Skupina Erste sa stala oficiálnym hlavným partnerom play-off Európskeho šampionátu v League of Legends Foto: Erste

Skupina Erste sa stala oficiálnym hlavným partnerom play-off Európskeho šampionátu v League of Legends

17.07.2020 12:56 | TV | TS

Popredná banková skupina strednej a východnej Európy verí v e-šport a povzbudzuje mladých hráčov, aby si verili aj oni. Preto spolupracuje s vývojárom hry a organizátorom e-športových pretekov, Riot Games, na podpore rastu e-športu v krajinách strednej a východnej Európy. Súčasne prijala úlohu hlavného oficiálneho partnera LEC play-off, najvyššej európskej ligovej súťaže prvého titulu League of Legends spoločnosti Riot Games.

 

Začiatok jej sponzorstva bude sprevádzať video o mladom hráčovi, ktorý prekoná svoje úvodné pochybnosti a nastúpi na dráhu úspešného e-športovca.

 

Letná časť play-off sa bude konať koncom augusta. Tímy, ktoré budú úspešné v tomto kole, postúpia do „Worlds“, svetového šampionátu League of Legends. Titul šampionátu je úplným vrcholom v sektore e-športu, do ktorého sa každý mesiac zapája viac než 100 miliónov hráčov.

Podporujeme hráčov a fanúšikov e-športu, aby si verili

Skupina Erste je jednou z prvých veľkých značiek pôsobiacich v strednej a východnej Európe, ktorá si uvedomila rastúcu popularitu e-športu. Za jej snahou silnejšie etablovať e-šport v strednej a východnej Európe stojí úsilie o lepšie sprístupnenie potenciálu tohto nového športu ľuďom v celom regióne.

„E-sport považujeme za ekosystém novej generácie a chceme trvalo podporovať jeho rast. Erste chce povzbudiť túto mladú a rastúcu komunitu, aby uverila v seba samého. Aby sa podelila o svoje presvedčenie a sebavedomie so širšou verejnosťou. Chceme tak využiť nadregionálny potenciál e-sportu, pomôcť týmto komunitám pri užšom vytváraní sietí mimo hraníc, najmä v aktuálnom náročnom období, a pomôcť posilniť rámec, v ktorom môže toto nové hnutie rásť,“ vysvetľuje Peter Bosek zodpovedný za retailovú líniu v skupine Erste.

Východiskom je emóciami nabitý image film, ktorý zasadzuje posolstvo Erste #believeinyourself (#mamnato) do sféry e-športu spôsobom vlastným značke skupiny. Video zoznamuje divákov s pochybovačmi a kritikmi, ktorým e-šport ako mladé odvetvie musí čeliť a ilustruje prekážky v ceste mladých profesionálnych hráčov e-športu. Súčasne však zdôrazňuje, že skupina Erste verí v e-šport a povzbudzuje novú generáciu hráčov, aby aj oni verili sami v seba.

Skupina Erste sa bude snažiť priblížiť e-šport aj širšej verejnosti najmä prostredníctvom sociálnych sietí. Strategickú podporu zabezpečí agentúra Jung von Matt/SPORTS, ktorá sa špecializuje na športový marketing a má na starosti tvorbu a implementáciu všetkých aktivácií súvisiacich s úlohou bankovej skupiny ako hlavného partnera finále LEC play-off.

Partnerstvo medzi skupinou Erste a Riot Games sa začalo už v Jarnom kole LEC play-off, ale vypuknutie pandémie Covid-19 spôsobilo posun sponzorskej komunikácie a aktivít až na nadchádzajúce play-off. „Začiatok nášho sponzorstva sme si bezpochyby predstavovali úplne inak. E-šport nevnímame len ako nejaký doplnkový propagačný priestor, ale ako platformu pre reálne partnerstvá. Aj preto nám bolo od začiatku jasné, že zo sponzorstva LEC play-off určite neodstúpime – máme obrovskú radosť, že konečne môžeme ohlásiť veľkolepé spustenie nášho sponzorstva,“ zdôrazňuje Martin Radjaby-Rasset, riaditeľ skupiny Erste pre stratégiu značky a komunikáciu.

„S Erste, najinovatívnejšou bankovou skupinou v Rakúsku a regióne strednej a východnej Európy, sme získali úžasného partnera, ktorý chce v spolupráci s nami posilniť a pevne zakotviť e-šport v regióne nielen cez reklamu, ale aj ako silný infraštruktúrny partner,“ vysvetľuje Alban Dechelotte, riaditeľ Riot Games pre rozvoj partnerstiev a podnikania v Európe, Blízkom východe a Afrike.

