Polícia ukončila hlavné vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka Reprofoto RTVS

Polícia ukončila hlavné vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka

23.09.2019 15:50 | Tlač | ČTK, mk

Polícia ukončila hlavnú časť vyšetrovania minuloročnej vraždy novinára Jána Kuciaka.

Na prelome septembra a októbra dostane obhajoba príležitosť zoznámiť sa s výsledkami vyšetrovania, informovali dnes viaceré médiá s odvolaním sa na vyjadrenie advokáta jedného z piatich obvinených v kauze.

Po preštudovaní spisu bude možné navrhnúť doplnenie dôkazov, pripomenul Denník N. Vyšetrovateľ potom rozhodne, či takejto žiadosti vyhovie alebo podá prokuratúre návrh na podanie obžaloby.

"Som presvedčený, že vyšetrovací tím Petra Juhasa odviedol profesionálnu prácu a že zhromaždili dostatok dôkazov, ktoré usvedčia vykonávateľov vraždy a aj možných objednávateľov. Ďakujem im za to. Rovnako právnym zástupcom Kuciakovcov a Kušnírovcov," reagoval na informáciu Peter Bardy šéfredaktor Aktuality.sk, pre ktoré Kuciak písal.

"Verím prokurátorom, že odvedú super prácu a sudcom, že rozhodnú spravodlivo a všetci zodpovední budú spravodlivo potrestaní.
Veľmi si želám, aby sa nevyskytli žiadne okolnosti, ktoré by tomuto zabránili - a to predovšetkým kvôli rodinám Kuciakovcov a Kušnírovcov. Zavraždili ich deti, súrodencov, milovaných. Oni musia poznať mená vrahov a objednávateľov. A musia ich vidieť spravodlivo potrestaných," dodal Bardy.

Prokurátori už v lete uviedli, že záver vyšetrovania dvojnásobnej vraždy očakávajú tento rok na jeseň. Následne by mala byť podaná obžaloba.

Odporúčame aj: S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

Z objednania Kuciakovej vraždy polícia tento rok v marci obvinila Mariana Kočnera, o ktorom Kuciak často písal. Podľa posledných informácií bol vrahom Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej zrejme jeden z obvinených Miroslav Marček, ktorý sa k činu počas vyšetrovania priznal.

Kriminalisti ho najskôr považovali len za vodiča a za strelca považovali iného obvineného, ​​Marčekovho bratranca Tomáša Szabóa.
Kočner čelí obvineniu aj z trestných činov v oblasti ekonomickej kriminality.

Niektorí z obvinených v Kuciakovu kauze sú podozriví aj z ďalších dvoch vrážd, a to podnikateľov Petra Molnára a bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka, ale aj z prípravy vrážd bývalého ministra vnútra a spravodlivosti a terajšieho advokáta Daniela Lipšica a prokurátorov Petera Šufliarského a Maroša Žilinku.Apple a Google stiahli hru Fortnite z databázy

Apple a Google stiahli hru Fortnite z databázy

Technologickí giganti Apple a Google vo štvrtok odstránili úspešnú hru Fortnite zo svojich ponúk mobilných aplikácií kvôli aktualizácii, ktorá údajne porušuje ich pravidlá o platbách vnútri aplikácií. Herné štúdio Epic Games reagovalo podaním žalôb proti obom spoločnostiam, ktoré obviňuje z monopolistického správania. Informovala o tom agentúra Reuters.

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Konzervatívny web Postoj.sk sa rozširuje - v septembri chce spustiť vlastnú TV Postoj.

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Letné mesiace patria vo všeobecnosti k tým obdobiam, kedy viac míňame. Takýto trend sa potvrdzuje aj tento rok, a to aj napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu. Aj keď obavy zo straty príjmu mala v apríli polovica populácie, dnes sa situácia stabilizuje, čo môžeme sledovať na narastajúcej spotrebe a výdavkoch.

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe predĺžila svoj kontrakt na vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Českej republike o ďalšie tri sezóny.

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

76. výročie Slovenského národného povstania si RTVS v televíznom a rozhlasovom vysielaní bude pripomínať už od polovice augusta. RTVS zaradila do vysielania dokumenty, filmy, diskusie, ale aj priame prenosy z osláv v Banskej Bystrici.

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom odštartoval v spolupráci s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY Billie Eilish globálnu kampaň, v ktorej poukazuje na úspechy a potenciál mladých ľudí.

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

 Lepší ochranu dětí před nevhodným obsahem či obecně ochranu veřejnosti před projevy násilí a nenávisti i před nežádoucí reklamou má zajistit navrhovaný zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek. Zákon předkládaný ministerstvem kultury do českého právního řádu zavádí evropskou směrnici z roku 2018, členské státy se k ní mají připojit do 19. září. V pondělí se návrhem zákona, který mimo jiné zavádí i povinnost pevného podílu evropských děl v nabídce služeb videoték na vyžádání, bude zabývat vláda.

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

„Žralokov z deväťdesiatych rokov si pamätám len zbežne. Nátlakové vyjednávania s hrubými krkmi poznám vlastne len z románov a filmov. Ale to, čo sa dialo v Rosume (sídlo vydavateľstva Trendu - pozn.red.) krátko po tom, ako som dostal výpoveď, mi deväťdesiatky v niečom pripomínalo.“

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Deti na svoj správny vývin potrebujú rozmanitú a zdravú stravu, ktorá by mala byť rozdelená do viacerých porcií počas dňa. Hoci raňajky, obed či večera sú pre väčšinu rodín samozrejmosťou, to isté sa už nedá povedať o olovrante. Ide pritom o dôležitú súčasť jedálnička detí vo vývoji. Potvrdzuje to aj odborník na výživu MUDr. Boris Bajer, ktorý pre BILLA navrhol päť jednoduchých tipov na zdravý detský olovrant.

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Americká spoločnosť Walt Disney končí so značkou 20th Century Fox, ktorá je jedným z najznámejších mien v zábavnom priemysle.

Najčítanejšie