Kto je za stránkou mrzinasto.sk, ktorá má chrániť meno Váhostavu? Reprofoto hcslovan.sk

Kto je za stránkou mrzinasto.sk, ktorá má chrániť meno Váhostavu?

10.04.2015 21:35 | Marketing | mk

Komunikáciu v kauze Váhostav má na starosti hovorca spoločnosti Tomáš Halán a PR manažérka a hovorkyňa Druhej strategickej Michaela Kováčik Grendelová. Tá v rozhovore pre Omédiách.com hovorí o tom, ako v súčasnosti vyzerá krízová komunikácia spoločnosti a kto ju má na starosti.

 

 

Kto vymyslel stránku mrzinasto.sk?

Stránku pripravilo komunikačné a IT-oddelenie Váhostavu.

Čo s ňou sledujete?

Chceli sme spoločne s Facebookom a Twitterom vytvoriť kanál, ktorý by poskytoval overené a presné informácie k reštrukturalizácii. Zároveň sme v sekcii "pýtajte sa" chceli dať priestor ľuďom, aby sa pomocou online formulára mohli priamo nakontaktovať na Váhostav. Chceli sme osloviť najmä živnostníkov, ale aj zamestnancov Váhostavu, médiá a taktiež všetkých, ktorí sa o tému zaujímajú. Názov mal v prvom rade vyjadrovať náš úprimný názor, že nás mrzí, ako sa celý problém v spoločnosti vyeskaloval a zároveň podčiarknuť, že nie sme arogantní, ale uvedomujeme si a trápi nás, že tento proces je bolestný. Robíme však všetko pre to, aby sme spoločnosť zachránili a ďalej dávali prácu 1500 ľuďom, vrátane ďalším stovkám subdodávateľov, ktorí s nami pracujú.

Kto tvorí obsah?

Komunikačné oddelenie Váhostavu.

Ako hodnotíte reakcie na stránku?

V zásade sú kladné. Stránku, FB aj Twitter budeme postupne dopĺňať o ďalšie informácie, aktuality a postrehy.

Viacerí názov stránky vnímajú ako provokáciu. Čo na to hovoríte?

Očakávali sme kontroverzné reakcie. Uvedomujeme si, že názov mrzinasto.sk môže na ľudí pôsobiť rôzne, ale máme aj veľa pozitívnych odoziev. Myslím si, že ľudia ocenili, že sme vytvorili kanál, kde nájdu komplexné informácie. Navyše, názov je aj ľahko zapamätateľný. Inak, po naťukaní do okna vyhľadávača vás to prelinkuje na vahostav-restrukturalizacia.sk.

Podieľa sa na tejto komunikácii aj priamo Juraj Široký?

Na komunikácii s médiami sa zatiaľ nepodieľa, ale určite sleduje dianie a rovnako ako všetkých vo firme ho mrzí súčasný stav a prezentácia diania vo Váhostave.

Prečo ste v rámci krízovej komunikácie neodhalili vlastnícku štruktúru, ktorú sa snažia médiá odhaliť?

Vlastnícka štruktúra Váhostavu je jasná. Jej 100-percentným vlastníkom je Finasist a s., ktorý vlastní Druhá strategická, a.s. Tá má 6-tisíc akcionárov. Ako spoločnosť obchodovateľná na burze sa akcionárska štruktúra môže meniť každý deň.

Zverejnite ju?

My máme informáciu o akcionároch iba tesne pred konaním valného zhromaždenia.

 

Aké prostriedky krízovej komunikácie ste okrem stránky použili?

Okrem stránky sme vytvorili aj FB profil Váhostav - SK reštrukturalizácia a Twitter Vahostav-SK. Na FB sme dnes umiestnili aj prvé video s generálnym riaditeľom Mariánom Moravčíkom, ktorý bude postupne odpovedať na otázky ohľadne reštrukturalizácie a nevyhne sa ani tým najpálčivejším.

Napríklad máte vysvetľujúce stretnutia s novinármi?

Už niekoľkokrát sme usporiadali tlačovú konferenciu či neformálne stretnutie s novinármi, ktorí o nás píšu. Vydávame pravidelné tlačové správy, generálny riaditeľ aj hovorca spoločnosti na dennej báze komunikujú s novinármi. Zároveň sa nám však stáva, že niektoré médiá naše akcie ignorujú.

Plánujete použiť aj inzerciu?

Inzerciu zatiaľ neplánujeme použiť. Myslíme si, že by sa minula účinku a oveľa viac sa sústreďujeme na otvorenú a ústretovú komunikáciu.

Využívate v aktuálnej krízovej komunikácii aj služby nejakej PR agentúry?

Snažíme sa všetko zvládať v rámci kapacít Váhostavu a ostatných spoločností v portfóliu.

 Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Výnimočné situácie si žiadajú výnimočné riešenia. Preto sa organizátori festivalu Atmosféra, ktorý sa koná v prekrásnom prostredí viníc neďaleko Hontianskych Nemiec, rozhodli priniesť festival k návštevníkom aj tento rok – avšak v komornejšej verzii s dôrazom na bezpečnosť. Miniséria podujatí Nádych s Atmosférou ovládne atmosférickú lúku v auguste 2020 dokonca trikrát!

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

Od pondelka 6. júla sa na obrazovky RTVS vráti populárny výpravný seriálový hit z dielne HBO - Babylon Berlín. RTVS odvysiela vždy dva diely za sebou každý pondelok o 22:00 na Dvojke.

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Od 1. júla 2020 došlo k zmene vo vedení v spoločnosti Panta Rhei.

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

O2 sa rozhodla zmeniť komunikáciu so zákazníkmi.

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán podnikne odvetu proti ktorejkoľvek krajine, ktorá spácha kybernetický útok na jeho jadrové zariadenia. Po štvrtkovom požiari v blízkosti továrne na obohacovanie uránu v Natanze to vyhlásil šéf iránskej civilnej obrany.

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Tomáš Nejedlý, ktorý patril medzi skupinu redaktorov, s ktorými vydavateľstvo News and Media Holding počas pandémie koronavírusu ukončilo spoluprácu, už pracuje na ministerstve školstva.

RTVS si uctí osobnosť Ennia Morriconeho v televíznom vysielaní (VIDEO)

RTVS si uctí osobnosť Ennia Morriconeho v televíznom vysielaní (VIDEO)

Vo veku 91 rokov zomrel v Ríme taliansky hudobný skladateľ Ennio Morricone, ktorý vytvoril stovky filmových melódií. Jeho osobnosť si RTVS pripomenie dnes o 20:30 na Jednotke filmom Vtedy na Západe a o 23:30 na Dvojke v relácii Anjeli strážni Ennia Morriconeho.

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Veľa oslavných výrokov o minulosti a kultúre Spojených štátov, ale aj bojovne ladené pasáže o "ľavicovej kultúrnej revolúcii" či údajných snahách "vymazať históriu" obsahoval prejav amerického prezidenta Donalda Trumpa v predvečer Dňa nezávislosti.

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o výskyte pľúcnej choroby vo Wu-chan až po dvoch žiadostiach vznesených Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Najčítanejšie