Z RTVS sa rozhodla odísť moderátorka relácie K veci, príčinou je vedenie. Odchádzajú aj ďalší Foto: Archív J. Maťková

Z RTVS sa rozhodla odísť moderátorka relácie K veci, príčinou je vedenie. Odchádzajú aj ďalší

27.04.2018 13:54 | Rádio | mk

Z RTVS odchádza redaktorka Rádiožurnálu a moderátorka diskusnej relácie K veci Jana Maťková.

 "Áno, je pravda, že odchádzam z RTVS. S aktuálnym  vedením spravodajstva RTVS sa žiaľ neviem hodnotovo stotožniť. V rozhlase budem pôsobiť do konca júna," povedala pre Omédiách.com Maťková, ktorá pre RTVS pracovala od roku 2014.

 Foto: Archív J.M.

Z podobného dôvodu odišla pred pár dňami aj Gabriela Kajtárová (na foto hore s Maťkovou).

Maťková aj Kajtárová sú podpísané pod otvoreným listom, v ktorom takmer 60 redaktorov vyjadrili obavy z udržania nezávislosti spravodajstva RTVS.

Na vlastnú žiadosť v RTVS končí aj rozhlasová dramaturgička Nikola Bajánová. „Kamaráti, som úprimne smutná a paralyzovaná. A zároveň som taktiež dnes, z vlastnej vôle, v rozhlase dala výpoveď. Keď budem mať viac pokoja v duši, ešte sa poďakujem všetkým, od ktorých som sa tu naučila naozaj veľa. Teraz sa snažím spracovať dianie,“ napísala na Facebooku.

S ďalšími ľuďmi, ktorí podpísali list, dnes nečakane vedenie RTVS rozviazalo spoluprácu.

Podrobnosti: V spravodajstve RTVS sa začali čistky

Po otvorenom liste nespokojných redaktorov a editorov prišla od Jaroslava Rezníka a šéfov spravodajstva verejná kritika práce redaktorov .
Šéfka spravodajstva rozhlasu Petra Stano Maťašovská začala o tejto skupine rozprávať v médiách s pohŕdaním ako o „kričiacej menšine“ či „radikálnom jadre“, ktorý "rozvracajú normálne pracovné prostredie."

„Ak by boli v kričiacej menšine vyzreté novinárske osobnosti, dokázali by prijať zmenu vo vedení RTVS. No zdá sa, že sa ani po niekoľkých mesiacoch nevyrovnali s tým, že tu nepracujú ľudia, za ktorých sem oni prišli,“ povedala Stano Maťašovská v rozhovore pre Denník N.

pošli na vybrali.sme.sk


Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

1. Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

Parlament dnes schválil novelu zákona, ktorou zrušil koncesionárske poplatky pre dôchodcov, ľudí v hmotnej núdzi a pre zdravotne postihnutých.

Internet by sme deťom nemali zakazovať.  Mali by sme ich učiť používať ho správne

2. Internet by sme deťom nemali zakazovať. Mali by sme ich učiť používať ho správne

Internet sa veľmi rýchlo stal neoddeliteľnou súčasťou života dospelých, ale aj tínedžerov a detí. Tie si bez online pripojenia nevedia predstaviť svoj deň. Internet sa už od útleho detstva stáva ich primárnym zdrojom informácií, ale aj hlavným sprostredkovateľom sociálneho kontaktu s rovesníkmi. Nadácia Orange vo svojom grantovom programe e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom potrebné zručnosti a skúsenosti nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie 21.storočia.

Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

3. Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

Orange v týchto dňoch spúšťa aj na Slovensku globálnu kampaň, ktorá sa zaoberá rozumným a bezpečným používaním digitálnych technológií. 

Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

4. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

5. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

6. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

7. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

8. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

9. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

10. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Najčítanejšie