Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová Foto: FB D. Trump

Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

14.06.2019 09:23 | Tlač | ČTK

Tlačová hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová opustí na konci júna svoju funkciu.

 

Oznámil to dnes americký prezident Donald Trump, podľa ktorého sa po viac ako dvoch rokoch práce v prezidentskom úrade vracia do svojho rodného štátu Arkansas. Meno nástupcu ženy, ktorá sa vypracovala na jednu z dôležitých Trumpovcov poradkýň, nezverejnil. Hovorkyňa uviedla, že chce tráviť viac času so svojimi troma deťmi.

"Je to veľmi výnimočný človek s neobyčajnými predpokladmi a odviedla neuveriteľnú prácu! Dúfam, že sa rozhodne kandidovať na guvernérku Arkansasu - bola by fantastická," napísal Trump na twitteri.

Sandersová je dcérou republikánskeho politika Mika Huckabeeho, ktorý na prelome storočí viac ako desať rokov zastával práve funkciu guvernéra a dvakrát sa neúspešne pokúšal o prezidentskú nomináciu.

 

S Trumpom spolupracovala už od začiatku jeho volebnej kampane. V Bielom dome potom Sandersová slúžila od prezidentovho nástupu v januári 2017 najprv ako zástupkyňa jeho prvého hovorcu Seana Spicera, ktorý však po vlne kritiky svoj post po polroku opustil. Nahradila ho práve Sandersová, ktorá sa odvtedy mnohokrát dostala do náročnej situácie, keď čelila novinárskym otázkam týkajúcim sa nie vždy jednoznačných a mnohokrát nediplomatických výrokov prezidenta Trumpa.

Neraz bola za svoje vystupovanie smerom k médiám terčom kritiky. Za zrejme najväčší prehrešok jej pôsobenia v Bielom dome označujú americké médiá zrušenie každodenných tlačových konferencií. Podľa agentúry AP neprebehol žiadny brífing od polovice marca, Sandersovú pritom novinári často vidia, ako poskytuje informácie niektorým televíznym staniciam, medzi ktoré patrí Trumpovi naklonená Fox News.

"Páčila sa mi každá minúta, dokonca aj tie ťažké minúty," povedala podľa agentúry Reuters k svojmu rozhodnutiu opustiť Trumpa. "Mám tri úžasné deti a budem s nimi tráviť trochu viac času," dodala.

pošli na vybrali.sme.sk


Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

1. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

2. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

3. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

4. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

5. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

6. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

7. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

8. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

9. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

10. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Najčítanejšie