Autori vymysleného citátu Milana Lasicu sa hercovi ospravedlňujú

Autori vymysleného citátu Milana Lasicu sa hercovi ospravedlňujú

14.09.2015 16:22 | Hoaxy | mk

Cez víkend sa na facebooku obrovskou rýchlosťou šíril obrázok s vymysleným nenávistným citátom o moslimoch, ktorý bol pripísaný hercovi Milanovi Lasicovi.

 

 

Napriek tomu, že autorom bola recesistická stránka na Facebooku, mnohí čitatelia upozorňovali, že ide o zjavný podvod. Veľa ľudí to šírilo ďalej – s plnou vážnosťou a ďalšími nenávistnými komentármi. „Aj keby to nepovedal Lasica, je to pravda," písali.

Viac: Nezdieľajte text Lasicu o moslimoch, je to podvrh

Aj potom, ako sa recesistická stránka s názvom "Drž hubu a upleť mi sveter" Milanovi Lasicovi ospravedlnila a viackrát čitateľov upozornila, že šlo z ich strany o virálny vtip, citát poprela aj manželka Lasicu, citát sa šíri ďalej.
Obrázok s fotkou herca a vymysleným citátom si žije vlastným životom, na mnohých miestach zmizol pôvodný zdroj. Citát vo veľkom zdieľajú rôzne stránky, aj tie proti proti utečencom, či proruské.

„Stačilo poskladať zmes lži, ktoré reprezentujú pohlaď väčšiny obyvateľstva na ľudí z arabských krajín a vložiť ich na jeden obrázok s morálnou autoritou. Uvedomujeme si, že sme prihodili par polienok do vatry idiotom, ktorí zneužívajú momentálne nálady medzi ľuďmi, aby cez lži a nenávisť budovali svoju kariéru (pozdravujeme do Bystrice), ale zároveň si uvedomujeme, že je naša spoločnosť úplne bezbranná proti šíreniu lží, ktoré za pár mesiacov dostali spoločnosť do stavu konštantnej hystérie a aj takto sme na tento problém chceli upozorniť," napísal admin stránky.

Po skúsenosti so zdieľaním ich virálneho výtvoru aj po upozornení, že ide o hoax, obrázok zmazali. „Keď je jeden človek schopný za par minút vytvoriť podobný viral, ako sa asi šíria lži a propaganda zo zdrojov, ktoré do toho investujú milióny rubľov ročne." napísali.

 

pošli na vybrali.sme.sk


Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

1. Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

Americký seriál Priatelia patril k najúspešnejším televíznym projektom vysielaným na prelome storočia.

Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

2. Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

Niektoré štúdie uvádzajú, že na internete je závislá až polovica tínedžerov. Na sociálnych sieťach sú závislí aj dospelí.

Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

3. Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

Medzi najväčších favoritov tohtoročných amerických televíznych cien Emmy patria kandidáti z produkcie televízneho velikána HBO - fantasy seriál Hra o tróny alebo miniséria Černobyľ o havárii jadrovej elektrárne v roku 1986.

O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

4. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

5. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

6. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

7. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

8. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

9. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

10. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Najčítanejšie