Skupina Erste sa stala oficiálnym hlavným partnerom play-off Európskeho šampionátu v League of Legends Foto: Erste

Skupina Erste sa stala oficiálnym hlavným partnerom play-off Európskeho šampionátu v League of Legends

17.07.2020 12:56 | TV | TS

Popredná banková skupina strednej a východnej Európy verí v e-šport a povzbudzuje mladých hráčov, aby si verili aj oni. Preto spolupracuje s vývojárom hry a organizátorom e-športových pretekov, Riot Games, na podpore rastu e-športu v krajinách strednej a východnej Európy. Súčasne prijala úlohu hlavného oficiálneho partnera LEC play-off, najvyššej európskej ligovej súťaže prvého titulu League of Legends spoločnosti Riot Games.

 

Začiatok jej sponzorstva bude sprevádzať video o mladom hráčovi, ktorý prekoná svoje úvodné pochybnosti a nastúpi na dráhu úspešného e-športovca.

 

Letná časť play-off sa bude konať koncom augusta. Tímy, ktoré budú úspešné v tomto kole, postúpia do „Worlds“, svetového šampionátu League of Legends. Titul šampionátu je úplným vrcholom v sektore e-športu, do ktorého sa každý mesiac zapája viac než 100 miliónov hráčov.

Podporujeme hráčov a fanúšikov e-športu, aby si verili

Skupina Erste je jednou z prvých veľkých značiek pôsobiacich v strednej a východnej Európe, ktorá si uvedomila rastúcu popularitu e-športu. Za jej snahou silnejšie etablovať e-šport v strednej a východnej Európe stojí úsilie o lepšie sprístupnenie potenciálu tohto nového športu ľuďom v celom regióne.

„E-sport považujeme za ekosystém novej generácie a chceme trvalo podporovať jeho rast. Erste chce povzbudiť túto mladú a rastúcu komunitu, aby uverila v seba samého. Aby sa podelila o svoje presvedčenie a sebavedomie so širšou verejnosťou. Chceme tak využiť nadregionálny potenciál e-sportu, pomôcť týmto komunitám pri užšom vytváraní sietí mimo hraníc, najmä v aktuálnom náročnom období, a pomôcť posilniť rámec, v ktorom môže toto nové hnutie rásť,“ vysvetľuje Peter Bosek zodpovedný za retailovú líniu v skupine Erste.

Východiskom je emóciami nabitý image film, ktorý zasadzuje posolstvo Erste #believeinyourself (#mamnato) do sféry e-športu spôsobom vlastným značke skupiny. Video zoznamuje divákov s pochybovačmi a kritikmi, ktorým e-šport ako mladé odvetvie musí čeliť a ilustruje prekážky v ceste mladých profesionálnych hráčov e-športu. Súčasne však zdôrazňuje, že skupina Erste verí v e-šport a povzbudzuje novú generáciu hráčov, aby aj oni verili sami v seba.

Skupina Erste sa bude snažiť priblížiť e-šport aj širšej verejnosti najmä prostredníctvom sociálnych sietí. Strategickú podporu zabezpečí agentúra Jung von Matt/SPORTS, ktorá sa špecializuje na športový marketing a má na starosti tvorbu a implementáciu všetkých aktivácií súvisiacich s úlohou bankovej skupiny ako hlavného partnera finále LEC play-off.

Partnerstvo medzi skupinou Erste a Riot Games sa začalo už v Jarnom kole LEC play-off, ale vypuknutie pandémie Covid-19 spôsobilo posun sponzorskej komunikácie a aktivít až na nadchádzajúce play-off. „Začiatok nášho sponzorstva sme si bezpochyby predstavovali úplne inak. E-šport nevnímame len ako nejaký doplnkový propagačný priestor, ale ako platformu pre reálne partnerstvá. Aj preto nám bolo od začiatku jasné, že zo sponzorstva LEC play-off určite neodstúpime – máme obrovskú radosť, že konečne môžeme ohlásiť veľkolepé spustenie nášho sponzorstva,“ zdôrazňuje Martin Radjaby-Rasset, riaditeľ skupiny Erste pre stratégiu značky a komunikáciu.

„S Erste, najinovatívnejšou bankovou skupinou v Rakúsku a regióne strednej a východnej Európy, sme získali úžasného partnera, ktorý chce v spolupráci s nami posilniť a pevne zakotviť e-šport v regióne nielen cez reklamu, ale aj ako silný infraštruktúrny partner,“ vysvetľuje Alban Dechelotte, riaditeľ Riot Games pre rozvoj partnerstiev a podnikania v Európe, Blízkom východe a Afrike.