Skupina Erste sa pridáva k popredným globálnym značkám v e-športe

Popularita e-športu v posledných rokoch masívne stúpa. V e-športe vznikli profesionálne tímy, ligy, štruktúry, médiá a úplne nové ekonomické sektory. Divácku základňu tvorí viac ako 490 miliónov fanúšikov na svete (s medziročnou mierou rastu 11,7% v 2020), z toho až 50 miliónov v Európe. V rozpore so všeobecným presvedčením, tvoria najväčšiu skupinu fanúšikov, až 38 % celkového obecenstva, ľudia vo veku 21 až 35 rokov. V obecenstve nájdeme takmer 40 % žien. Rozmanitá a atraktívna demografia miliónov fanúšikov e-športu, ktorí sledujú živé vysielania a štadióny priniesla vzostup záujmu o sponzorstvo u medzinárodných značiek, ako sú McDonald’s, BMW, Mercedes-Benz, či Louis Vuitton.Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov, mali pracovať pre ruskú tajnú službu

Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov, mali pracovať pre ruskú tajnú službu

Zamestnanci ruskej ambasády podnikali na Slovensku špionáž pod diplomatickým krytím, upozornil Denník N.

V Hongkongu bol zatknutý prodemokratický mediálny magnát

V Hongkongu bol dnes na základe nového bezpečnostného zákona zatknutý mediálny magnát Jimmy Lai.

Zjazdoví lyžiari a kanoista si zmerali sily v netradičnom trojboji. Kto zvíťazil? (VIDEO)

Zjazdoví lyžiari a kanoista si zmerali sily v netradičnom trojboji. Kto zvíťazil? (VIDEO)

Vodnoslalomár Matej Beňuš a zjazdoví lyžiari Adam a Andreas Žampovci sa stretli v súboji, ktorý preveril ich šikovnosť, rýchlosť aj schopnosti na bicykli. Ich zápolenie je súčasťou kampane spoločnosti BILLA, v ktorej predajniach prebieha počas tohto leta spotrebiteľská súťaž „Uži si leto na bajku“ o 240 športových bicyklov.

Polícia vyšetruje rasistický článok o požiari v Bohumíne

Polícia vyšetruje rasistický článok o požiari v Bohumíne

Polícia vyšetruje rasistický článok o tragickom požiari v Bohumíne.

Šíri sa podvod, ktorý zneužíva tvár Pellegriniho, Rozborila aj Hamšíka (FOTO)

Šíri sa podvod, ktorý zneužíva tvár Pellegriniho, Rozborila aj Hamšíka (FOTO)

Napriek tomu, že statusy s fotkou Vila Rozborila či Petra Pellegriniho sľubujúce milióny, poukážky či auto... vyzerajú už na prvý pohľad veľmi nedôveryhodne, na facebooku na ne stovky ľudí naleteli a podvod vo veľkom ďalej šíria.

O aktivity TikToku sa zaujíma už aj Twitter

O aktivity TikToku sa zaujíma už aj Twitter

Americká internetová spoločnosť Twitter prejavila záujem o prevzatie aktivít čínskej aplikácie pre zdieľanie krátkych videí TikTok v Spojených štátoch.

CNN Prima News nebude vysielať spravodajskú relaciu Hlavní Zprávy

CNN Prima News nebude vysielať spravodajskú relaciu Hlavní Zprávy

Televizní skupina Prima v příštích týdnech stáhne svou hlavní zpravodajskou relaci Hlavní zprávy ze CNN Prima News, dále ji bude vysílat už jen na stanici Prima.

Novou šéfkou tlačového oddelenia ministerstva kultúry je dlhoročná novinárka

Novou šéfkou tlačového oddelenia ministerstva kultúry je dlhoročná novinárka

Aj tlačové oddelenie ministerstva kultúry, na čele ktorého je nominantka OĽaNO Natália Milanová, prešlo po voľbách zmenou.

Znížená mobilita Slovákov vyplývajúca z opatrení v koronakríze sa naplno prejavila v polročných výsledkoch skupiny O2

Znížená mobilita Slovákov vyplývajúca z opatrení v koronakríze sa naplno prejavila v polročných výsledkoch skupiny O2

Počet zákazníkov operátora O2 dosiahol koncom júna už takmer 2,16 mil., čo je o 4% viac ako pred rokom. Výnosy skupiny O2 na Slovensku, ktorá zahŕňa aj výsledky spoločnosti O2 Business Services, dosiahli koncom júna 138 mil. eur, čo je medziročne menej o 6%. Do polročných výnosov sa tak naplno premietla už aj situácia spojená so šírením koronavírusu na Slovensku a štátnych opatrení k jeho zamedzeniu, ako aj tretinový pokles ceny prepojovacích poplatkov. Zisk skupiny O2 pred úrokmi a zdanením (EBITDA) medziročne stúpol o necelé 2% na 58 mil. eur.

Nova chystá nové díly Špecialistov aj svadobný sociálny experiment (VIDEO)

Nova chystá nové díly Špecialistov aj svadobný sociálny experiment (VIDEO)

Televize Nova chystá na podzim nové díly krimi seriálu Specialisté, na obrazovky se po několikaměsíční pauze způsobené koronavirem vrátí seriál Ulice.

Najčítanejšie