Sieť tvrdí, že HNky uviedli nepravdivý výrok Reprofoto HNTV

Sieť tvrdí, že HNky uviedli nepravdivý výrok

10.12.2015 14:36 | Tlač | mk

Hospodárske noviny vo svojom štvrtkovom printovom vydaní i na svojom webe priniesli článok s titulkom: „Smer chce dvojkoalíciu. Sieť by súhlasila", s podtitulkom „Radoslav Procházka pripustil možnosť dvojkoalície za určitých podmienok".

 

 

„Procházka by išiel do vlády do Smerom, keby medzi nimi nebol vo voličskej podpore taký veľký rozdiel, aký panuje dnes. Podľa Procházku by strany pri takom výsledku boli v celkom inej situácii," napísali HNky, vychádzali z diskusie na HN Fórum.
Sieť sa dnes voči tomu ohradila. HN obvinila, že uviedla nepravdivý výrok a že sa ku koalícii so Smerom nehlási.

"#SIEŤ verí, že k tomuto vážnemu omylu Hospodárskych novín došlo neúmyselne a v snahe priniesť čitateľom čo najzaujímavejší obsah. Žiaľ, v tomto prípade nepravdivý," píše v tlačovej správe strana.

Sieť tvrdí, že noviny zle odcitovali slová Predsedu Radoslava Procházku, keď uviesli tento citát: „Pripustil by som možnosť koalície so Smerom, ak by bol ochotný pristúpiť na naše podmienky a po voľbách by získal napríklad 28 percent a my 22," napísal noviny.

Strana tento citát uvádza na pravú mieru. „Ja som pritakal na to, že či si myslím, že by Smer za istých okolností bol ochotný kývnuť na podstatu toho plánu, ktorý máme. Myslím si, že keď Smer bude mať 28 a my 22, tak je to úplne iná situácia, ako keď Smer má 35 a my 12, to teraz hovorím úplne otvorene."

V stanovisku však Sieť nepíše jednoznačne, že so stranou Smer do vlády nepôjde. "V postojoch Smeru dnes nenachádzame žiadny dôvod si myslieť, že by sa na takomto pláne chcel podieľať. Preto našou ambíciou zostáva príprava veľkej a pevnej strany, ktorá strednej vrstve na Slovensku dopraje silné zastúpenie a celej krajine základnú rovnováhu," povedal dnes Procházka.

V januári Procházka na otázku Denníka N, či s Ficom nebude za žiadnych okolností vládnuť, povedal: „Je to v našej DNA. My sme vznikli a od samého začiatku fungujeme ako hlavný Ficov súper. Bolo by to poprením našej genetickej výbavy."

Hospodárske noviny zatiaľ pre Omédiách.com na výhrady Siete k ich článku nereagovali. Na svojej stránke upravili po žiadosti Siete titulok aj citát.

pošli na vybrali.sme.sk


Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

1. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

2. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

3. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

4. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

5. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

6. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

7. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

8. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

9. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

10. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Najčítanejšie