Skupina Erste sa pridáva k popredným globálnym značkám v e-športe

Popularita e-športu v posledných rokoch masívne stúpa. V e-športe vznikli profesionálne tímy, ligy, štruktúry, médiá a úplne nové ekonomické sektory. Divácku základňu tvorí viac ako 490 miliónov fanúšikov na svete (s medziročnou mierou rastu 11,7% v 2020), z toho až 50 miliónov v Európe. V rozpore so všeobecným presvedčením, tvoria najväčšiu skupinu fanúšikov, až 38 % celkového obecenstva, ľudia vo veku 21 až 35 rokov. V obecenstve nájdeme takmer 40 % žien. Rozmanitá a atraktívna demografia miliónov fanúšikov e-športu, ktorí sledujú živé vysielania a štadióny priniesla vzostup záujmu o sponzorstvo u medzinárodných značiek, ako sú McDonald’s, BMW, Mercedes-Benz, či Louis Vuitton.Farár cez facebook pozýval ľudí na nočnú omšu, zasiahla polícia

Farár cez facebook pozýval ľudí na nočnú omšu, zasiahla polícia

 "Zajtra v nedeľu o 4:00 v kostole budem slúžiť hodovú svätú omšu za všetkých dobrodincov a po nej o 4:30 dám sväté prijímanie cez zakristiu veriacim. Môžte si zakúpiť kalendáre na rok 2021 aj prispieť na chod farnosti, vďaka.“

David Salinger a jeho kultové dielo v novom vydaní

David Salinger a jeho kultové dielo v novom vydaní

Majstrovský rozbor rodinných vzťahov. Ako tvrdí sám J.D. Salinger, „je to amatérsky film, ktorý citlivo zobrazuje nežné vzťahy matky a dvoch najmladších detí rodiny Glassovcov.“

Nadácia Orange ohlásila grantové programy, medzi ktorými je aj digitálna gramotnosť

Nadácia Orange ohlásila grantové programy, medzi ktorými je aj digitálna gramotnosť

 Nadácia Orange v dôsledku pandemickej situácie prehodnotila svoje programové priority a zamerala svoju činnosť na digitálnu gramotnosť, duševné zdravie a komunitný rozvoj.

Fľaša Kláštornej Kalcia získala zlato na Global Water Drinks Awards

Fľaša Kláštornej Kalcia získala zlato na Global Water Drinks Awards

Kláštorná Kalcia sa v stredu 21. októbra 2020 večer stala víťazom v kategórii BEST PET v súťaži balených vôd Global Water Drinks Awards 2020 a uspela v medzinárodnej konkurencii.

Z ruskej vlády odišiel námestník, ktorý mal na starosti médiá

Z ruskej vlády odišiel námestník, ktorý mal na starosti médiá

Ruský premiér Michail Mišustin uvoľnil z funkcie námestníka ministra digitalizácie, spojov a masovej komunikácie Alexeja Volina.

Operátori bezodplatne navyšujú dáta a volania pre učiteľov

Operátori bezodplatne navyšujú dáta a volania pre učiteľov

Ak učíte online a potrebujete sa pripojiť na internet cez mobil alebo ak komunikujete so žiakmi hlavne cez telefón, môžete cez riaditeľa požiadať o navýšenie dát a neobmedzené volania.

Minister obrany a predsedníčka strany si zahrali v sitcome RTVS (VIDEO)

Minister obrany a predsedníčka strany si zahrali v sitcome RTVS (VIDEO)

"Je len jedna Pumpa, na ktorej sa stretne taxikár Dano, pumpár Mišo, predsedníčka PS a minister obrany...

RTVS odvysiela finále 36.ročníka Košického zlatého pokladu

RTVS odvysiela finále 36.ročníka Košického zlatého pokladu

V sobotu budú známe mená víťazov 36. ročníka Košického zlatého pokladu.

Po fotkách, ktoré priniesol bulvárny Blesk, má český minister odstúpiť (FOTO)

Po fotkách, ktoré priniesol bulvárny Blesk, má český minister odstúpiť (FOTO)

Český bulvárny denník Blesk dnes priniesol fotografie ako dôkaz, že český minister zdravotníctva, ktorý je hlasom pandemických zákazov, tieto opatrenia sám nedodržiava.

Česká televízie predlžuje vysielanie špeciálneho programu ČT3

Česká televízie predlžuje vysielanie špeciálneho programu ČT3

V souvislosti s druhou vlnou pandemie koronaviru prodlužuje Česká televize (ČT) vysílání programu ČT3, jenž od března pomáhá starším lidem, kteří jsou nuceni zůstávat doma.

Najčítanejšie