Ikea chystá na Slovensku spustenie e-shopu Foto: Ikea

Ikea chystá na Slovensku spustenie e-shopu

08.07.2014 11:26 | Marketing | mk

Chcete tovar z obchodu Ikea, ale nechce sa vám za ním cestovať? Tovar pricestuje za vami.

 


Internetový nákup je medzi spotrebiteľmi stále obľúbenejší, no Ikea doposiaľ na Slovensku zotrvávala hlavne pri klasickom kamennom predaji. V niektorých krajinách však už má aj e-shopy.

 

Známy nábytkový reťazec zo Švédska chystá vo viacerých štátoch spustenie e-shopu, medzi nimi aj na Slovensku. Pre Omédiách.com to potvrdila PR manažérka slovenskej pobočky Ikea Jana Hrubcová. „E-shop pripravujeme aj na Slovensku. Zatiaľ vám ale neviem povedať termín spustenia," povedala Hrubcová.

E-shop sa chystá otvoriť Ikea aj v susednej Českej republike, v súčasnosti hľadá výdajné miesta, tak aby e-shop spustila v roku 2016, informuje ihned.cz.
Ikea prevádzkuje v Čechách štyri obchodné domy. Podľa informácií ihned.cz do dvoch rokov pokryje Česko menšími pobočkami pre výdaj tovaru. Funkciu výdajní by čoskoro mohli plniť aj menšie obchody v centre miest, v ktorých by Ikea ponúkla len časť sortimentu či doplnky. "V súčasnej dobe riešime ich podobu a bavíme sa o budúcej úlohe obchodných domov," povedal pre ihned.cz šéf Ikey v Česku Marek Feltl.

Odporúčame aj: Obhajcom rodiny sa nepáči katalóg Ikea s lesbičkami

Tie väčšie by mohli vyrásť v krajských mestách Plzni, Hradci Králové či Českých Budějoviciach a budú "drive-in." Menšie výdajne by sa podľa neho mohli objaviť napríklad aj na benzínových pumpách alebo v iných obchodoch.

Ikea rozširuje aj iné prevádzky. Ako pilotný projekt otvorila svoju vôbec prvú predajňu v centre mesta v nemeckom Hamburgu.

pošli na vybrali.sme.sk


Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

1. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

2. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

3. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

4. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

5. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

6. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

7. Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

Viac ako polovica Slovákov priznáva, že má plný šatník, ale napriek tomu stále „nemá čo na seba“. 53% našincov má problém s výberom oblečenia, pretože ho nevedia správne kombinovať, a tak si pravidelne dokupujú nové kúsky. V tomto začarovanom kruhu plnom plytvania sa točia viac ženy ako muži a najmä mladí do 24 rokov. Jeden Slovák vyhodí ročne v priemere 4 – 12 kg šatstva.

Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

8. Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

Noviny regionálnej siete REGIONPRESS sú bezplatne distribuované až do 1,5 milióna domácností. Dokážu týždenne osloviť takmer pol milióna čitateľov.

Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

9. Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

Americký magazín The Hollywood Reporter zaradil nový film Pomaľované vtáča do výberu dvadsiatich najlepších snímok z filmových festivalov tohtoročnej jesene. Film sa dostal aj do nominácie na Oscara.

Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

10. Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

Štát Izrael existuje len sedem desaťročí, no za svoju krátku existenciu dokázal zúrodniť nehostinné miesta vďaka dômyselným zavlažovacím technológiám, vybudovať infraštruktúru, postaviť špičkové nemocnice a vzdelávať svoje obyvateľstvo na prestížnych univerzitách.

Najčítanejšie