Putinov hovorca má vraj podozrivo drahé hodinky Twitter rusnovosti.ru

Putinov hovorca má vraj podozrivo drahé hodinky

04.08.2015 09:02 | Marketing | ČTK

Hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov sa pri víkendovej svadbe v Soči blysol nielen nevestou, niekdajšou olympijskou víťazkou, ale aj hodinkami za niekoľko desiatok miliónov rubľov, ktoré upútali pozornosť opozičného predáka Alexeja Navalného. "Nezákonné obohacovanie je zločin," odkázal ten do Kremľa.

"Viete si predstaviť, že Peskov neje a nepije, ale len si kupuje hodinky? Neviem, a teda zase máme čo do činenia s nezákonným obohacovaním," napísal Navalnyj. Jeho podozrenie sa opiera o skutočnosť, že Peskov vlastní aj ďalšie hodinky, ktorých cena prevyšuje ročný príjem kremeľského hovorcauvo výške deviatich miliónov rubľov (asi 100 tisíc eur).

Peskov by mal tretinu svojich príjmov odovzdávať predchádzajúcej manželke ako alimenty a ako štátny úradník nesmie prijímať darčeky drahšie ako 3000 rubľov (100 eur).

Peskov sa bráni, že drahé hodinky boli svadobným darom od novomanželky Tatiany Navkovej. "Sotva snáď darček manželky svojmu mužovi či manžela svojej žene môže nejako súvisieť s protikorupčnou činnosťou (Navalného)," povedal pred novinármi. Vraj ide len o osobný útok Navalného. Na svadbu si predsa darovanej hodiny nemohol nevziať. "Nech sa nikto nehnevá, ale všetko je to naša osobná vec," povedal. Navková tvrdí, že si na hodinky zarobila tvrdou prácou cez celé leto - až do svadby tancovala hlavnú rolu v muzikáli na ľade - a že hodinky vraj neboli až tak drahé, ako sa píše na internete.

Podľa opozičného politika sa Peskov s hodinkami údajne darovanými vo svadobný deň objavil prinajmenšom už pred tromi mesiacmi. A jeho nová manželka si ani ako šampiónka v tancoch na ľade sotva môže dovoliť darček za 37 miliónov rubľov, keď si v televízii pred mesiacom sťažovala, že nemá na zloženky za komunálne služby.

"Smie mať štátny úradník takú zbierku hodiniek? Je to etické v Rusku, kde 23 percent občanov je chudobných a 17 percent žije pod oficiálnou hranicou chudoby?" pýta sa opozičný politik. A Peskovi pripomenul, že podľa nových pravidiel pre úradníkov by mal dar drahšie než 3000 rubľov ohlásiť a odovzdať do úschovy, odkiaľ si ho smie odkúpiť. Za trhovú cenu.

Ruská elita býva posadnutá drahými hodinkami. Nielen oligarchovia, ale aj ruskí úradníci a politici nosia na rukách miliónová imanie, na ktoré by si bežný občan sotva kedy našetril.

Pred rokmi sa kvôli hodinkám dostal na titulky aj Vladimir Putin. Najprv obdaroval vlastnými hodinkami syna pastiera na Sibíri.

pošli na vybrali.sme.sk


Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

1. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

2. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

3. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

4. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

6. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

7. Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

V stredu vo veku 58 rokov zomrel spisovateľ, básnik, textár, publicista a dlhoročný rozhlasový spolupracovník Maroš M. Bančej.

Pri požiari v štúdiu animovaných filmov zahynulo najmenej 33 ľudí (VIDEO)

8. Pri požiari v štúdiu animovaných filmov zahynulo najmenej 33 ľudí (VIDEO)

Najmenej 33 ľudí zahynulo pri požiari v známom japonskom štúdiu animovaného filmu Kyoto Animation Studio v japonskom Kjóte.

Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

9. Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

Spoločnosť Orange štartuje novú PR kampaň s názvom Rodinné LOVEstories.

Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

10. Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

Paní Zagorová je síce „milá holka“, ale už tri roky po sobe berie 600 tisíc... a čo potom „Jandovia a iní“? Od slávneho prejavu Miloša Jakeša, ktorý bol predzvesťou pádu komunismu, uplynulo presne 30 rokov.

Najčítanejšie