Kušnírová Zsuzsovej a Kočnerovi: Kto vám dal právo siahnuť na život našich detí? (VIDEO) Reprofoto TV FB/Aktuality.sk

Kušnírová Zsuzsovej a Kočnerovi: Kto vám dal právo siahnuť na život našich detí? (VIDEO)

14.01.2020 16:00 | Tlač | ČTK, mk

Výsluchom pozostalých po Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej dnes začal druhý deň súdneho pojednávania v kauze dvojnásobnej vraždy, ktoré je najsledovanejším procesom Slovenska.

"Kto vám dal právo siahnuť na život našich detí?“ začala Zlatica Kušnítová priamou otázkou k obžalovaným Alene Zsuzsovej a Mariánovi Kočnerovi. Súd ju upozornil, aby hovorila smerom k súdu, tak sa otočila dopredu a pokračovala: „Tiež majú deti, dcéry – že kto im dal právo pre ich špinavé peniaze a praktiky nám toto urobiť,“ dodala matka Martiny Kušnírovej, počas svojej emotívnej výpovede sa rozplakala.

Za krátko sa dostala do slovnej potýčky so Zsuzsovou, keď jej obvinená povedala: „Hovorí vám niečo pojem prezumpcia neviny?“ Na čo Kušnírová zareagovala slovami: "Ak by sa to (vražda) nestalo, obe by sme boli doma, vy u svojej dcéry, ja u svojej," povedala Kušnírová, ktorá žiada od obžalovaných odškodné milión eur za nemajetkovú ujmu. Odškodné v rovnakej výške požadujú aj Kuciak rodičia. Jozef Kuciak vyhlásil, že peniaze chcú preto, „lebo pre ľudí typu pána Kočnera je mamon všetkým… Celý svoj život zasvätil len hromadeniu peňazí a nezastavilo ho ani to, že dal zavraždiť dvoch mladých ľudí.“ Peniaze chcú dať na charitu.

Na súde Kušnírová povedala, že Kuciak jej a ďalším členom rodiny prehral nahrávku svojho rozhovoru s Kočnerom, ktorý reportérovi v roku 2017 vyhrážal, že nájde "špinu" na neho a na jeho rodinu a že získané materiály zverejní. Túto nahrávku potom vlani zverejnil portál Aktuality.sk, pre ktorý investigatívny novinár písal.

Odporúčame aj: Na proces vraždy sa akreditovalo 95 novinárov, médiá chystajú špeciálne správy

"Nebolo to dlho potom, čo sa Kočner synovi vyhrážal. Prvé, čo nás preto napadlo, bolo, že je za tým (vraždou) pán Kočner," vypovedal Kuciakov otec, ako reagoval na oznámenie polície, že jeho syn bol zavraždený.

Dnešného pojednávania sa na vlastnú žiadosť nezúčastnil obžalovaný Miroslav Marček, ktorý v pondelok na súde priznal vinu a vyhlásil, že zastrelil Kuciaka aj Kušnírovú a ešte v roku 2016 podnikateľa Molnára.RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončení program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Jiřímu Kopřivovi, ktorý v centre Prahy vylepil letáky oslavujúce smrť českých vojakov v Afganistane, uložil dnes súd polročný podmienečný trest za schvaľovanie trestného činu a za podnecovanie. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor sa obratom odvolal. Pre muža žiadal päťročné väzenie za podporu a propagáciu terorizmu. Kopřiva uviedol, že je zásadným odporcom násilia a že jeho cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s vojenským konfliktom v Afganistane, nie podporovať terorizmus.

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Organizátori sa rozhodli presunúť deviaty ročník festivalu na leto 2021.

Najčítanejšie