Spoločnosť Křetinského a Tkáča ovládla polovicu hernej agentúry Grunex Foto: FB Grunex.com

Spoločnosť Křetinského a Tkáča ovládla polovicu hernej agentúry Grunex

06.08.2019 10:51 | Internet | ČTK

Spoločnosť EC Investments (ECI) Daniela Křetínského a Patrika Tkáča získala 50-percentný podiel v hernej agentúre Grunex, špecializovanej na marketingové a PR aktivity zamerané na počítačové a konzolové hry a esport.

 

Grunex to uviedol v tlačovej správe. Cena akvizície nebola oznámená.

Cieľom akvizície je podľa správy posilniť oblasť elektronických športov v rámci ECI, spolupracovať v tomto segmente s ostatnými spoločnosťami, v ktorých držia obaja podnikatelia podiel, najmä v mediálnych spoločnostiach združených v holdingu Czech Media Invest, a zároveň rozvíjať esport v Českej a Slovenskej republike.

Doterajší majiteľ Martin Liberský zostáva na základe uzavretej dohody jediným konateľom a bude aj naďalej plne riadiť chod agentúry.

"Vstup silného partnera v podobe ECI nám otvára dvere k úplne novým príležitostiam. Už v septembri oznámime ďalšie projekty, ktoré posunú esport v Českej a Slovenskej republike na zahraničnú úroveň," uviedol Liberský.

Grunex je s viac ako desaťročnou históriou v súčasnosti najväčším subjektom v oblasti tuzemského herného marketingu, PR a esport. Jeho portfólio obsahuje vlastné herné weby sa súhrnnou návštevnosťou približne 330.000 hráčov mesačne, širokú škálu facebookových stránok s 500.000 fanúšikmi a tiež podiel v hernej relácii Re-Play na televíznom kanáli Prima COOL.

"V oblasti hrania a esport špeciálne, vidíme veľký potenciál. Ide o odvetvie, ktoré sa celosvetovo veľmi rýchlo rozvíja a chceme byť súčasťou tohto trendu a ďalej ho podporiť aj v rámci Českej republiky a na Slovensku. Za týmto účelom sme hľadali vhodného partnera, ktorý by vniesol do ECI potrebné skúsenosti," uviedol Miroslav Bodnár z ECI.

EC Investments vlastní 40-percentný podiel v skupine e-shopov Mall Group. ECI takisto vlastní podiel v cenovom porovnávači Heureka. Tržby skupiny v minulom roku presiahli 700 miliónov eur. Vlastníkmi ECI sú podnikatelia Daniel Křetínský (50 percent), Patrik Tkáč (40 percent) a Roman Korbačka (desať percent).

pošli na vybrali.sme.sk


Pozrite si rebríček najlepšie platených hercov herečiek. Medzi ženami vedie Scarlett Johansson (VIDEO)

1. Pozrite si rebríček najlepšie platených hercov herečiek. Medzi ženami vedie Scarlett Johansson (VIDEO)

Najlepšie platenou herečkou na svete sa tento rok rovnako ako minulý rok, stala Američanka Scarlett Johansson. Podľa rebríčka časopisu Forbes zverejneného v piatok si zarobila 56 miliónov dolárov.

Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

2. Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

Smartfóny v našich vreckách majú stále lepšie displeje, výkonnejší hardvér a silnejšie batérie. Bez veľkého preháňania sa dá povedať, že začínajú poriadne zatápať herným konzolám. 

Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

3. Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

Český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS) posudzuje koncentrácie čínskej spoločnosti Rainbow Wisdom Investment zo skupiny CITIC a podnikateľa Jaromíra Soukupa pri kontrole spoločností Empresa Media a Médea.

Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

4. Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

Mnoho celebrít a politikov sa v týchto dňoch vyjadruje na sociálnych sieťach k obrovským lesným požiarom v Amazónii a vyzýva k boju za záchranu tamojšieho dažďového pralesa, označovaného za pľúca planéty.

Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

5. Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

V najnovšom vydaní týždenníka Trend vyšiel neobvyklý PR článok.

Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

6. Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

V stredu a vo štvrtok viaceré médiá a stránky na sociálnych sieťach zdieľali video, na ktorom je zaznamenený konflikt mladého dievčaťa a policajta.

S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

7. S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

S vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vychádzajú na povrch nové obludné skutočnosti.

Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

8. Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

9. Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

Finančná správa upozorňuje na podvodnú internetovú stránku, ktorá predáva zájazdy do zahraničia.

Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

10. Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

Protimonopolní regulátori Európskej únie sa rozhodli preskúmať plány americkej internetovej spoločnosti Facebook na vytvorenie novej digitálnej meny.

Najčítanejšie