Odloženie olympijských hier zasiahne stovky sponzorov, v hre sú miliardy Reprofoto youtube Olympic

Odloženie olympijských hier zasiahne stovky sponzorov, v hre sú miliardy

28.03.2020 21:23 | Marketing | ČTK

Kvôli odkladu olympijských hier v Tokiu z tohtoročného leta na budúci rok musí svoje plány pre túto najväčšiu marketingovú akciu prehodnotiť stovky spoločností z celého sveta.

 

Najviac ale tento krok dopadne na 66 japonských sponzorov, napísala agentúra Bloomberg. Organizátori sa totiž v geste národnej hrdosti opreli o domáce značky, ako je pivovar Asahi Group Holdings či výrobcu obuvi, športových potrieb a športového oblečenia Asics. Japonské podniky do olympijských hier investovali 3,3 miliardy dolárov, čo je trojnásobok predchádzajúceho rekordného domáceho vkladu.

"Táto (investície) nezahŕňa partnerstvo s (japonskými spoločnosťami) Toyota, Bridgestone a Panasonic a ich príspevky do programu hlavných sponzorov," upozornil John Coates z Medzinárodného olympijského výboru (MOV).

Napríklad najväčšia japonská investičná banka a maklérska spoločnosť Nomura Holdings sa chcela podľa jej hovorcu zviditeľniť pred potenciálnymi klientmi a motivovať svojich zamestnancov. Teraz bola ale na ostrove Hokkaidó zrušená veľká akcia spojená s olympijskými hrami i aprílová kampaň v obchodných domoch. Manažéri Nomury sa mali dokonca zúčastniť štafety s olympijským ohňom.

Pivovar Asahi mal zase v pláne počas hier propagovať svoj ležiak Super Dry, z ktorého sa snaží urobiť medzinárodnú prémiovú značku. Dostal právo predávať nápoj všade, kde sa mali hry konať. Hoci väčšina plánov sa len odloží o rok, práca marketérov môže sčasti prísť navnivoč, napísala agentúra Bloomberg. Spoločnosti produkty, ktoré prichystali pri príležitosti olympijských hier, uvedú na trh tak ako tak, avšak s menšou okázalosťou.

Odloženie hier dopadne aj na veľkú japonskú reklamnú spoločnosť Dentsu Group, ktorá sponzorstva sprostredkovala. Podnik čakal, že mu vďaka hrám narastú tržby o 200 miliárd jenov (1,5 miliardy eur), ale to je teraz podľa analytikov banky Citigroup ohrozené. Odklad prináša veľkým reklamným spoločnostiam aj pozitíva. Hry budú môcť propagovať v čase, keď už ľudia nebudú obmedzení karanténnymi opatreniami, dodáva Bloomberg.

Japonský výrobca pneumatík Bridgestone okrem iného dodal pneumatiky pre olympijské autobusy a chystal sa pre hry opláštiť novú sadu bicyklov.

Bridgestone si tiež prenajal priestor, kde chcel organizovať akcie a predvádzať svoje produkty. Podobne robí väčšina z veľkých sponzorov a už do podobných projektov vložili obrovské sumy, uviedol marketér Rick Burton, ktorý na olympijských hrách v Pekingu pred 12 rokmi propagoval americký tím.

Toyota za desaťročné hlavné sponzorstvo zaplatila 200 miliárd jenov, píšu japonská médiá. Pre tokijskej hry automobilka navrhla nový model vozidla taxislužby a do premiestňovania ľudí chcela zapojiť elektrické vozidlá, autobus na palivové články a trajekt.

Väčšina globálnych partnerov olympijských hier má uzatvorené dlhodobé dohody, ktoré trvajú mnoho olympijských cyklov. Spoločnosti platia miliardy dolárov, aby sa ich značka a produkty dostali na oči 7,8 milióna držiteľov lístkov a ďalším viac ako štyrom miliardám divákov, ktorí hry sledujú v televízii či online.Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Konzervatívny web Postoj.sk sa rozširuje - v septembri chce spustiť vlastnú TV Postoj.

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Letné mesiace patria vo všeobecnosti k tým obdobiam, kedy viac míňame. Takýto trend sa potvrdzuje aj tento rok, a to aj napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu. Aj keď obavy zo straty príjmu mala v apríli polovica populácie, dnes sa situácia stabilizuje, čo môžeme sledovať na narastajúcej spotrebe a výdavkoch.

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe predĺžila svoj kontrakt na vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Českej republike o ďalšie tri sezóny.

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

76. výročie Slovenského národného povstania si RTVS v televíznom a rozhlasovom vysielaní bude pripomínať už od polovice augusta. RTVS zaradila do vysielania dokumenty, filmy, diskusie, ale aj priame prenosy z osláv v Banskej Bystrici.

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom odštartoval v spolupráci s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY Billie Eilish globálnu kampaň, v ktorej poukazuje na úspechy a potenciál mladých ľudí.

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

 Lepší ochranu dětí před nevhodným obsahem či obecně ochranu veřejnosti před projevy násilí a nenávisti i před nežádoucí reklamou má zajistit navrhovaný zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek. Zákon předkládaný ministerstvem kultury do českého právního řádu zavádí evropskou směrnici z roku 2018, členské státy se k ní mají připojit do 19. září. V pondělí se návrhem zákona, který mimo jiné zavádí i povinnost pevného podílu evropských děl v nabídce služeb videoték na vyžádání, bude zabývat vláda.

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

„Žralokov z deväťdesiatych rokov si pamätám len zbežne. Nátlakové vyjednávania s hrubými krkmi poznám vlastne len z románov a filmov. Ale to, čo sa dialo v Rosume (sídlo vydavateľstva Trendu - pozn.red.) krátko po tom, ako som dostal výpoveď, mi deväťdesiatky v niečom pripomínalo.“

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Deti na svoj správny vývin potrebujú rozmanitú a zdravú stravu, ktorá by mala byť rozdelená do viacerých porcií počas dňa. Hoci raňajky, obed či večera sú pre väčšinu rodín samozrejmosťou, to isté sa už nedá povedať o olovrante. Ide pritom o dôležitú súčasť jedálnička detí vo vývoji. Potvrdzuje to aj odborník na výživu MUDr. Boris Bajer, ktorý pre BILLA navrhol päť jednoduchých tipov na zdravý detský olovrant.

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Americká spoločnosť Walt Disney končí so značkou 20th Century Fox, ktorá je jedným z najznámejších mien v zábavnom priemysle.

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Odchody v redakcii Trendu pokračujú. Redakčný tím je od nástupu nového vedenia v júni minulého roka už takmer celý obmenený.

Najčítanejšie