Do Trendu prichádza šéfredaktor Webnovín a ďalší noví ľudia, exodus pokračuje Ilustr. foto Trend

Do Trendu prichádza šéfredaktor Webnovín a ďalší noví ľudia, exodus pokračuje

29.04.2020 16:25 | Tlač | mk

Ekonomický týždenník Trend prechádza veľkou personálnou obmenou.

Vedenie redakcie v čase pandémie oznámilo ôsmim redaktorom, že ich nepotrebuje. Viacerí ľudia sa z redakcie rozhodli odísť sami.

Redakčný tím Trendu posilnia podľa informácií Omediach.com nové mená.

Podrobnosti: Penta čistí redakciu Trendu, zbavila sa ľudí, ktorí sa ozvali proti zásahom zhora

Do Trendu sa po takmer desiatich rokoch vracia Ľubor Kyselý, ktorý je v súčasnosti šéfredaktorom Webnovín. Kyselý pracoval v Trende osem rokov ako vedúci redaktor pre financie a trhy, dva roky pôsobil ako výkonný riaditeľ Slovenskej asociácie správcovských spoločností, bol aj šéfredaktorom spravodajského portálu Aktuálne.sk, pracoval ako e-business manažér pre spoločnosť Perex aj pre web Akcie.sk. Ako hovorca a mediálny poradca pôsobil vo volebnom tíme Juraja Drobu. V Trende bude hlavným editorom.

Do Trendu prichádza aj Adam Sipos, zástupca šéfredaktora Startitupu. V minulosti pôsobil ako editor v Aktualitách. Vyštudoval politológiu na UK v Bratislave a business komunikáciu v Kodani.

Na pozície redaktorov prichádzajú Jakub Sudek z agentúry SITA a Martin Vančo z časopisu .týždeň.

Do Trendu mal prísť aj zástupca šéfredaktora z Hospodárskych novín Ľuboslav Kačalka, no ten si to rozmyslel a ostáva v HN.

Minulý mesiac vedenie Trendu 8 redaktorom vrátane zástupkyne šéfredaktora oznámilo, že končia. Medzi prepustenými boli mnohí tí, ktorí sa postavili proti zverejneniu kontroverzného inzerátu Čínskej ambasády. Z Trendu sa zakrátko rozhodli odísť ďalší: zástupca šéfredaktora, fotograf aj viacerí redaktori. Z Trendu najnovšie podľa informácií Omediach.com odchádzajú redaktori Adrián Berecz a Tomáš Bakoš, ďalší odchod zvažujú.

Minulý rok z Trendu odišlo približne 17 ľudí.

Týždenník Trend patrí vydavateľstvu Penty News and Media Holding. Šéfredaktorom je od minulého roka Tomáš Škřivánek z ČR, jeho zástupcom je Ronald Ižip.

O vyjadrenie k personálnym zmenám sme požiadali šéfa vydavateľstva Michala Teplicu, zatiaľ sa nevyjadril.Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Počas pandémie sa na Slovensku zatvorili školy, prerušila činnosť športových klubov a zrušili sa športové podujatia. Táto situácia sa dotkla aj tréningov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov zrušené do konca školského roka. V čase, kedy je dôležité zostať zdravý, ale zároveň v bezpečí domova, sa O2 spolu s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodli priniesť projekt „Telesná na doma“.

Formula 1 potvrdila začiatok odloženej sezóny, prinášame podrobný program

 

Nový ročník majstrovstiev sveta Formuly 1, ktorý bol odložený kvôli pandémiu koronavírusu, odštartuje za mesiac v Rakúsku. Dnes o tom informovalo vedenie šampionátu a súčasne zverejnilo kalendár úvodných ôsmich pretekov sezóny.

Majstrovstvá, ktoré mali pôvodne odštartovať v marci, začnú 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Týždeň nato sa na okruhu vo Spielbergu pôjde znova, potom sa formula presunie do Maďarska. Nasledovať budú dva preteky v Silverstone a Veľké ceny Španielska, Belgicka a Talianska, kde by sa malo ísť 6. septembra.

Podľa vyhlásenia na webe Formuly 1 sa zatiaľ všetky preteky pôjdu bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Konečný program seriálu by mal byť zverejnený v najbližších týždňoch. Uskutočniť sa má 15 až 19 závodov a majstrovstvá by malo skončiť v decembri.

"V posledných týždňoch sme neustále rokovali so všetkými partnermi vrátane stajní a Medzinárodnej automobilovej federácie, aby sme pripravili úvodnú časť kalendára pre sezónu 2020 a mohli za čo najbezpečnejších podmienok začať pretekať," uviedol na webe šéf seriálu Chase Carey.

"Sezóna síce odštartuje bez divákov na pretekoch, ale veríme, že v najbližších mesiacoch bude situácia už natoľko bezpečná, že ich budeme môcť znova privítať späť. Sme presvedčení, že návrat Formuly 1 urobí radosť športovým fanúšikom na celom svete," dodal.

Zatiaľ známy program sezóny Formuly 1:

5. júla: Veľká cena Rakúska (Red Bull Ring, Spielberg),
12. júla: Veľká cena Štajerska (Red Bull Ring, Spielberg),
19. júla: Veľká cena Maďarska (Hungaroring, Budapešť),
2. augusta: Veľká cena Británia (Silverstone),
9. augusta: Jubilejný Veľká cena k výročiu 70 rokov F1 (Silverstone),
16. augusta: Veľká cena Španielska (Circuit de Catalunya, Barcelona),
30. augusta: Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps),
6. septembra: Veľká cena Talianska (Monza).

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Kremeľ dnes obvinil ukrajinskú firmu vyvíjajúcu počítačové hry z glorifikácie nacizmu.

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred parlament so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

Pandémia rapídne zasiahla mediálne odvetvie po celom svete a niektoré lokálne vydavateľstvá museli v posledných týždňoch pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov, ku škrtaniu rozpočtov a v niektorých prípadoch aj k ukončeniu činnosti.

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

Spoločnosť UPC okrem rôznych žánrových balíčkov ponúka tiež Nemecký, Maďarský a po novom aj Ruský balíček

Železnice majú novú hovorkyňu

Železnice majú novú hovorkyňu

Od 1. júna majú Železnice Slovenskej republiky novú hovorkyňu.

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Najčítanejšie