, Rudňany, Svrčinovec či Zborov nad Bystricou. Ich obyvatelia tak môžu využívať už aj modernú LTE sieť operátora.

RTVS odvysiela špeciálne diskusie (VIDEO)

RTVS odvysiela špeciálne diskusie (VIDEO)

Pád totalitných režimov v bývalých krajinách sovietskeho bloku aj dôvody, ktoré k tomu viedli, rozoberie moderátor Peter Turčík v špeciálnej diskusii Pamäť na hojdačke, ktorú RTVS pripravila k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

O2: Slovensko pred rokom 89 je krajina, kam sa nechceme nikdy vrátiť

O2: Slovensko pred rokom 89 je krajina, kam sa nechceme nikdy vrátiť

Spoločnosť O2 si pripomína 30. výročie Nežnej revolúcie a pri tejto príležitosti podporila projekty, ktoré mladým ľuďom približujú, prečo sa pred 30 rokmi ľudia postavili za slobodu a demokraciu a prečo sa za tieto hodnoty oplatí bojovať aj dnes.

Najčítanejšie