Sieť tvrdí, že HNky uviedli nepravdivý výrok Reprofoto HNTV

Sieť tvrdí, že HNky uviedli nepravdivý výrok

10.12.2015 14:36 | Tlač | mk

Hospodárske noviny vo svojom štvrtkovom printovom vydaní i na svojom webe priniesli článok s titulkom: „Smer chce dvojkoalíciu. Sieť by súhlasila", s podtitulkom „Radoslav Procházka pripustil možnosť dvojkoalície za určitých podmienok".

 

 

„Procházka by išiel do vlády do Smerom, keby medzi nimi nebol vo voličskej podpore taký veľký rozdiel, aký panuje dnes. Podľa Procházku by strany pri takom výsledku boli v celkom inej situácii," napísali HNky, vychádzali z diskusie na HN Fórum.
Sieť sa dnes voči tomu ohradila. HN obvinila, že uviedla nepravdivý výrok a že sa ku koalícii so Smerom nehlási.

"#SIEŤ verí, že k tomuto vážnemu omylu Hospodárskych novín došlo neúmyselne a v snahe priniesť čitateľom čo najzaujímavejší obsah. Žiaľ, v tomto prípade nepravdivý," píše v tlačovej správe strana.

Sieť tvrdí, že noviny zle odcitovali slová Predsedu Radoslava Procházku, keď uviesli tento citát: „Pripustil by som možnosť koalície so Smerom, ak by bol ochotný pristúpiť na naše podmienky a po voľbách by získal napríklad 28 percent a my 22," napísal noviny.

Strana tento citát uvádza na pravú mieru. „Ja som pritakal na to, že či si myslím, že by Smer za istých okolností bol ochotný kývnuť na podstatu toho plánu, ktorý máme. Myslím si, že keď Smer bude mať 28 a my 22, tak je to úplne iná situácia, ako keď Smer má 35 a my 12, to teraz hovorím úplne otvorene."

V stanovisku však Sieť nepíše jednoznačne, že so stranou Smer do vlády nepôjde. "V postojoch Smeru dnes nenachádzame žiadny dôvod si myslieť, že by sa na takomto pláne chcel podieľať. Preto našou ambíciou zostáva príprava veľkej a pevnej strany, ktorá strednej vrstve na Slovensku dopraje silné zastúpenie a celej krajine základnú rovnováhu," povedal dnes Procházka.

V januári Procházka na otázku Denníka N, či s Ficom nebude za žiadnych okolností vládnuť, povedal: „Je to v našej DNA. My sme vznikli a od samého začiatku fungujeme ako hlavný Ficov súper. Bolo by to poprením našej genetickej výbavy."

Hospodárske noviny zatiaľ pre Omédiách.com na výhrady Siete k ich článku nereagovali. Na svojej stránke upravili po žiadosti Siete titulok aj citát.

pošli na vybrali.sme.sk


Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

1. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

2. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

3. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

4. Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

Viac ako polovica Slovákov priznáva, že má plný šatník, ale napriek tomu stále „nemá čo na seba“. 53% našincov má problém s výberom oblečenia, pretože ho nevedia správne kombinovať, a tak si pravidelne dokupujú nové kúsky. V tomto začarovanom kruhu plnom plytvania sa točia viac ženy ako muži a najmä mladí do 24 rokov. Jeden Slovák vyhodí ročne v priemere 4 – 12 kg šatstva.

Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

5. Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

Noviny regionálnej siete REGIONPRESS sú bezplatne distribuované až do 1,5 milióna domácností. Dokážu týždenne osloviť takmer pol milióna čitateľov.

Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

6. Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

Americký magazín The Hollywood Reporter zaradil nový film Pomaľované vtáča do výberu dvadsiatich najlepších snímok z filmových festivalov tohtoročnej jesene. Film sa dostal aj do nominácie na Oscara.

Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

7. Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

Štát Izrael existuje len sedem desaťročí, no za svoju krátku existenciu dokázal zúrodniť nehostinné miesta vďaka dômyselným zavlažovacím technológiám, vybudovať infraštruktúru, postaviť špičkové nemocnice a vzdelávať svoje obyvateľstvo na prestížnych univerzitách.

Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

8. Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

Americká herečka Felicity Huffmanova, známa zo seriálu Zúfalé manželky, bola odsúdená k 14 dňom väzenia, 250 hodinám verejnoprospešných prác a pokute 30.000 dolárov v korupčnom škandále s prijímacími testami na prestížnej americkej univerzite. Informovala o tom televízia CNN.

RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

9. RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

Všetky kvalifikačné zápasy reprezentantov do 21 rokov prinesie naživo RTVS.

Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

10. Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

Vo veku 64 rokov zomrel americký fotograf Charlie Cole, ktorý sa preslávil fotkou osamoteného muža, ako stojí proti kolóne tankov. Informoval o tom dnes server BBC News.

Najčítanejšie