Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník Foto z Pirátov z Karibiku

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

07.07.2020 16:09 | Filmy | ČTK

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

 

Aj jeho bývalá manželka Amber Heardová dorazila kvôli pandémii covid-19 s červenou šatkou cez ústa a nos. Súd začal prejednávať Deppovu žalobu na britský bulvárny denník The Sun kvôli článku, ktorý ho označil za manželského násilníka.

Z fyzického násilia v minulých rokoch obvinila Deppa aj Heardová (34), päťdesiatsedemročný herec obvinenia odmieta. Právnici denníka The Sun, jeho vydavateľa News Group Newspapers a jeho šéfeditora Dana Woottna ale tvrdia, že dokážu pravdivosť Woottonovho článku z apríla 2018, kvôli ktorým ich Depp viní z urážky na cti.

"Obhajoba preukáže, že označenie pána Deppa za 'bitkára manželky' je úplne presné a pravdivé," citovala agentúra Reuters z vyhlásenia právnikov žalovanej strany. Podľa nich Depp bil Heardovú, keď bola jeho ženou, spôsobil jej tak "značné zranenia" a vyvolal v nej tiež obavy o život.

Deppov právnik David Sherborne naopak označil za obeť svojho mandanta. "Bola to pani Heardová, ktorá začínala fyzickej strety, ktorá ho udrela a on mal len málo možností, ako to zastavil. To ona bola násilníčka, nie on," uviedol dnes Sherborne podľa denníka The Guardian.

"Kedykoľvek tieto situácie eskalovali, snažil som sa stiahnuť sa do kúta. Chcel som nás oddeliť skôr, než sa to vymkne kontrole," vypovedal dnes pred súdom Depp, ktorý hovoril veľmi ticho. Niekoľkokrát ho preto súd vyzval, aby hovoril viac nahlas. "Ospravedlňujem sa, ale ja mám sklon hovoriť potichu," povedal herec, niekoľkokrát nominovaný na Oscara.

Proces, kvôli pandémii odložený z marca, má podľa BBC trvať tri týždne a ako svedkovia v ňom prostredníctvom videoprenosu majú vystúpiť aj dve bývalé Deppove partnerky Vanessa Paradis, ktorá s ním žila 14 rokov, a Winona Ryder, ktorá s ním mala vzťah asi štyri roky. Súdne pojednávanie sa koná v piatich miestnostiach, aby mohla byť dodržaná bezpečná vzdialenosť a vošli sa tam aj zástupcovia médií a verejnosti.

S Heardovou sa Depp spoznal pri nakrúcaní komédie Rumový denník v roku 2011, vzali sa vo februári 2015. V máji nasledujúceho roka Heardová požiadala o rozvod a sudca vtedy vydal Deppovi zákaz približovať sa k herečke. Heardová ho totiž vinila z fyzického násilia. Manželstvo skončilo rozvodom v roku 2017, keď sa obaja dohodli na rozdelení majetku.

Vlani Depp zažaloval Heardovú za to, že podľa neho pri rozvodovom spore podvádzala a okrem iného si namaľovala odreniny, ktorými chcela dokázať, že ju fyzicky napadol. Depp trvá na tom, že nikdy nesiahol na Heardovú ani na inú ženu a že v manželstve bola naopak násilníkom ona a on obeť. "Nespočetnekrát ma napadla, často v prítomnosti ďalších ľudí. Niekedy mi ublížila na tele," uviedol vlani Depp.

Za Deppa sa už skôr postavili aj jeho bývalé partnerky Paradis a Ryder. Tie zhodne uvádzajú, že Depp sa k nim násilnícky nikdy nesprával.CNN Prima News nebude vysielať spravodajskú relaciu Hlavní Zprávy

CNN Prima News nebude vysielať spravodajskú relaciu Hlavní Zprávy

Televizní skupina Prima v příštích týdnech stáhne svou hlavní zpravodajskou relaci Hlavní zprávy ze CNN Prima News, dále ji bude vysílat už jen na stanici Prima.

Novou šéfkou tlačového oddelenia ministerstva kultúry je dlhoročná novinárka

Novou šéfkou tlačového oddelenia ministerstva kultúry je dlhoročná novinárka

Aj tlačové oddelenie ministerstva kultúry, na čele ktorého je nominantka OĽaNO Natália Milanová, prešlo po voľbách zmenou.

Znížená mobilita Slovákov vyplývajúca z opatrení v koronakríze sa naplno prejavila v polročných výsledkoch skupiny O2

Znížená mobilita Slovákov vyplývajúca z opatrení v koronakríze sa naplno prejavila v polročných výsledkoch skupiny O2

Počet zákazníkov operátora O2 dosiahol koncom júna už takmer 2,16 mil., čo je o 4% viac ako pred rokom. Výnosy skupiny O2 na Slovensku, ktorá zahŕňa aj výsledky spoločnosti O2 Business Services, dosiahli koncom júna 138 mil. eur, čo je medziročne menej o 6%. Do polročných výnosov sa tak naplno premietla už aj situácia spojená so šírením koronavírusu na Slovensku a štátnych opatrení k jeho zamedzeniu, ako aj tretinový pokles ceny prepojovacích poplatkov. Zisk skupiny O2 pred úrokmi a zdanením (EBITDA) medziročne stúpol o necelé 2% na 58 mil. eur.

Nova chystá nové díly Špecialistov aj svadobný sociálny experiment (VIDEO)

Nova chystá nové díly Špecialistov aj svadobný sociálny experiment (VIDEO)

Televize Nova chystá na podzim nové díly krimi seriálu Specialisté, na obrazovky se po několikaměsíční pauze způsobené koronavirem vrátí seriál Ulice.

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Do vedenia televízneho spravodajstva prichádza Slávka Gáborová.

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

Americkému vydavateľovi novín The New York Times (NYT) klesol v druhom štvrťroku čistý zisk o šesť percent na 23,7 milióna dolárov. Tržby digitálnej divízie prvýkrát prevýšili tržby z tlačenej verzie novín. Celkové tržby sa síce znížili, ale prekonali odhady analytikov.

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Platforma Ambrela, združujúca 27 humanitárnych a rozvojových organizácií na Slovensku, prináša zoznam verejných zbierok svojich členov na podporu obyvateľstva Libanonu po utorkovej masívnej explózii v Bejrúte. Do zdieľania výzvy či priamej finančnej pomoci sa môže zapojiť každý z nás.

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Najčítanejšie